Aktualnie czytasz:
Przestępcy na skuterach w UK: Policja wprowadza nowe standardy walki 
0

Zmiany w przepisach mają ułatwić brytyjskiej policji walkę z przestępcami korzystającymi ze skuterów i motocykli. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie zwiększenie uprawnień dla funkcjonariuszy.

Jak podaje blog Visordown, do tej pory funkcjonariusz brytyjskiej policji był obarczony odpowiedzialnością podczas pościgu. Tak, dobrze czytacie – jeśli ścigany złodziej sobie coś zrobi, winny temu był policjant.

Trwają konsultacje by przepisy zmienić. Wydaje się być logicznym, że np. przestępca uciekający na skuterze podejmując decyzję o ucieczce nie tylko powinien odpowiadać za to, co zrobi sobie, ale także za szkody, które wygeneruje. 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Cieszymy się z chęci zmian. Ciężko zaakceptować fakt, że do tej pory policjant ryzykował sprawę sądową za to, że wykonywał swoją pracę – komentował Tim Rogers, stojący za szkołą jazdy dla policji (Pursuit Driving for the Police Federation of England and Wales)

Oczywiście, zmiany podyktowane są ciągle rosnącą przestępczością w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie skuter wydaje się być środkiem transportu numer jeden.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Źródło: Visordown

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
33%
Interesujące
17%
heh...
50%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%