Aktualnie czytasz:
Lublin: Trwają konsultacje w sprawie strefy płatnego parkowania
0

Lublin chce walczyć z zakorkowanym centrum. Pomóc ma w tym rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Zgodnie z projektem od przyszłego roku opłatami ma zostać objętych kolejnych 1000 miejsc. Wrosną też ceny za parkowanie. Trwają w tej sprawie konsultacje społeczne.

Władze miasta twierdzą, że celem rozszerzenia strefy i podwyżki opłat jest skłonienie kierowców do krótszych postojów na parkingach w centrum Lublina i do tego, aby chętniej korzystali z komunikacji miejskiej.

Widzimy potrzebę zwiększenia rotacji pojazdów w wyznaczonych miejscach parkingowych i ograniczenia liczby samochodów wjeżdżających do centrum. Zależy też nam na kompleksowym uporządkowaniu Śródmieścia – prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Aktualnie strefa płatnego parkowania w śródmieściu Lublina to około 1.700 miejsc postojowych. Za pierwszą godzinę płacimy – 2 zł, za dobę – 15 zł. Postój jest płatny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00.

Władze miasta przygotowały dwie propozycje zmian. Pierwszy wariant zakłada podniesienie opłat za parkowanie – 3 zł za pierwszą godzinę; 20 zł za dobę – oraz niewielkie rozszerzenie strefy do 1850 miejsc. Drugi wariant zakłada o wiele większe rozszerzenie granic strefy i zróżnicowane wysokości opłat. W tym wypadku nowa strefa objęłaby łącznie 2,7 tys. miejsc postojowych. Podzielona byłaby na strefę centralną (teren obecnej strefy) i strefę zewnętrzną (obszary dodane). Opłaty w strefie centralnej wzrosłyby tak jak w wariancie pierwszym, natomiast w strefie zewnętrznej byłyby na poziomie tych obecnie obowiązujących.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Stawki obowiązujące obecnie w Lublinie są jednymi z najniższych, a proponowane przez nas wyższe opłaty są zbliżone do stosowanych przez inne miasta o podobnej wielkości – za-ca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie Adam Borowy.

Na parkingach prywatnych w Lublinie opłaty za godzinę parkowania wahają się od 3 do 4 zł.

Uwagi i opinie na temat proponowanych przez miasto wariantów mieszkańcy mogą zgłaszać do 10 czerwca na adres e-mailowy: parkowanie@lublin.eu. Potem, jeśli będzie taka potrzeba, mają być zorganizowane spotkania publiczne w tej sprawie.

W 2013 r. przychody ze strefy wyniosły 4,9 mln zł, a w 2014 r. (przy tych samych cenach) wzrosły do 5,2 mln zł.

fot.: www.lublin.eu

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%