Weekend majowy 2020: Spędź ten czas na motocyklu i poznaj swój kraj!

Polska to świetny kraj do turystyki motocyklowej, niezwykle różnorodny i ciekawy. Poza tym mamy całkiem sporo fajnych tras po których możemy pojeździć – taka forma spędzania wolnego weekendu może się okazać niezwykle trafiona, będąc świetną odskocznią od dość ponurej ostatnio codzienności.

Zacznijmy jednak od arcyważnej kwestii, o której cały czas powinniśmy pamiętać: minimalizujmy możliwość kontaktu z innymi, wyjazdy organizujmy tak, aby nie zwiększać niepotrzebnie ryzyka związanego z obecnym zagrożeniem. Pamiętajmy o wyposażeniu się przed wskoczeniem na motocykl w odpowiedni prowiant, a nasze przystanki na stacjach paliw ograniczmy tylko do szybkiego tankowania.

Pamiętajmy również, że większość miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić będzie nadal zamkniętych, to samo tyczy się hoteli oraz restauracji. Dlatego przed wyjazdem na weekendową wycieczkę warto się odpowiednio przygotować, a kufer wyposażyć w niezbędne w podróży rzeczy. Jeśli planujesz wycieczkę na swoim ukochanym jednośladzie, to sprawdź czy jesteś w stanie wrócić tego samego dnia. Szybkie znalezienie hotelu najprawdopodobniej okaże się niemożliwe (“odmrożenie” hoteli i baz noclegowych ma nastąpić 4 maja), dlatego najlepiej nasze wycieczki ograniczyć do miejsc, z których jesteśmy w stanie wrócić jeszcze tego samego dnia – chyba, że wybierzesz się z opcją dzikiego biwaku. Wtedy jednak pamiętaj koniecznie o tym, by zachować niezwykła ostrożność przy rozpalaniu wszelkich ognisk. W kraju panuje bardzo poważna susza.

Trasy górskie i nie tylko

W zależności od miejsca, w którym mieszkasz, Polska dysponuje naprawdę ciekawymi trasami. Możesz wybrać się na wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd i po drodze zwiedzić najwspanialsze polskie ruiny zamków (pamiętaj, że obecnie miejsca te są pozamykane dla turystów, ale warto w trakcie jazdy chociaż na nie zerknąć i ucieszyć oko).

Możesz w okolicach Wisły wskoczyć na trasę na przełęczy Kubalonka lub Salmopol. Możesz również wybrać się w Sudety i przejechać się trasą “Stu zakrętów”. Z kolei w Bieszczadach jak i w Beskidach czekają na Ciebie: Małe oraz Wielkie Pętle. Więcej o tych trasach przeczytasz np. w sieci – napisano o nich setki publikacji.

Ściana wschodnia. Na dłuższą wyprawę!

Wyjazd wzdłuż granicy wschodniej wydaje się bardziej niż interesujący. Nie będziemy podawać Wam konkretnej trasy, ale wystarczy pojechać w dowolnym kierunku i zjechać na południe lub pojechać na północ, omijając główne trasy. Jak to zrobić? Wystarczy dobra mapa, nawigacja Google, kompas albo po prostu odrobina dobrych chęci. Przygoda gwarantowana, a miejsca, które odwiedzicie bez wątpienia magiczne! Taką wycieczkę docenią zarówno “asfaltowi turyści” jak i fani wyjazdów enduro.

Dookoła komina też może być fajnie!

Dobrym pomysłem wydaje się również zgłębienie informacji na temat rejonu, w którym mieszkasz. Bardzo często nie znamy go tak jak byśmy chcieli. Trzy dni wolnego dają nam możliwość weryfikacji naszej wiedzy. Proponujemy rozpocząć od poszperania w Internecie i wyszukania miejsc, które są szczególnie ważne historycznie lub tras, którymi nigdy nie jeździłeś – na pewno są takie. Poza tym w sieci możemy znaleźć dziesiątki gotowych śladów, które po załadowaniu do nawigacji poprowadzą nas jakimś ciekawym szlakiem: zarówno asfaltowym jak i terenowym. A może sam masz swój ślad, którym chciałbyś się podzielić z innymi? Takie rozwiązanie ma sens. Dzięki innym, Ty możesz spędzić miło weekend, ale sam możesz również odwdzięczyć się tym samym.
Można się zdziwić tym co da się odkryć na bocznych drogach sąsiedniej miejscowości.

Do zobaczenia na trasie.

[trending]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button