Tarcza antykryzysowa: obowiązek rejestracji pojazdu w ciągu 30 dni zniesiony

W związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa, rząd postanowił zareagować. Przedstawiony przez rządzących pakiet antykryzysowy to zestaw bardziej lub mniej praktycznych ułatwień i rozporządzeń, który ma za zadanie zmniejszyć skutki kryzysu. Teraz rząd zaproponował wydłużenie czasu na rejestrację pojazdu używanego z 30 do 180 dni.

Nie 30, jak to było do tej pory, a 180 dni – dokładnie tyle czasu otrzymają osoby na zarejestrowanie pojazdu, zakupionego w krajach z Unii Europejskiej w ostatnim czasie. Zmiany te, to odpowiedź rządu na sygnały, od starostów oraz wojewodów, którzy zgłaszali, że pomimo możliwości wykonania obowiązku rejestracji pojazdu np. przez internet, to w urzędach i tak zbierały się kolejki ludzi, chcących zarejestrować motocykl lub samochód. Dzięki takiemu rozwiązaniu problem kolejek powinien się zmniejszyć.

Rejestracja pojazdu przez internet? Tak, to możliwe!

Przypomnijmy: 1 stycznia bieżącego roku do życia została powołana ustawa w Prawie o ruchu drogowym, która ustaliła kary finansowe za niezarejestrowanie motocykla/samochodowy w okresie 30 dni od jego zakupu. To samo dotyczyło osób, które sprzedały pojazd.

„Dla rozwiązania tego problemu proponuje się wydłużenie do 180 dni terminów na zarejestrowanie pojazdu niebędącego pojazdem nowym sprowadzonym z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej albo zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu”

-czytamy w projekcie.

>>>Jak bezpiecznie rozpocząć sezon mimo niesprzyjających warunków?<<<

W środę, 8 marca zwołano Radę Gabinetową, na posiedzeniu której ustalono plan działania, który ma za zadanie zminimalizować skutki epidemii. Premier Mateusz Morawiecki poinformował opinię publiczną, że plan będzie nosić nazwę: „Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią”.

Wartość pakietu tarczy antykryzysowej oszacowano na ok 212 mld zł.

[trending]

 

 

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Jakieś bzdury tu wypisujcie np. w Olsztynie nie ma możliwości zarejestrowania pojazdu – Starostwo Powiatowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button