Ścigacz 50 ccm na prawo jazdy AM lub dowód osobisty: Top 10

Zapytaliśmy Was na naszym Facebooku o najpopularniejsze motorowery (do 50 ccm) nawiązujące wyglądem do ścigaczy. Na podstawie Waszych sugestii i statystyk sprzedaży w Polsce pokazujemy Wam top 10 modeli.

Zipp Pro 50: Tego modelu chyba nie musimy Wam przedstawiać. Jako pierwszy pojawił się w segmencie “ścigaczy” za mniej, niż 6000 PLN. Nie ma co ukrywać, od razu stał się hitem sprzedaży.

Potem pojawił się nieco “podpicowany” Zipp Pro 50 GT:

Chwilę później do bitwy o serca młodych zawalczył Romet modelem RR 50. Ten model też może się pochwalić sporym sukcesem na polskim rynku:

Yamaha TZR 50 w tej pojemności (50 ccm) zadebiutowała w 1990 roku. Zarówno w wyglądzie sylwetki jak i elementów konstrukcyjnych nawiązuje wprost do starszych sióstr z serii R. Czy to motorower marzeń? Tak!

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

W naszym zestawieniu nie sposób pominąć taki model jak Aprilia RS 50. Za to cacko wielu dałoby się pociąć na kawałki. My też!

Dalej kolejny klasyk – Honda NSR 50. Tego sprzętu też nikomu nie trzeba przedstawiać. Motorowerowa legenda, kilkanaście lat temu robiła niesłabnące do dziś wrażenie. Tutaj możecie zobaczyć ją w malowaniu Repsol.

Derbi GPR 50, nie mogliśmy zapomnieć o tej, włoskiej propozycji. Występuje w dwóch wersjach – 50 i 125. Zobaczcie zdjęcia tej drugiej.

[nggallery id=174]

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się propozycja Kymco – K-Pipe 50.

Ciekawie prezentuje się również Junak 903 Race. Niestety dostępna jest tylko wersja 4T.

Podobny silnik ma również Leone RK 50. Niestety pojazd już nie jest dostępny na polskim rynku, przynajmniej oficjalnie.

A Ty co dodałbyś jeszcze do naszego zestawienia? Pisz w komentarzu.

Ania Grzelak

Kobieta o nietypowej pasji. Mając trzynastkę na karku jeździła klasycznym Simsonem. W wieku 18 lat kupiła pierwsze 650 ccm. Jej garaż to cały przekrój segmentów od małego skutera, przez maxi Burgman po klasycznego nakeda.

6 opinii

  1. Ja dzisiaj kupiłem Kymco Aguality 50 rocznik 2005 Jestem Bardzo zadowolony i jest to u Nas w Krakowie najbardziej popularny i uznany skuterek za wytrzymałość i dostęp to części po prostu bardzo dobra marka polecam
    pozdrawiam

  2. u mnie na wiosce w miasteczku i w miestach oddalonych od 15 do 90km nie ma ani jednego z tych “ścigaczy” tylko jedyny to Honda NSR 50 Repsol a reszta to “kibelki”

  3. Chętnie zobaczyłbym jakiś test Bartona Ranger Classic. Zastanawiałem się nad kupnem tej maszyny. Może mógłby ktoś coś o niej powiedzieć ewentualnie wskazać coś w tym stylu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button