Aktualnie czytasz:
Pod okiem rodzica bez prawa jazdy. Liberalizacja przepisów dot. uzyskiwania uprawnień?
1

Ministerstwo infrastruktury chce, by kursanci – przed egzaminem na prawo jazdy – mogli ćwiczyć pod okiem rodziców.

Mogliby jeździć bez uprawnień w normalnym ruchu miejskim. Pomysł jest wzorowany na rozwiązaniach funkcjonujących m.in. w Anglii i Stanach Zjednoczonych. W Polsce byłoby kilka obostrzeń. Jazda z rodzicami byłaby dozwolona tylko po przejechaniu przez kursanta 30 godzin z instruktorem.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Na słabe strony takiego rozwiązania wskazywał Filip Grega, socjolog ruchu drogowego.

W sytuacji krytycznej rodzic nie będzie miał żadnej możliwości na zapanowanie nad pojazdem. Na pewno nie będzie mógł zahamować. Instruktor ma po swojej stronie do dyspozycji hamulec – mówił Grega. Samochód do nauki jazdy jest specjalnie zaprojektowany.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Źródło: x-news

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
74%
Interesujące
9%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
17%
  • das
    29 maja 2018 at 15:39

    A kiedy egzamin A1 bez kursu dla posiadaczy >3lat kat.B, którzy mogą poruszać się tą kategorią w Polsce ale zagranicą już nie zawsze ?