Aktualnie czytasz:
Dostałem mandat za przekroczenie o 10 km/h? A może to pomyłka fotoradaru?
3

Czy fotoradar na Ostrobramskiej niesłusznie zrobił mi wczoraj zdjęcie? Przekroczyłem prędkość o jedynie 5 km/h, a mimo to ujrzałem błysk.

Słuchajcie. Wczoraj taka dosyć dziwna sytuacja miała miejsce na Ostrobramskiej. Rano jak jechałem, nie że jakoś nadzwyczajne się spieszyłem, normalnie sobie jechałem i przelatywałem przez legendarne skrzyżowanie do chwilę przed siedzibą Polsatu i powiem wam, że dosyć się zdziwiłem. Ruszałem spod świateł,a fotoradar najprawdopodobniej we mnie wycelował swoje dwa żółte sygnały i najprawdopodobniej mi zrobił zdjęcie. Byłem pierwszy, obok mnie jechały jakieś pojazdy. Jechałem najszybciej, ale jechałem maksymalnie 60 km/h, bo w momencie kiedy dostałem zdjęcie, kiedy flesz uderzył mi po oczach to spojrzałem ile jadę. Patrze – 60. Mój licznik przekłamuję dobre kilka procent, jak nie kilkanaście, więc jechałem maksymalnie powiedzmy 55 w rzeczywistości. Fotoradar jest ustawiony dosyć restrykcyjnie, ale czy aż tak, żeby zrobić mi zdjęcie przy 60 licznikowej to jest bardzo zastanawiające. Chodzi mi oto skrzyżowanie. Jeżeli mieliście podobne przejścia to dajcie znać. Być może jest źle skalibrowany ten fotoradar. Mówię o tym wszystkim i tak z dużym spokojem, bo fotki raczej nie dostanę ze względu, że po pierwsze jechały obok mnie inne pojazdy, więc z automatu fotka odpada. Po drugie – przekroczenie jest na tyle małe, ze musieliby wystawić mi jeden punkt karny, dosłownie, na prawdę. Tak by było według taryfikatora, więc jestem zupełnie spokojny. Ale tak czy siak dziwna sytuacja. Dajcie znaka, czy ktoś z was jeszcze dostał fotkę za 9 kilometrów przekroczenia.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

 • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
 • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
  • jazdy testowe Triumph
  • grill
  • 20% rabatu na odzież

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • jakoob
  1 kwietnia 2014 at 18:52

  Też miałem ostatnio 2 takie sytuacje, jedna w warszawie fotoradar al. Stanów Zjednoczonych za jeziorkiem w strone centrum i dzisiaj w Łodzi, zawsze przekraczam o nie więcej jak 10 🙂

 • 27 maja 2014 at 13:47

  Witam,miedzy Pilznem i Jaslem jest zolty fotoradar.Znam go juz dlugi czas,jest tam 60km ,a ja jechalem 65km.Byl flesz fotoradaru.Slyszalem o jakis blyskach straszakach,bo pasy sprawdza.Co jest z tymi urzadzeniami?

 • abc
  10 listopada 2014 at 11:07

  Na grójeckiej w Warszawie flesz przy 61 km a dopuszczalne 50 czy to możliwe-zobaczymy.