Pod okiem rodzica bez prawa jazdy. Liberalizacja przepisów dot. uzyskiwania uprawnień?

Ministerstwo infrastruktury chce, by kursanci - przed egzaminem na prawo jazdy - mogli ćwiczyć pod okiem rodziców.

Mogliby jeździć bez uprawnień w normalnym ruchu miejskim. Pomysł jest wzorowany na rozwiązaniach funkcjonujących m.in. w Anglii i Stanach Zjednoczonych. W Polsce byłoby kilka obostrzeń. Jazda z rodzicami byłaby dozwolona tylko po przejechaniu przez kursanta 30 godzin z instruktorem.

Na słabe strony takiego rozwiązania wskazywał Filip Grega, socjolog ruchu drogowego.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

W sytuacji krytycznej rodzic nie będzie miał żadnej możliwości na zapanowanie nad pojazdem. Na pewno nie będzie mógł zahamować. Instruktor ma po swojej stronie do dyspozycji hamulec – mówił Grega. Samochód do nauki jazdy jest specjalnie zaprojektowany.

Źródło: x-news

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. A kiedy egzamin A1 bez kursu dla posiadaczy >3lat kat.B, którzy mogą poruszać się tą kategorią w Polsce ale zagranicą już nie zawsze ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button