Ośrodki WORD wracają do egzaminowania już po majówce! Część z nich już pracuje

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego powoli wracają do pracy. Już niebawem będziemy mogli przystąpić do egzaminów praktycznych jak i teoretycznych w województwie dolnośląskim oraz lubelskim – pierwsze egzaminy odbędą się już 4 maja!. W zależności od regionu daty wznowienia egzaminów mogą być różne. 

Co prawda powrót egzaminatorów do pracy w wyżej wymienionych województwach odbędzie się w ograniczonym zakresie, ale możliwe będzie podejście do egzaminów na prawo jazdy kategorii A, C, C+E oraz D. Nadal zawieszone zostaną egzaminy na prawo jazdy kategorii B. Na szczęście wszyscy kursanci będą mogli zdać egzamin teoretyczny. Obecnie nie znamy daty wznowienia egzaminów na prawo jazdy kategorii B w województwie Dolnośląskim oraz Lubelskim.

Egzaminy na prawo jazdy, a bezpieczeństwo

Egzaminy z kategorii B stanowią zdecydowaną większość wszystkich testów na prawo jazdy. Obecnie ich organizacja jest praktycznie niemożliwa, biorąc pod uwagę obowiązujące obostrzenia, dlatego zostaną przywrócone w późniejszym terminie. Decyzję w tej sprawie dyrektorzy WORD-ów (w woj. dolnośląskim) będą podejmowali we własnym zakresie, na bieżąco informując Zarząd Województwa Dolnośląskiego o swoich postanowieniach. Chcemy stopniowo przywracać pozostałe kategorie. To będzie wymagało przeorganizowania dotychczasowej działalności, by zapewnić wszystkim należytą ochronę i bezpieczeństwo.

– tłumaczył w rozmowie z portalem NaszeMiasto.pl Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Musimy pamiętać, że do czasu ustabilizowania się sytuacji dotyczącej pandemii COVID-19, liczba przeprowadzanych egzaminów będzie zdecydowanie mniejsza. Poza tym ośrodki będą pracować na dwie zmiany, a testy będą przeprowadzane przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności (w tym przy zachowaniu bezpiecznej odległości między osobą egzaminowaną, a egzaminatorem). Dodatkowo wszystkie pojazdy oraz pomieszczania będą dezynfekowane.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Egzamin na kategorię A. Bezpieczniej się nie da!

Bardzo ważną kwestią jest fakt, że egzamin na prawo jazdy kategorii A, wydaje się najbezpieczniejszą formą sprawdzenia umiejętności, spośród wszystkich przeprowadzanych testów. Kontakt między kursantem, a egzaminatorem jest minimalny – zdający praktycznie przez cały czas trwania egzaminu ma na głowie kask i nie przebywa w zamkniętej przestrzeni, w której ryzyko zarażenia jest zdecydowanie wyższe.

Dyrektorzy ośrodków dokładnie sprawdzą, czy ich placówki są dobrze przygotowane pod względem zapewnienia bezpieczeństwa osobom egzaminowanym, osobom szkolonym, egzaminatorom oraz innym pracownikom WORD. Jeśli będą w stanie zagwarantować wszystkim odpowiednią ochronę, nie widzimy przeszkód do wznowienia egzaminów

– podsumowuje Tymoteusz Myrda.

>>>Twój pierwszy motocykl. Co wybrać?<<<

Z kolei dyrektor WORD w Lublinie, Renata Bielecka zapewnia, że:

– Przed rozpoczęciem egzaminu lub szkolenia osobom zdającym, w sposób bezkontaktowy, zostanie dokonany pomiar temperatury ciała. Osoby z podwyższoną temperaturą nie zostaną dopuszczone do egzaminu lub szkolenia.

W ośrodku egzaminacyjnym w Lublinie dodatkowo obowiązywać będzie zakaz przychodzenia na egzamin z osobą towarzyszącą, a każdy kto wejdzie na teren WORD będzie zobligowany do dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczki.

Ośrodki egzaminacyjne na Dolnym Śląsku oraz w województwie Lubelskim wracają do pracy 4 maja, czyli już po majówce. Jednakże w Polsce w niektórych placówkach już trwają egzaminy. Pierwszy do pracy przystąpił WORD w Białymstoku – tak przynajmniej twierdzi jego dyrektor, Przemysław Sarosiek:

 Jest kilka WORD-ów w Polsce, które tak jak my otworzyły się, ale na jednoślady albo na tak zwane kategorie wysokie, czyli D i C+E. Natomiast jako jedyni egzaminujemy regularnie we wszystkich kategoriach.
Co ciekawe przeglądając sieć, bardzo ciężko jest ustalić kto pierwszy wrócił lub wróci do pracy. Kolejne placówki WORD prześcigają się z informacjami o byciu w pierwszym w Polsce. Naszym zdaniem ten wyścig jest totalnie nieistotny i bezsensowny. Najważniejsze jest mądre i odpowiedzialne podejście do kwestii egzaminów i zapewnienie kursantom oraz egzaminatorom maksymalnego bezpieczeństwa.
Pamiętajmy o stosowaniu się do zaleceń dotyczących bezpieczeństwa i róbmy wszystko, aby egzamin na prawo jazdy nie przyniósł nam dodatkowych komplikacji. Warto również osobiście sprawdzić kiedy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Twoim rejonie wraca do pracy. Niezbędne informacje znajdziesz na stronach internetowych WORD.

źródło: naszemiasto.pl

[Trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button