Rekordowe targi EICMA 2023 – liczby potwierdzają, że takie imprezy mają sens!

Największa impreza motocyklowa dobiegła końca

W skrócie
  • Targi EICMA 2023 dobiegły końca - mnóstwo nowości, absolutnie genialnych motocykli i rekordowa frekwencja
  • Organizatorzy potwierdzają, że tegoroczna edycja była historyczna pod względem liczby wystawców, odwiedzających oraz dziennikarzy
  • Wiemy kiedy odbędzie EICMA w 2024 roku!

EICMA, czyli Milan Motorcycle Shows to coroczne targi w Mediolanie we Włoszech prezentujące motocykle. W tym roku impreza odbywała się od 7 do 12 listopada i już kilka chwil po jej zakończeniu organizatorzy poinformowali, że tegoroczna edycja była rekordowa zarówno pod względem odwiedzających, jak i wystawców.

Koniec każdej dużej imprezy wiążę się zawsze ze sporymi podsumowaniami i oczekiwaniami na oficjalne informacje, które chciałoby się, aby organizatorom przyniosły sporo powodów do zadowolenia. Po długim okresie pandemii, odwołaniu wielu kluczowych imprez i wprowadzeniu obostrzeń, które znacznie zmieniły nasze dotychczasowe życie, wszyscy byliśmy głodni powrotu do normalności. Rok 2023 można powiedzieć, że był niezwykle dla nas łaskawy, chociaż nie można powiedzieć, że nic się nie działo. Nudy nie było szczególnie w branży motocyklowej, bo producenci z całego świata postarali się, aby ponownie namieszać na rynku i jeszcze wyżej postawić poprzeczkę konkurencji.

Organizatorzy EICMY z pewnością będą mieli sporo powodów do dumy, gdyż tegoroczna edycja targów była rekordowa niemalże pod każdym względem. Przedstawione statystyki jedynie potwierdzają, że takie imprezy wiążą się z niesamowitym zainteresowaniem nie tylko wśród wystawców, ale również odwiedzających i dziennikarzy.

Najważniejsze informacje:

  1. Targi motocyklowe EICMA dobiegły końca – nadszedł czas na podsumowanie tegorocznej edycji.
  2. Organizatorzy są zachwyceni z rekordowej frekwencji zarówno pod względem wystawców, odwiedzających, jak i dziennikarzy.
  3. EICMA w przyszłym roku odbędzie się w dniach od 5 do 10 listopada.

Przejdźmy jednak do najważniejszy informacji – edycja 2023 przyciągnęła aż 2036 marek, co jest rekordowym wynikiem. Dodatkowo brandy były reprezentowane przez ponad 700 wystawców, a spośród tej liczby 67,5% pochodziło spoza Włoch (45 krajów). Dodatkowo nieco ponad 30% wszystkich firm było obecnych na tej imprezie po raz pierwszy. Targi EICMA odbywały się aż na 8 halach, czyli o 2 więcej niż w roku ubiegłym i o 3 więcej niż w 2021 roku.

– Nie ma żadnego okresu przed pandemią i po pandemii, jest EICMA. Czytanie tych wyników nie pozostawia żadnego pola do interpretacji i potwierdza, że nasze wydarzenie jest najlepszą okazją do spotkań biznesowych, networkingowych, marketingowych i komunikacyjnych w naszej branży. – komentuje Paolo Magri, prezes EICMA.

Frekwencja przekroczyła 560 000 uczestników, a dokładniej 563 848, co stanowi wzrost na poziomie 19% w stosunku do 2022 roku i tym samym potwierdza, że edycja 2023 jest najlepszą w historii EICMA. W tegorocznej edycji wystawę odwiedziło 39 392 profesjonalistów z branży – spośród nich 52% pochodziło z zagranicy, a konkretnie ze 120 różnych krajów.

Pracownicy mediów również w tym roku przyczynili się do kolejnego rekordu, gdyż z dnia prasowego skorzystało ponad 7000 dziennikarzy, techników, reporterów, specjalistów ds. komunikacji i influencerów, którzy odbiorcom na całym świecie relacjonowali wydarzenia odbywające się podczas targów, a także prezentowali najnowsze modele jednośladów przygotowane przez producentów z całego świata na sezon 2024. Organizatorzy są również zadowoleni z areny MotoLive, czyli zewnętrznej przestrzeni poświęconej wyścigom, rozrywce i pokazom. Strefa ta z trybunami liczącymi ponad 3000 miejsc niemalże zawsze była pełna, a dodatkowo prawie 9000 osób skorzystało z jazd testowych poświęconych elektrycznym rowerom.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

– EICMA nie tylko nadal inwestuje w swoją ewolucję z targów w wydarzenie wystawiennicze, ale także wkracza w 110. rok swojej historii z otwartym okiem na przyszłość i innowacyjność samego wydarzenia, potwierdzając w pewnym stopniu również jako wydarzenie międzykulturowe i lifestylowe. Pawilony były wypełnione rodzinami i młodymi ludźmi, z pasją, nowymi treściami specjalnymi, rozrywką i wydarzeniami, które w coraz bardziej wszechstronny i angażujący sposób flankują wielkie zaangażowanie wystawców, którym serdecznie dziękujemy za zaufanie i lojalność, które nam nadal okazują. Dziękujemy również naszym sponsorom, partnerom i instytucjom, które wspierają EICMA. – dodaje Pietro Meda, prezydent EICMA.

Niemalże wszyscy kluczowi producenci zdecydowali się wystawić swoje najnowsze propozycje na nadchodzący sezon właśnie na targach EICMA, jednakże chociażby KTM czy Ducati już od momentu rozpoczęcia pandemii podjęło decyzję o zupełnie innym sposobie pokazania światu swoich najnowszych modeli. Nie zmienia to jednak faktu, że tak fantastyczne liczby, które podsumowują całe wydarzenie są w stanie sprawić, że nawet ci, który nie wystawiają się na tej imprezie ponownie do niej wrócą. EICMA po raz kolejny pokazuje, że jej obecność na rynku jest niezbędna, a potwierdza to rekordowa liczba wystawców, odwiedzających i pracowników mediów. Edycja w przyszłym roku odbędzie się w dniach od 5 do 10 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button