Yamaha R1 MotoGP Replica: Mocno limitowana i jeszcze bardziej sportowa!

Yamaha Motor Europe i Yamaha Austria Racing Team (YART) GYTR Pro Shop wypuśicły limitowaną replikę Petronas Yamaha Sepang Racing Team (SRT) YZR-M1. Zespół korsarzy SRT zasmakował wczesnego sukcesu w pandemicznym skróconym sezonie 2020, a ta replika ma za zadanie uhonorowanie okrutnie szybkich w tym sezonie Fabio Quartararo i kolegę z zespołu Franco Morbidelliego.

Ta edycja to nie tylko malowanie i dodatki. Replika SRT YZF-R1 MotoGP została opracowana przez YART z poważnymi ulepszeniami, aby zbliżyć ją do poziomu maszyny wyścigowej MotoGP. Elementy zwiększające wydajność obejmują owiewkę z prawdziwego włókna węglowego w technologii Yamaha for Racing (GYTR) i winglety w stylu MotoGP.

Malowanie jest również wyjątkowe, wykonane przez te same osoby, które malowały motocykle wyścigowe SRT M1. To z pewnością przewyższa zwykłe schematy malowania, które można zobaczyć na replikach wyścigowych i dodaje autentyczności twierdzeniu, że jest to „replika MotoGP”.
Nie ograniczając się do owiewki i lakieru, replika Yamaha SRT jest również wyposażona w przedni widelec Ohlins FRGT, monoshock Ohlins TTX i wyścigowy amortyzator kierownicy, a także fabryczny zestaw wydechowy. Szybkozmienna oś GYTR jest zamontowana na wahaczu w celu błyskawicznej zmiany kół. Nie zabrakło również wyścigowych podnóżków oraz w pełni regulowanych dźwigni hamulca i sprzęgła firmy Brembo.

Brembo dostarcza również zaciski GP4-RX w specyfikacji wyścigowej i tarcze hamulcowe T-Drive. Siedmioramienne felgi aluminiowe Marchesini są wyposażone w wyścigowe slicki Michelin. Ten fakt, a także np. brak drogowego oświetlenia oznacza, że ​​replika Yamaha SRT jest przeznaczona tylko do użytku na torze.

ECU z wyścigowymi mapami firmy Yamaha jest dostarczany wraz z szybko działającą przepustnicą zapewniającą natychmiastowy dostęp do czerwonego pola na obrotomierzu. Łącznie zostanie wyprodukowanych 46 replik Yamaha SRT, każda z numerem wydania wygrawerowanym na potrójnym zacisku.

Dodatkowo każdy klient, który kupi replikę Yamaha SRT, otrzyma kask KYT, koszulkę Petronas Yamaha SRT oraz przepustkę VIP na wybraną rundę MotoGP. Zainteresowanie zakupem repliki Yamaha SRT można zgłosić na stronie YART GYTR.

Dodajmy, że liczba 46 jest tu nieprzypadkowa. Własnie mija tyle lat od założenia firmy Petronas, a w przyszłym roku VR46 (Valentino Rossi) przechodzi własnie do teamu Petronasa w MotoGP.

Ile ma kosztować każda z mocno limitowanych R1-ek SRT? 46 tysięcy Euro…

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button