Aktualnie czytasz:
Prawo Jazdy AM: Najczęściej zadawane pytania

Skuterowo.com ostatnio poświęciło wiele uwagi nowym przepisom, które wejdą w życie za dwa lata.
Jednak, aby w zupełności, definitywnie rozwiać wszelkie wątpliwości Skuterowo.com i Komenda Główna Policji odpowiada na najczęściej zadawane pytania przez zainteresowanych tym problemem.

1. Od kiedy nowe przepisy dotyczące nowych kategorii (AM, A2) będą obowiązywać? Dokładnie od połowy styczna 2013 roku.

2. Kto uniknie nowych regulacji? Każdy, kto przed 2013 rokiem ukończy 18 lat, albo zdobędzie kartę motorowerową. W tym drugim przypadku dokument wydany przez dyrektora szkoły zostanie wymieniony na prawo jazdy kategorii AM bez potrzeby ponownego zdawania egzaminu.

3. Kto będzie musiał posiadać prawo jazdy AM, aby poruszać się skuterem? Każdy, kto po wejściu ustawy w 2013 roku nie ukończy 18 roku życia i nie będzie posiadać karty motorowerowej.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

4. Mój kolega twierdzi, że wszyscy będą musieli posiadać prawo jazdy do kierowania skuterem. Jesteście pewni, że macie rację? Tak, jesteśmy pewni. Już od niemal roku analizujemy zapisy nowej ustawy o kierujących pojazdami. Nasze wnioski potwierdziła też Komenda Główna Policji.

5. Czy jeśli zdobędę jakąkolwiek inną kategorię prawa jazdy, to również będzie konieczne ubieganie się o uprawnienia AM? Nie. Fakt zdania egzaminu na jakąkolwiek kategorię (np. A, A2, B czy D) uprawnia również do kierowania motorowerem.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Więcej w dziale: Prawo Jazdy AM.

Fot.: Skuterowo.com
Jaka jest Twoja reakcja?
0%
100%
0%
19 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe orrb
  6 czerwca 2011 at 10:33

  to już nie mój problem:) ale jestem ciekaw od jakiego wieku o nowe prawo jazdy AM można się ubiegać?tak samo jak teraz o kartę moto rowerową?

 • Zdjęcie profilowe FranceCola
  11 czerwca 2011 at 01:14

  Mi pozostał egzamin praktyczny na Kartę Motorowerową, i się denerwuje. Chce bardzo zdać i posiadać Karte Motorowerową . 🙂

 • Zdjęcie profilowe tortilia
  4 września 2011 at 12:43

  Witam. Rozumiem z tego że po wejściu ustawy a mam 45 lat, będę mógł jezdzić pojazdami lekkimi typu microcar na dowód osobisty i skuterami tak samo jak do tej pory.

 • Zdjęcie profilowe tomeczekgm10
  21 lutego 2013 at 13:20

  pytanko ile bedzie testów czy tak jak zawsze dwa czy więcej a i czy na egzamin trzeba mieci własny skuter oraz czy bęndą jakieś lekcje z jazdy ?? proszę o odpowiedz najlepiej na email tomeczekgm10@wp.pl

 • Zdjęcie profilowe Hindenburg
  21 lutego 2013 at 14:18

  Testów będzie kilkanaście, a na egzamin trzeba przyjechać własnym wyłącznie markowym motorowerem, odpowiednio ubranym 🙂 Węcej dowiesz się na google.pl

 • Zdjęcie profilowe madi
  21 lutego 2013 at 14:28

  Przyjechać na egzamin własnym motorowerem – to żeś wymyślił… Jak ktoś zdaje B to na egzamin swoim samochodem przyjeżdża?

 • Zdjęcie profilowe benekpe
  21 lutego 2013 at 18:20

  madi – nie dostrzegasz sarkazmu w wypowiedzi Hindenburga? Dzieciaki ciągle mają problem z odnalezieniem informacji o nowych kategoriach prawa jazdy. Oni nie umieją posługiwać się opcją \”szukaj\”, stąd coraz więcej sarkastycznych odpowiedzi na forum…

 • Zdjęcie profilowe Pullman
  18 maja 2013 at 20:26

  czy da się ominąć kurs na prawo jazdy am ?

 • Zdjęcie profilowe
  18 maja 2013 at 20:08

  Dostałeś odpowiedź w innym temacie po co zaśmiecasz znów tym samym?