Aktualnie czytasz:
Przestępcy na skuterach w UK: Policja wprowadza nowe standardy walki 
0

Zmiany w przepisach mają ułatwić brytyjskiej policji walkę z przestępcami korzystającymi ze skuterów i motocykli. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie zwiększenie uprawnień dla funkcjonariuszy.

Jak podaje blog Visordown, do tej pory funkcjonariusz brytyjskiej policji był obarczony odpowiedzialnością podczas pościgu. Tak, dobrze czytacie - jeśli ścigany złodziej sobie coś zrobi, winny temu był policjant.

Trwają konsultacje by przepisy zmienić. Wydaje się być logicznym, że np. przestępca uciekający na skuterze podejmując decyzję o ucieczce nie tylko powinien odpowiadać za to, co zrobi sobie, ale także za szkody, które wygeneruje. 

Cieszymy się z chęci zmian. Ciężko zaakceptować fakt, że do tej pory policjant ryzykował sprawę sądową za to, że wykonywał swoją pracę - komentował Tim Rogers, stojący za szkołą jazdy dla policji (Pursuit Driving for the Police Federation of England and Wales)

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Oczywiście, zmiany podyktowane są ciągle rosnącą przestępczością w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie skuter wydaje się być środkiem transportu numer jeden.

Źródło: Visordown

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

 

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
0%