Przestępcy na skuterach w UK: Policja wprowadza nowe standardy walki 

Zmiany w przepisach mają ułatwić brytyjskiej policji walkę z przestępcami korzystającymi ze skuterów i motocykli. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie zwiększenie uprawnień dla funkcjonariuszy.

Jak podaje blog Visordown, do tej pory funkcjonariusz brytyjskiej policji był obarczony odpowiedzialnością podczas pościgu. Tak, dobrze czytacie - jeśli ścigany złodziej sobie coś zrobi, winny temu był policjant.

Trwają konsultacje by przepisy zmienić. Wydaje się być logicznym, że np. przestępca uciekający na skuterze podejmując decyzję o ucieczce nie tylko powinien odpowiadać za to, co zrobi sobie, ale także za szkody, które wygeneruje. 

Cieszymy się z chęci zmian. Ciężko zaakceptować fakt, że do tej pory policjant ryzykował sprawę sądową za to, że wykonywał swoją pracę - komentował Tim Rogers, stojący za szkołą jazdy dla policji (Pursuit Driving for the Police Federation of England and Wales)

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Oczywiście, zmiany podyktowane są ciągle rosnącą przestępczością w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie skuter wydaje się być środkiem transportu numer jeden.

Źródło: Visordown

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button