Aktualnie czytasz:
Policyjna akcja „SPEED”. 975 kierowców zatrzymanych, 209 straciło prawo jazdy
1

Policyjna akcja „SPEED”. 975 kierowców zatrzymanych, 209 straciło prawo jazdy

autor: Przemysław Borkowski10 grudnia 2018

Specjalna komórka policji powołana przez KSP o holywoodzko brzmiącej nazwie „SPEED” w pierwszych tygodniach działania zatrzymała 975 kierowców

975 zatrzymanych kierowców, z czego ponad 200 straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze policji biorący udział w akcji „SPEED” wykorzystują głównie nieoznakowane radiowozy.

„SPEED” ma działać zdecydowanie, ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości – czytamy na stronach stołecznej policji.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

Wśród radiowozów jest także niedawno dodana do floty, oznakowana,  blisko 300-konna Kia Stinger GT oraz nieoznakowane BMW serii 3. Do tej pory w trakcie działań nałożono 612 mandatów karnych, 593 razy zastosowano pouczenia, a w 11 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali również 41 dowodów rejestracyjnych.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Źródło: policja.waw.pl

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
9%
Interesujące
36%
heh...
9%
Że co?
9%
Grrrr!
9%
Smutne
27%