Uwaga! Ruszyła policyjna akcja “Motocykl”. Oto jej pierwsze “spektakularne” efekty

„Motocykl” to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez użytkowników jednośladów. Policjanci podczas działań zwracali uwagę motocyklistom na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Nie zabrakło także bardziej spektakularnych incydentów.

Akcja “Motocykl” posiada ogólnopolski zakres działania i przeprowadzana jest co pewien czas na terenie różnych obszarów kraju. Ostatnio, tj. w ubiegły piątek i sobotę, miała miejsce w województwie podkarpackim. Pogoda zachęcała do spędzania czasu za kierownicą jednośladu, toteż policjanci mieli co robić. W trakcie działań skontrolowano 462 kierujących motocyklami, skuterami i motorowerami. Wśród tych osób, znalazło się 36 osób, które oprócz rutynowej kontroli, załapały się także na mandat ze przekroczenie dozwolonej prędkości. Kolejne 16 osób, które ciężko nazwać motocyklistami, wsiadło na jednoślad pomimo braku odpowiednich uprawnień.

 

>>Czy warto ryzykować jazdę motocyklem bez prawa jazdy?<<

Jednym ze zdarzeń, w które aż ciężko uwierzyć, było zatrzymanie kobiety prowadzącej samochód, który holował niesprawny motocykl. Jak się okazało nie tylko jednoślad był w stanie nie nadającym się do poruszania po drogach publicznych. Kierująca nim osoba była kompletnie pijana. Alkomat wskazał u delikwenta blisko 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

Sytuacja osiągnęła jednak punkt kulminacyjny dopiero w momencie gdy okazało się, że podróżujący holowanym motocyklem 42-latek nie posiada przy sobie prawa jazdy, a motocykl marki Suzuki nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia OC. O dziwo kierująca samochodem była trzeźwa. O dziwo, bo wpaść na trzeźwo na pomysł holowania kompletnie pijanego jegomościa na motocyklu bez papierów, wydaje nam się całkowicie nierealne.

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button