Aktualnie czytasz:
Przestępcy na skuterach w UK: Policja wprowadza nowe standardy walki 
0

Zmiany w przepisach mają ułatwić brytyjskiej policji walkę z przestępcami korzystającymi ze skuterów i motocykli. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie zwiększenie uprawnień dla funkcjonariuszy.

Jak podaje blog Visordown, do tej pory funkcjonariusz brytyjskiej policji był obarczony odpowiedzialnością podczas pościgu. Tak, dobrze czytacie – jeśli ścigany złodziej sobie coś zrobi, winny temu był policjant.

Trwają konsultacje by przepisy zmienić. Wydaje się być logicznym, że np. przestępca uciekający na skuterze podejmując decyzję o ucieczce nie tylko powinien odpowiadać za to, co zrobi sobie, ale także za szkody, które wygeneruje. 

Cieszymy się z chęci zmian. Ciężko zaakceptować fakt, że do tej pory policjant ryzykował sprawę sądową za to, że wykonywał swoją pracę – komentował Tim Rogers, stojący za szkołą jazdy dla policji (Pursuit Driving for the Police Federation of England and Wales)

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Oczywiście, zmiany podyktowane są ciągle rosnącą przestępczością w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie skuter wydaje się być środkiem transportu numer jeden.

Źródło: Visordown

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
0%