Aktualnie czytasz:
Nowa wersja Hondy CRF1000L Africa Twin? Premiera 6. listopada
0

Honda rozbudowuje swoją ofertę. 6. listopada pokaże nową wersję modelu Honda CRF1000L Africa Twin. Niestety, najprawdopodobniej nie jest to wersja na którą czekamy. 

Już tłumaczę: Honda najprawdopodobniej zaprezentuje bogaciej wyposażoną wersję turystyczną, odpowiednik BMW R 1200 GS Adventure czy modelu „T” KTMa 1290 Super Adventure. Gmole, dedykowane kufry, podgrzewane manetki, może dodatkowe tryby jazdy. I z zarobkowego punktu widzenia pewnie ma to sens, ale osobiście jestem zawiedziony.

Przed premierą CRF1000L Africa Twin fani modelu krytykowali samą koncepcję budowy następcy legendarnej Afryki. Wszyscy jednoznacznie wieścili, że będzie to koniec i Honda pogrzebie markę. Stało się inaczej, mimo zastosowania rzędowego silnika zamiast V-ki i technologicznych nowinek. Africa Twin zebrała świetne recenzje i szybko zbudowała grono fanów. Powód? Honda nie kierowała się tym, że musi zbudować motocykl z V-ką, bo V-kę miała stara Africa Twin. Honda kierowała się tym, że musi zbudować świetny motocykl turystyczny ze sporymi właściwościami terenowymi, który będzie na to wszystko prosty i w teorii „nie do zajechania”. Udało się, czego dowodem jest sukces sprzedażowy. A był to przecież ruch w przeciwnym kierunku niż konkurencja, która idzie w stronę pół-aktywnych zawieszeń, większej pojemności i większej mocy.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

A teraz Honda zrobi krok w tył. Właśnie z tego powodu, że pójdzie za rynkowym trendem – sprzedawaniem dużo cięższej, bardziej skomplikowanej wersji modelu bazowego.

Na moje oko równie dobrze sprzedawałaby się lżejsza Africa Twin z lepszym zawieszeniem, wzmocnionymi felgami i kilkoma dodatkowymi osłonami. Powiedzmy, że swego rodzaju wersja Rally. W międzyczasie pojawił się zresztą koncept o nazwie Africa Twin Enduro Sports Concept, który wyglądał tak:

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Africa Twin Enduro Sports Concept

Niestety, wszystkie gwiazdy na niebie wskazują, że nowa Africa Twin będzie tylko bazową wersją z kuferkami. A szkoda…

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%