Aktualnie czytasz:
Fotoradary w Warszawie: Aleja Stanów Zjednoczonych i Ostrobramska
0
 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

W Warszawie zdarzają się takie miejsca, w których to na przestrzeni 2 km można ustrzec fotoradary. Chciałbym je Wam pokazać, ku przestrodze.

W Warszawie zdarzają się takie miejsca, w których to na przestrzeni 2 km można ustrzec fotoradary. Ten, tutaj jest wyskalowany na 80 km/h i po prostu pyka fotografię od tyłu niegrzecznie, niemile. Czy tutaj ten fotoradar ma swoje uzasadnienie? Moim zdaniem, jest to radar typowo komercyjny, bo tutaj, ani nie ma żadnych przejść dla pieszych, ani nie ma kolizyjnych skrzyżowań na tym odcinku drogi, ani też nie ma żadnego ograniczenia prędkości, która by uzasadniała jakoś ustawienie tego fotoradaru i restrykcyjne przestrzeganie przepisów ze względów bezpieczeństwa. Prawda jest taka, że po trasie Łazienkowskiej wielu kierowców jeździ z dosyć dużymi prędkościami i to jest chyba dosyć fajny pretekst do tego, żeby tutaj strzelać te zdjęcia. Za chwilę mamy fotoradar, który jest utrzymywany i kontrolowany przez straż miejską z resztą niezgodnie z przepisami. Jest to fotoradar takiej samej konstrukcji jak na ulicy Sobieskiego, czyli są zatopione pętle indukcyjne w jezdni i dzięki temu fotoradar jest w stanie weryfikować na jakim świetle dany kierowca wjeżdża na krzyżówkę. Oprócz tego sprawdza też prędkość. Dzięki dość wysokiej rozdzielczości robionych fotografii może też zweryfikować, czy kierowca rozmawia przez telefon, bądź też ma zapięte pasy, więc możliwości karanie jest tutaj sporo i też sporo jest możliwości finansowych dla urzędu miasta. Prawda jest taka, że te fotoradary, które są ustawione tutaj ze względu na to, że są administrowane przez straż miejską, są bardzo łatwe do podważenia ze względu na to, że straż miejska nie ma prawa do ustawiania i zarządzania fotoradarami stacjonarnymi, może jedynie korzystać z urządzeń mobilnych. Takie maszty, dokładnie cztery maszty, które są ustawione na tym skrzyżowaniu na pewno takimi nie są. I teraz możemy je oglądać w miarę z bliska oczywiście przestrzegając prędkość 50 km/h, która właśnie obowiązuję tutaj. Też to są bardzo dochodowe fotoradary i od razu tablica, że na odcinku 500 m też może się straż miejska w tym miejscu ustawiać i dokonywać pomiaru. Czy prędkość 50 km/h w tym miejscu jest uzasadniona? Zostawiam to pod rozwagę tym wszystkim, którzy jeżdżą tutaj na co dzień no i też tym, którzy oglądają to video, bo prawdę mówiąc, właśnie ze względu na to, że są tutaj kładki, że jest to droga dwujezdniowa rozdzielona płotem, że jest szeroka. Z tych względów, myślę, że tutaj śmiało można by było wprowadzić ograniczenie do co najmniej 60 km/h i nikt by z tego powodu nie ucierpiał, tym bardziej, że nikt tutaj z taką prędkością się nie porusza. No nic, tym sposobem zaczął się kolejny miły dzień i tak samo miłego dnia również wam życzę.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%