Aktualnie czytasz:
Niemiecki sposób na tańszą benzynę
3

Ceny benzyny nieustannie rosną. Oznacza to, że trzeba znaleźć sposób na to, by tankować jednoślady jak najtaniej. Udało się to już Niemcom.

Dzięki uruchomionemu systemowi informacji o aktualnych cenach paliw kierowcy będą mogli przed zatankowaniem pojazdu wyszukać najtańszą stację benzynową w okolicy. I nie chodzi o jakąś aplikację na smartfon ale nowe rozwiązanie prawne. Uchwalona przez Bundestag ustawa przewiduje, że uczestniczące w projekcie stacje benzynowe na bieżąco informują Urząd Antymonopolowy o aktualnych cenach paliw.

Kierowcy mogą za pośrednictwem stron internetowych clever-tanken.de, mehr-tanken.de i spritpreismonitor.de porównać ceny paliwa w stacjach znajdujących się w pobliżu miejsca przebywania. Jeżeli cena ulegnie zmianie – jest ona aktualizowana w ciągu sześciu minut.
Pomysł zrównuje szanse koncernów paliwowych i klientów. Dotychczas tylko producenci dysponowali wiedzą o cenach na poszczególnych stacjach i wykorzystywali te informacje do podwyższania zysków. W projekcie uczestniczy 13 100 spośród 14 500 istniejących na terenie Niemiec stacji z paliwem.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Czy jest szansa na taki pomysł w Polsce?

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe
  maxell
  17 września 2013 at 15:20

  Pomysł może i warty skopiowania, ale w przypadku jenośladów, tym bardziej małopalących 50-tek raczej…nieopłacalny.
  Bo różnica nawet 40-60 groszy na litrze nie wiele daje nam zaoszczędzić, biorąc pod uwagę, że na taką stację trzeba jeszcze dojechać, a ta tańsza nie zawsze będzie blisko domu/pracy/szkoły…

 • Zdjęcie profilowe Chinol_180
  1 października 2013 at 08:00

  Pomysł ciekawy, jeżeli na każdej stacji paliw będzie paliwo jednakowej jakości. Ha, pomarzyć tylko można o tym w naszych polskich realiach 😀

  U nas jednak nie jest to paliwo jednakowej jakości i co mi po tym niby najtańszym w mieście? 🙁

  Występują dość często przekłamania na dystrybutorach tych małych lokalnych stacji (5-litrowy zbiornik mieści nagle 5,5 litra paliwa, czary to, może magia, nie to zwykły kant ajenta), albo pływające domieszki w benzynie nieznanego pochodzenia (woda, ropa, jakieś rozpuszczalniki), które często odkładają się też grubym nagarem w komorze spalania. Nawet dolewka denaturatu do takiego paliwa niewiele tutaj zdziała! 🙁

  Na dziesięć okolicznych stacji od pewnego czasu tankuję tylko na jednej, orlenowskiej Bliskiej.
  Wolę dojechać do niej te parę kilometrów i mieć pewne paliwo dobrej jakości (zawsze mogę też zatankować jakiś zapas w kanister).
  Jak kogoś jest stać na eksperymenty, to może szukać tego *najtańszego* w swojej okolicy, mi ten lokalny patriotyzm wyszedł jednak bokiem, ale czegoś się dzięki temu nauczyłem. ;P

  Pozdrawiam wszystkich użytkowników jednocylindrowych silniczków spalinowych, a tych wielocylindrowych też pozdrawiam. 😀

 • Zdjęcie profilowe benekpe
  1 października 2013 at 12:20

  Ja zawsze tankuję po 3,95zł – nie ważne na jakiej stacji. Mam w sumie 60L takiej taniej benzyny dzięki GetinBank`owi 🙂

  http://www.getinbank.pl/o-banku/biuro-prasowe/2013/getin-bank-oferuje-swoim-klientom-paliwo-w-cenie-395-zl