Rekordzista – ten egzamin państwowy na kategorię A trwał niespełna 30 sekund! [VIDEO]

Wstyd się przyznać kumplom, ale zdarza się...

W skrócie
  • Ten adept dwóch kółek nawet nie ruszył motocyklem
  • Dwa proste błędy, 30 sekund i egzamin państwowy zakończony wynikiem negatywnym
  • O sposobie przeprowadzania egzaminu państwowego na kategorię AM, A1, A2 oraz A przeczytasz na stronie www.jednoslad.pl

Całą zimę maksymalnie staraliśmy się rozjaśnić wam wszystkie zasady, wymagania i proces związany ze zdobyciem motocyklowego prawa jazdy. Wiemy jednak doskonale, że dla wielu adeptów jest to wyjątkowo stresujący moment, który przekłada się na zrobienie głupich i kompletnie niepotrzebnych błędów. Przekonał się o tym przyszły motocyklista, który egzamin zakończył w niespełna 30 sekund, nie ruszając nawet jednośladem.

Sumienne przygotowanie do egzaminu państwowego, znajomość przepisów drogowych oraz prawidłowych zachowań na drodze z pewnością przybliża nas do łatwego uporania się z egzaminem państwowym i otrzymania uprawnień. Zdecydowana większość kursantów przekonana jest, że odpowiednia wiedza i wyjeżdżone godziny na kursie nauki jazdy będą wystarczające, aby poradzić sobie z egzaminem. Niewielu jednak skupia się na bardzo istotnych szczegółach, które są ważne podczas codziennej jazdy, a zarazem są kluczowe podczas testu państwowego. Dodatkowo dochodzący stres nie ułatwia całej sytuacji i wtedy o wtopę jest już zdecydowanie prościej.

O tym jak ważna jest znajomość również typowych dla motocyklisty zachowań przekonał się jeden z kursantów, który swój egzamin zakończył w niespełna 30 sekund. Zobaczcie zresztą sami.

Najważniejsze informacje:

  1. Egzamin na motocykl zakończony w 30 sekund – nie musisz nawet ruszyć motocyklem, aby go nie zaliczyć.
  2. Drobiazgi i szczegóły są kluczowe – otwarty wizjer, niezapięty kask czy brak upewnienia się o możliwości włączenia się do ruchu. To tylko kilka z pozoru błahych kwestii, przez które możesz nie zdać egzaminu.
  3. Ku przestrodze – poniższy film ma za zadanie zwrócić uwagę na istotne zachowania podczas egzaminu państwowego na motocykl.

Egzamin rozpoczyna się – egzaminator jeszcze przed ruszeniem dodatkowo pyta kursanta, czy ten jest już gotowy do jazdy. Odpowiedź pada twierdząca, ale gdy mężczyzna powoli zaczyna puszczać sprzęgło natychmiast pada komenda o przerwaniu jazdy. Przyszły adept nie zamknął wizjera kasku, wobec tego gotowy do jazdy nie był. Pierwszy błąd. Oczywiście kierujący mądrzejszy już o wskazówkę otrzymaną od egzaminatora zamyka szybę i ponownie rusza. Niestety w tym momencie ponownie wtrąca się egzaminator, który informuje, że egzamin został zakończony. Powodem jest brak rozejrzenia się włączając się do ruchu.

https://www.youtube.com/watch?v=fOc-mCv5yu4

Oczywiście cały film jest tylko inscenizacją nagraną przez jedną ze szkół jazdy, ale w sposób bardzo dosadny pokazuje, jak wiele jest drobiazgów, o których należy pamiętać podczas egzaminu państwowego. To są jedynie dwa przykłady, które pokazane zostały w powyższym wideo, ale tego typu zachowań jest zdecydowanie więcej i możemy do nich zaliczyć chociażby niezapięty kask czy nieustawienie lusterek. Warto jest szczególnie się na nich skupić podczas kursu nauki jazdy. Nie sama znajomość przepisów lub umiejętności jazdy mogą być waszym przeciwnikiem podczas wizyty w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, a zdecydowanie jest to stres, który przekłada się na błahe błędy.

Egzamin państwowy na kategorię AM, A1, A2 i A

Sezon motocyklowy na dobre się już rozpoczął, a wraz z nim ruszyły już zapisy na egzaminy państwowe przeprowadzane w WORDach. Dobre i sumienne przygotowanie będzie gwarancją zdanego testu praktycznego, dlatego warto jest przypomnieć sobie sam układ nadchodzącego egzaminu, a także dokładnie zapoznać się z zadaniami, które czekają na was zarówno na placu manewrowym, jak i na mieście. Szczegóły znajdziecie w poniższym artykule.

Egzamin państwowy na kategorię AM, A1, A2 i A – zadania, ćwiczenia i zasady

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button