Aktualnie czytasz:
Przestępcy na skuterach w UK: Policja wprowadza nowe standardy walki 
0

Zmiany w przepisach mają ułatwić brytyjskiej policji walkę z przestępcami korzystającymi ze skuterów i motocykli. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie zwiększenie uprawnień dla funkcjonariuszy.

Jak podaje blog Visordown, do tej pory funkcjonariusz brytyjskiej policji był obarczony odpowiedzialnością podczas pościgu. Tak, dobrze czytacie – jeśli ścigany złodziej sobie coś zrobi, winny temu był policjant.

Trwają konsultacje by przepisy zmienić. Wydaje się być logicznym, że np. przestępca uciekający na skuterze podejmując decyzję o ucieczce nie tylko powinien odpowiadać za to, co zrobi sobie, ale także za szkody, które wygeneruje. 

 
Czytaj
REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!

Cieszymy się z chęci zmian. Ciężko zaakceptować fakt, że do tej pory policjant ryzykował sprawę sądową za to, że wykonywał swoją pracę – komentował Tim Rogers, stojący za szkołą jazdy dla policji (Pursuit Driving for the Police Federation of England and Wales)

Oczywiście, zmiany podyktowane są ciągle rosnącą przestępczością w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie skuter wydaje się być środkiem transportu numer jeden.

Źródło: Visordown

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
33%
Interesujące
17%
heh...
50%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%