Aktualnie czytasz:
Nie unikniesz opłaty za parkowanie. Samochody z kamerami będą monitorować ulice. Co z motocyklami?
0

Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich planuje wprowadzenie systemu parkingowej e-kontroli, która ma uzupełnić pracę pieszych kontrolerów. Uniknięcie opłaty za parkowanie ma być trudniejsze, ale za to ma pojawić się więcej miejsc parkingowych.

W publikacji motoryzacyjnego działu Onetu możemy wyczytać o planach uszczelnienia systemu poboru opłat za parkowanie w Warszawie. Przegłosowano, że stołeczny ZDM wprowadzi system e-kontroli oparty o samochody wyposażone w kamery. Dzięki temu kontrole mają być dokładniejsze, więcej pieniędzy wpłynie do budżetu oraz pojawi się więcej miejsc do parkowania (z racji tego, że część kierowców zrezygnuje z parkowania w droższych strefach, gdzie do tej pory zatrzymywali się „na dziko”).

Jak to działa? Specjalne pojazdy wyposażone w kamery sczytują tablice rejestracyjne samochodów zaparkowanych w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Każdy kierowca, który zaparkował bez wnoszenia opłaty i wprowadzenia swojego numeru rejestracyjnego, zostanie ukarany mandatem. E-kontrole pozwolą na sprawdzenie dużo większych obszarów parkowania i zautomatyzują sposób wystawiania mandatów.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Na chwile obecną trwają badania i wyłanianie wykonawcy.

E-kontrola najprawdopodobniej nie pojawi się zbyt szybko, ale już  pojawia się pytanie, jak ZDM będzie kwalifikował motocykle postawione np. na chodniku obok strefy parkowania (lub pod biurowcem). Czy system e-kontroli będzie kwalifikował takie pojazdy jako zaparkowane „bez opłaty” czy jako zaparkowane „nielegalnie”? Może jedno i drugie, a może żadne z powyższych?

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Źródło: Onet Moto

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%