Aktualnie czytasz:
Nie unikniesz opłaty za parkowanie. Samochody z kamerami będą monitorować ulice. Co z motocyklami?
0

Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich planuje wprowadzenie systemu parkingowej e-kontroli, która ma uzupełnić pracę pieszych kontrolerów. Uniknięcie opłaty za parkowanie ma być trudniejsze, ale za to ma pojawić się więcej miejsc parkingowych.

W publikacji motoryzacyjnego działu Onetu możemy wyczytać o planach uszczelnienia systemu poboru opłat za parkowanie w Warszawie. Przegłosowano, że stołeczny ZDM wprowadzi system e-kontroli oparty o samochody wyposażone w kamery. Dzięki temu kontrole mają być dokładniejsze, więcej pieniędzy wpłynie do budżetu oraz pojawi się więcej miejsc do parkowania (z racji tego, że część kierowców zrezygnuje z parkowania w droższych strefach, gdzie do tej pory zatrzymywali się "na dziko").

Jak to działa? Specjalne pojazdy wyposażone w kamery sczytują tablice rejestracyjne samochodów zaparkowanych w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Każdy kierowca, który zaparkował bez wnoszenia opłaty i wprowadzenia swojego numeru rejestracyjnego, zostanie ukarany mandatem. E-kontrole pozwolą na sprawdzenie dużo większych obszarów parkowania i zautomatyzują sposób wystawiania mandatów.

Na chwile obecną trwają badania i wyłanianie wykonawcy.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

E-kontrola najprawdopodobniej nie pojawi się zbyt szybko, ale już  pojawia się pytanie, jak ZDM będzie kwalifikował motocykle postawione np. na chodniku obok strefy parkowania (lub pod biurowcem). Czy system e-kontroli będzie kwalifikował takie pojazdy jako zaparkowane "bez opłaty" czy jako zaparkowane "nielegalnie"? Może jedno i drugie, a może żadne z powyższych?

Źródło: Onet Moto

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%