Prawo Jazdy AM: Najczęściej zadawane pytania

Skuterowo.com ostatnio poświęciło wiele uwagi nowym przepisom, które wejdą w życie za dwa lata.
Jednak, aby w zupełności, definitywnie rozwiać wszelkie wątpliwości Skuterowo.com i Komenda Główna Policji odpowiada na najczęściej zadawane pytania przez zainteresowanych tym problemem.

1. Od kiedy nowe przepisy dotyczące nowych kategorii (AM, A2) będą obowiązywać? Dokładnie od połowy styczna 2013 roku.

2. Kto uniknie nowych regulacji? Każdy, kto przed 2013 rokiem ukończy 18 lat, albo zdobędzie kartę motorowerową. W tym drugim przypadku dokument wydany przez dyrektora szkoły zostanie wymieniony na prawo jazdy kategorii AM bez potrzeby ponownego zdawania egzaminu.

3. Kto będzie musiał posiadać prawo jazdy AM, aby poruszać się skuterem? Każdy, kto po wejściu ustawy w 2013 roku nie ukończy 18 roku życia i nie będzie posiadać karty motorowerowej.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

4. Mój kolega twierdzi, że wszyscy będą musieli posiadać prawo jazdy do kierowania skuterem. Jesteście pewni, że macie rację? Tak, jesteśmy pewni. Już od niemal roku analizujemy zapisy nowej ustawy o kierujących pojazdami. Nasze wnioski potwierdziła też Komenda Główna Policji.

5. Czy jeśli zdobędę jakąkolwiek inną kategorię prawa jazdy, to również będzie konieczne ubieganie się o uprawnienia AM? Nie. Fakt zdania egzaminu na jakąkolwiek kategorię (np. A, A2, B czy D) uprawnia również do kierowania motorowerem.

Więcej w dziale: Prawo Jazdy AM.

Fot.: Skuterowo.com

Inne publikacje na ten temat:

19 opinii

  1. to już nie mój problem:) ale jestem ciekaw od jakiego wieku o nowe prawo jazdy AM można się ubiegać?tak samo jak teraz o kartę moto rowerową?

  2. Witam. Rozumiem z tego że po wejściu ustawy a mam 45 lat, będę mógł jezdzić pojazdami lekkimi typu microcar na dowód osobisty i skuterami tak samo jak do tej pory.

  3. madi – nie dostrzegasz sarkazmu w wypowiedzi Hindenburga? Dzieciaki ciągle mają problem z odnalezieniem informacji o nowych kategoriach prawa jazdy. Oni nie umieją posługiwać się opcją \”szukaj\”, stąd coraz więcej sarkastycznych odpowiedzi na forum…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button