Czy można już jeździć na motocyklu 125 z kat. B? Tak, od dziś

Pytacie poprzez [email protected] z niedowierzaniem czy informacja o wejściu ustawy o 125 ccm w życie z całą pewnością oznacza, iż można już jeździć motocyklem lub skuterem 125 na prawie jazdy kat. B.

Tak, informacja jest pewna, bez obaw można wsiadać na dwa kółka 125 ccm z prawkiem B. Wynika to wprost z ustawy, która dokładnie 30 dni temu została opublikowana w Dzienniku Ustaw o czym Skuterowo.com informowało jako pierwsze:

Warszawa, dnia 24 lipca 2014 r.
Poz. 970
USTAWA
z dnia 26 czerwca 2014 r.
o zmianie ustawy o kierujących pojazdami

(…)

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Art. 15. Ustawa wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia

30 dni minęło właśnie dziś. 24 lipca 2014 ustawa została opublikowana, a 24 sierpnia 2014 skończyło się vacatio legis. Dzięki temu w niedzielę, wraz z pierwszą sekundą dnia można w pełni legalnie podróżować wymarzonym motocyklem 125 ccm.

Inne publikacje na ten temat:

9 opinii

 1. Non stop piszecie o tym, zrobiliście specjalny licznik, który odliczał czas, pełno informacji, a mimo to wciąż ludzie o to samo pytają o to samo, to jacyś debile czy co, bo nie kumam. Przy takim powielaniu informacji wciąż nie wiedzą, czy tak ciężko chwile poczytać, zainteresować się.

  Pozdrawiam

 2. A może nie mogą w to uwierzyć że to możliwe, daj im trochę czasu, niech się oswoją z tą możliwością. Ja sam nie mogę uwierzyć że to możliwe.

 3. Tu ogólnie widać zależnośc, że jak ktoś tylko zapyta na forum o coś związanego ze 125-tkami, to nagle o to samo mailowo jest pytana redakcja i buuuumm……. mamy artykuł.:):):):)

 4. To już jest nudne! Czy Wasz portal nie potrafi pisać o niczym innym? Ile jeszcze dziś opublikujecie takich samych „newsów”? Po co powielać kilka razy tą samą informację? Nabijacie sobie posty czy za każdy Wam płacą?

 5. Fakt, Skuterowo.com przoduje liczbą artykułów o 125-tkach na tle innych portali motocyklowych i skuterowych. Wiele z tych pozycji powiela treści wcześniej opublikowanych.
  W sumie, jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, czy ustawa weszła w życie i szukał urzędowego potwierdzenia, to poniżej go znajdzie. Internetowy System Aktów Prawnych na stronie sejmowej z pewnością nie kłamie. 🙂 Jak byk podana jest data wejścia poszczególnych przepisów w życie.

  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140000970

 6. A czy można jeździć również chińskimi 250-kami na prawku kategorii B? One mają bardzo niską moc.
  *
  Na chińskich 250-kach też można już jeździć, bo one mają niecałe 15 KM. Szerokości.

 7. Anna Grzelak – napisał 478 publikacji w Skuterowo.com
  A to już skąd to bezsensowne nabijanie sobie niskiej jakości „publikacji”…

  Tylko tyle, że czasami liczy się jakość, a nie ilość…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button