Harley-Davidson Bronx: Amerykański streetfighter jednak się nie pojawi?

Z oficjalnej strony producenta z Milwaukee znikł zapowiadany na 2021 rok fabryczny streetfighter o pseudonimie The Bronx. Czy to oznacza rezygnację z zaprezentowanego niedawno w koncepcyjnej wersji mocno rewolucyjnego modelu?

Zaprezentowane na zeszłorocznych targach EICMA w Mediolanie motocykle oparte o całkowicie nową, chłodzoną cieczą platformę o mocno marketingowej nazwie V-Twin Revolution Max, wzbudziły nie mniejsze kontrowersje niż prezentowany tuż obok elektryczny Livewire.
Elektryk już jeździ po ulicach, a na motocykle z zupełnie nowej linii mamy jeszcze poczekać. Na pewno mamy? Model Bronx, czyli rasowy streetfighter po amerykańsku właśnie znikł z listy zapowiadanych modeli.
Czy oznacza to, że mocno zaawansowane prace zostały przerwane, a „The Bronx” trafi do firmowego archiwum? A może po prostu wstrzymano prace i termin prezentacji gotowego modelu zostanie odroczony? Tego na razie nie wiadomo.

Co ciekawe, adventure`owy model Pan America wciąż widnieje w zapowiedziach, a lakoniczna wypowiedź rzecznika spółki potwierdza jego premierę rynkową w ofercie na 2021 rok. Potwierdza również, że streetfighter nie pojawi się, jak zapowiadano na początku przyszłego roku. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że plany związane z wypuszczeniem obydwóch modeli pokrzyżowała sytuacja ogólnoświatowa związana z pandemią Covid-19. Zmniejszony popyt oraz destabilizacja wielu sektorów gospodarki mają na to zapewne znaczący wpływ. 

Włodarze marki podjęli decyzję o skupieniu działań nad bardziej obiecującą z nowych propozycji, a tą jest należąca do klasy adventure Pan America. Motocykl bardzo odważny stylistycznie, którego zadaniem będzie przetrzeć szlaki dla całkowicie nowej i sporo obiecującej platformy.

Wygląda więc na to, że The Bronx jeszcze pojawi się w ofercie, ale po prostu przyjdzie na niego dłużej poczekać.

Pożyjemy, zobaczymy.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button