Aktualnie czytasz:
Dostałem mandat za przekroczenie o 10 km/h? A może to pomyłka fotoradaru?
3
 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Czy fotoradar na Ostrobramskiej niesłusznie zrobił mi wczoraj zdjęcie? Przekroczyłem prędkość o jedynie 5 km/h, a mimo to ujrzałem błysk.

Słuchajcie. Wczoraj taka dosyć dziwna sytuacja miała miejsce na Ostrobramskiej. Rano jak jechałem, nie że jakoś nadzwyczajne się spieszyłem, normalnie sobie jechałem i przelatywałem przez legendarne skrzyżowanie do chwilę przed siedzibą Polsatu i powiem wam, że dosyć się zdziwiłem. Ruszałem spod świateł,a fotoradar najprawdopodobniej we mnie wycelował swoje dwa żółte sygnały i najprawdopodobniej mi zrobił zdjęcie. Byłem pierwszy, obok mnie jechały jakieś pojazdy. Jechałem najszybciej, ale jechałem maksymalnie 60 km/h, bo w momencie kiedy dostałem zdjęcie, kiedy flesz uderzył mi po oczach to spojrzałem ile jadę. Patrze – 60. Mój licznik przekłamuję dobre kilka procent, jak nie kilkanaście, więc jechałem maksymalnie powiedzmy 55 w rzeczywistości. Fotoradar jest ustawiony dosyć restrykcyjnie, ale czy aż tak, żeby zrobić mi zdjęcie przy 60 licznikowej to jest bardzo zastanawiające. Chodzi mi oto skrzyżowanie. Jeżeli mieliście podobne przejścia to dajcie znać. Być może jest źle skalibrowany ten fotoradar. Mówię o tym wszystkim i tak z dużym spokojem, bo fotki raczej nie dostanę ze względu, że po pierwsze jechały obok mnie inne pojazdy, więc z automatu fotka odpada. Po drugie – przekroczenie jest na tyle małe, ze musieliby wystawić mi jeden punkt karny, dosłownie, na prawdę. Tak by było według taryfikatora, więc jestem zupełnie spokojny. Ale tak czy siak dziwna sytuacja. Dajcie znaka, czy ktoś z was jeszcze dostał fotkę za 9 kilometrów przekroczenia.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • jakoob
  1 kwietnia 2014 at 18:52

  Też miałem ostatnio 2 takie sytuacje, jedna w warszawie fotoradar al. Stanów Zjednoczonych za jeziorkiem w strone centrum i dzisiaj w Łodzi, zawsze przekraczam o nie więcej jak 10 🙂

 • 27 maja 2014 at 13:47

  Witam,miedzy Pilznem i Jaslem jest zolty fotoradar.Znam go juz dlugi czas,jest tam 60km ,a ja jechalem 65km.Byl flesz fotoradaru.Slyszalem o jakis blyskach straszakach,bo pasy sprawdza.Co jest z tymi urzadzeniami?

 • abc
  10 listopada 2014 at 11:07

  Na grójeckiej w Warszawie flesz przy 61 km a dopuszczalne 50 czy to możliwe-zobaczymy.