Junak M16 125: motocykl12 lat na rynku i wciąż na czasie [zdjęcia, opis, cena, dane techniczne]

Postawny, konkretny motocykl na prawko B

W skrócie
  • Junak M16 125 - kawał motocykla na samochodowe prawo jazdy
  • 12 lat na rynku i ciągle w modzie. Jak on to robi?
  • Długa niska linia i klasyczne detale Junaka M16 125 - to się podoba!

Z tym Junakiem mogliśmy się spotkać już wcześniej, jednakże z większą pojemnością. Junak M16 125 pojawił się w ofercie już 12 lat temu. Marka uzupełniła pewien brak na rynku proponując 125’tkę o nietypowych rozmiarach. Zasila go czterosuwowy silnik o chłodzeniu cieczą i mocy prawie 11 KM. Maszyna jest konkretna i hołduje klasyce nurtu motocykli typu chopper. Pewnie dlatego cieszy się niesłabnąca popularnością wśród polskich motocyklistów.

Junak M16 125 to wyjątkowy pojazd w segmencie motocykli 125 na prawo jazdy B. Wyjątkowy z kilku względów. Pierwszym z nich są ogromne jak na ten segment jednośladów rozmiary. Junak M16 do złudzenia przypomina motocykle z o wiele wyższych klas pojemnościowych. Dzięki temu zyskuje stale sympatię osób, które szukają konkretnego motocykla, a nie mają motocyklowego prawa jazdy, ale także tych, którzy po prostu są wysocy i potrzebują odpowiedniej ergonomii i aparycji.  Jednocześnie design motocykla pozwala się wyróżnić i być zauważalnym na drodze.

Junak M16 125 cm³: rozmiar ma znaczenie

Z postawną prezencją Junaka M16 dobrze współgra jego napęd. Dwucylindrowy silnik nie tylko zapewnia wysoką kulturę pracy, ale także rasowy gang wydobywający się z dwóch klasycznych i prosto poprowadzonych rur wydechu. Dynamika jaką zapewnia jest wystarczającą nie tylko do miejskiej jazdy, ale także do tego by cieszyć się z uroków tego motocykla podczas weekendowego wypadu za miasto.

Długa linia nadwozia i 21-calowe koło przednie, wysunięte mocno do przodu nie pozostawiają złudzeń, że mamy do czynienia z rasowym motocyklem typu choppera. Całości dopełnia wysoko poprowadzona i odpowiednio wygięta kierownica łezkowy, okalający silnik zbiornik paliwa o pojemności 14 litrów, stylowe dwupoziomowe siedzenie oraz będące klasyka gatunku oparcie dla pasażera.

Klasyka wiecznie w modzie

Klasycznie zegary, wysunięte do przodu chromowane sety podnóżków, krótkie błotniki i mnogość chromowanych i dopracowanych detali, to kolejne atuty tej ponadczasowej maszyny.

O odpowiednie opóźnienia dba rozbudowany układ hamulcowy z dwoma tarczami hamulcowymi przy przednim kole oraz pojedynczą tarczą z tyłu. Przedni i tylny hamulec sprzężone są w układzie CBS. Z kolei zawieszenie oparto o ukryty centralny amortyzator z tyłu, dzięki któremu motocykl wygląda jak rasowy choppera ze sztywnym tyłem, oraz długi i pokaźny widelec typu uspide-down. Masywne koła dopełniają całości, która potrafi wzbudzać respekt i zainteresowanie przechodniów.

Przeczytaj też:

Junak 121. Ile warty jest jeden z najtańszych motocykli 125 marki Junak?

Junak M16 jest dostępny na rynku od 2010 roku – wtedy miała miejsce jego premiera. Na przestrzeni lat konstrukcja była unowocześniana i spełnia obecnie najnowsze normy homologacyjne. Nie zmienił się to jej ponadczasowy i klasyczny charakter, który opiera się wszelkim modom. Sprawdź jak prezentuje się na żywo ten motocykl u najbliższego dealera marki Junak.

Więcej informacji o pełnej ofercie pojazdów junak znajdziesz na stronie www.junak.com.pl

Cena katalogowa rocznika 2022 – 16999 PLN

 

Junak M16 125 cm3 : Dane techniczne

Dane techniczne: Junak M16 125
Marka Junak
Model M16
Pojemność 125 cm3
Silnik 4T
Chłodzenie Cieczą
Moc 10,9 KM
Rozruch elektryczny
Hamulec przód/tył tarczowy/tarczowy
Prędkość maksymalna 90 km/h
DŁ / SZER / WYS (MM) 2310 / 930 / 1080
Ilość miejsc 2
Zbiornik paliwa 13,5 litrów
Masa 180 kg

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button