125 ccm
Aktualnie czytasz:
Koronawirus, a jazda motocyklem, skuterem i motorowerem. Najwyższy czas kupić jednoślad
5

Media i politycy rozpoczęli decydującą fazę histerii. Puste sklepowe półki przypominają przeddzień armagedonu. Zamykane są szkoły, kina i teatry. A co ze środkami publicznego transportu? Być może to najlepszy moment, aby przesiąść się na wymarzony od lat motocykl lub skuter. Czy to będzie „zdrowsza” alternatywa od autobusu?

Pamiętaj: Motocyklem 125 możesz jeździć bez prawa jazdy A.

Od kilku lat obowiązuje w Polsce znowelizowana Ustawa o Kierujących Pojazdami na mocy której właściciel prawa jazdy B może nie tylko bez dodatkowych uprawnień poruszać się motorowerem i skuterem 50 ccm jak. Zwykłe samochodowe „lejce” dają teraz możliwość jazdy także większymi motocyklami o pojemności silnika do 125 ccm.

Unikaj komunikacji publicznej.

Z punktu widzenia „higieny zbiorowej” motocykl, obok roweru stanowi w dobie Koronawirusa najlepszą alternatywę z bardzo prostego względu – jest to środek komunikacji indywidualnej. Motocyklista oraz motorowerzysta podróżuje w otoczeniu zwykłego powietrza atmosferycznego. W dodatku ma na sobie kask.

Z kolei wszelkie zamknięte, ogrzewane przestrzenie gromadzące spore ilości populacji w jednym miejscu stanowią idealne warunki dla patogenów. Stąd autobusy, pociągi czy też metro stanowią obszar podwyższonego ryzyka zarażenia bez względu na poziom zagrożenia wynikający z samego faktu zachorowania na tę chorobę. Jej przebieg nie jest znacznie groźniejszy od zwykłej grypy, a statystyki zawyżane są na skutek wysokiej śmiertelności u osób w podeszłym wieku i z chorobami towarzyszącymi.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Koronawirus dobrym pretekstem a motocykl najbezpieczniejszy

Nie zmienia to faktu, że Koronawirus stanowi dobry pretekst dla tych, którzy zastanawiają się nad sensem zakupu pierwszego skutera czy też motocykla. Nawet przy mało sprzyjającej pogodzie komunikacja indywidualna stanowi o wiele lepszą alternatywę od przebywania wraz z dziesiątkami innych pasażerów w bardzo małej przestrzeni. W końcu lepiej marznąć w palce na motocyklu, niż zostać poddanym kwarantannie.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
86%
6%
9%
 • Marcin
  12 marca 2020 at 11:07

  To sie tak łatwo mówi. Unikaj zbiorowisk ludzi. Niestety gdy nie masz skutera (lub motocykla) ani samochodu no to niestety jesteśmy skazani na przebywanie wśród innych ludzi. Co dzień muszę się tłuc tramwajem czy autobusem pełnym ludzi. Pracy zdalnej jescze nie wprowadzili jako chwilowy obowiązek (szczególnie dla pracowników biur).

 • Leszek
  13 marca 2020 at 19:40

  Skuter czy motor też nie rozwiązanie. Wystarczy że przewieje i przeziębienie gotowe a kaszelek i gorączka to od razu można załapać się na kwarantannę z podejżeniem o korona wirusa
  Życzę zdrówka

 • Sławek
  19 marca 2020 at 12:07

  To tylko częściowo prawda. Jak pada i jest ślisko to najlepsze są 4 koła i dach.
  No ale każdy powód dobry na reklamę.