Aktualnie czytasz:
Gliwice: uciekał na kradzionym motocyklu – nie pomogła nawet policyjna blokada
1

Kilkanaście minut pościgu, policyjna blokada, brawurowa ucieczka i w końcu wpadka. Gliwiccy policjanci zatrzymali 34-latka, który kradzionym motocyklem uciekał ulicami miasta.

Jak podaje TVN24 – motocyklista nie zatrzymał się do kontroli, więc ruszyły za nim policyjne radiowozy. Po kilkunastu minutach pościgu ulicami Gliwic mężczyzna spowodował kolizję i dalej uciekał pieszo. Został jednak szybko zatrzymany. Jak informuje policja 34-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów, a ścigacz, którym się poruszał był kradziony.

Policjanci zainteresowali się mężczyzną jadącym na ścigaczu. Podobny motocykl skradziono w ubiegłym tygodniu z ul. Bernardyńskiej. Kierujący miał być poddany rutynowej kontroli, jednak się nie zatrzymał i zaczął uciekać w stronę Łabęd – Marek Słomski, z gliwickiej policji.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Motocyklistę ścigało kilka radiowozów. Policjanci zablokowali też ulice, którymi przewidywano, że będzie uciekał. Mimo że złodziejowi udało się przez kilkanaście minut unikać zatrzymania, w końcu spowodował kolizję. Mimo to jeszcze próbował uciekać na piechotę.
Okazało się, że zatrzymany nie tylko prowadził kradziony motocykl, ale ma również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Jak widać zaostrzone prawo nijak się ma do eliminowania z polskich dróg prawdziwych piratów drogowych.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

fot.: KMP Gliwice

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
  • Zdjęcie profilowe Morgtus
    7 lipca 2015 at 21:22

    Ale mi blokada policyjna, zajechali pół pasa, guściu na moto nawet nie musiał jej specjalnie omijać. Bardziej by to miało sens – wjechać na cały lewoskręt, a pas pod prąd – nich łeb w łeb jechał radiowóz, więc on zagradzał drogę. Ta blokada bardziej utrudniła jazdę policjantom.