Portal Motocyklowy Jednoślad.pl

Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Jednoślad.pl:  

Zarejestruj się
Wymiana Karty Motorowerowej na Prawo Jazdy AM: Od kiedy i za ile

Wymiana Karty Motorowerowej na Prawo Jazdy AM: Od kiedy i za ile

Kategoria: Motorowery Prawo Wiadomości

Dodano 10 stycznia 2013

Od kiedy będzie można wymienić kartę motorowerową na prawo jazdy AM. Ile to będzie kosztować? Ile zapłacimy za kurs i egzamin? Co z 13 latkami? Skuterowo.com jako pierwsze ujawnia te informacje.

Dziś rozmawiamy z Janem Szumiałem, dyrektorem Praskiej Auto Szkoły i członkiem Polskiej Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców na temat wymiany karty motorowerowej na prawo jazdy AM.

Kiedy i na jakich zasadach posiadacze kart motorowerowych zdobytych przed 2013 rokiem będą mogli je wymienić na AM?

Jan Szumiał: Warto przytoczyć tutaj fragment ustawy, która wchodzi w życie wraz z 19 stycznia 2013:

Art.133 ust.2
Karta motorowerowa wydana na podstawie przepisów ustawy z dn. 20 czerwca 1997r.- Prawo o ruchu drogowym, zachowuje ważność i uprawnia do prowadzenia motoroweru do czasu ukończenia przez jej posiadacza 18 roku życia. Karta motorowerowa podlega wymianie, na koszt osoby uprawnionej, na prawo jazdy kat. AM, o ile osoba ma ukończone 14 lat.
ust.3
Osobę, która przed dniem wejścia w życie ustawy ukończyła 18 lat, uznaje się za uprawnioną do kierowania motorowerem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Wobec tej osoby nie wymaga się posiadania dokumentu stwierdzającego to uprawnienie.  Wszystko wskazuje na to, że wymiany dokonywać będzie można od 20 stycznia 2013.

Osobę, która przed dniem wejścia w życie ustawy ukończyła 18 lat, uznaje się za uprawnioną do kierowania motorowerem

Osobę, która przed dniem wejścia w życie ustawy ukończyła 18 lat, uznaje się za uprawnioną do kierowania motorowerem: O tym traktuje nowa ustawa, przekonuje Jan Szumiał z Praskiej Auto Szkoły.

Aby ubiegać się o wydanie prawa jazdy należy rozpocząć od odbycia badań lekarskich i uzyskania orzeczenia lekarskiego, z którym należy udać się do Urzędu Starostwa zgodnie z miejscem zameldowania, gdzie  po sprawdzeniu w CEPiKu czy nie  ma zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zostanie przyjęty wniosek o wydanie uprawień..

Ustawa wchodzi w życie, mam 13 lat i kartę motorowerową, nie mogę jej wymienić na prawo jazdy AM, bo nie ukończyłem 14 roku życia. Co mam zrobić? Nie mogę przez rok jeździć?

Jan Szumiał: Wynika z tej ustawy, że osoby mające ukończone 13 lat posiadające kartę motorowerową do ukończenia 14 roku życia są uprawnione do kierowania motorowerami. W chwili ukończenia 14 lat mogą wymienić ją na prawo jazdy kat. AM. W skrócie: Trzynastolatkowie posiadający kartę do kolejnych swoich urodzin nie muszą niczego robić.

Jaki będzie orientacyjny koszt wymiany karty motorowerowej na prawo jazdy AM?
Jan Szumiał: Koszt wymiany karty motorowerowej wynieść ma około 100 zł.

Już wiemy, że każdy, kto przed 19 stycznia ukończył 18 rok życia, albo zdobył kartę motorowerową może dalej jeździć. Pozostałym zostaje zapisanie się na kurs i zdanie egzaminu państwowego. Ile to będzie kosztować?

Jan Szumiał: Koszt kursu indywidualnie ustala ośrodek przeprowadzający szkolenie. Prawdopodobnie wyniesie połowę kursu kat. A
Według rozporządzenia w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami ma wynosić nie mniej niż 10 godz. teorii i 10 godz. jazdy.

Istotne:

1. Każdy, kto ukończył 14 rok życia i posiada kartę motorowerową, będzie mógł złożyć w Starostwie wniosek o wydanie uprawnień AM. Wcześniej konieczne będzie udanie się do lekarza po zaświadczenie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Koszt około 100 PLN. Należy tego dokonać przed upływem 18 roku życia. Inaczej uprawnienia wygasają.

2. Osoby, które przed 19 stycznia 2013 ukończyły 18 lat nie muszą posiadać prawa jazdy AM. 

3. Osoby, które posiadają kartę, ale nie ukończyły 14 roku życia, do momentu osiągnięcia wymaganego wieku nie muszą dokonywać wymiany na AM.

4. Koszt kursu na prawo jazdy AM ma wynieść około 500 PLN, będzie obejmować łącznie 20 godzin szkolenia (teoria i praktyka). 

5. Koszt egzaminu państwowego w WORD na kategorię AM wynosić będzie: 140 PLN (praktyczny) + 30 PLN (teoretyczny).

6. Zapisy na szkolenia/kusy i egzaminy na prawo jazdy AM rozpoczną się wiosną 2013.

Więcej o przepisach ruchu drogowego:

Prawo Jazdy 2013: Raport
Prawo Jazdy AM
Karta Motorowerowa
Taryfikator Punktów Karnych
Znaki Drogowe

Czytaj więcej o: , , ,

- napisał 532 publikacji w Jednoślad.pl.

10 od lat po Warszawie na dwóch kołkach. Piórem od lat po kartce. Przemysław Borkowski jest absolwentem dziennikarstwa na UW. Od najmłodszych lat pasjonuje się motoryzacją, zwłaszcza jednośladami. W swojej pracy łączy umiejętności zdobyte przez lata doświadczenia w prasie wraz ze swoją pasją. | Redakcja | Google+

Komentuj | Wasze komentarze i opinie »


Komentarze: 69 opinii

 1. DooOminO pisze:

  siwul3cc prosze:

  Leszek napisał:

  Jazda na karcie będzie traktowane tak jak jazda bez uprawnień. 500 zł mandatu i skuter na lawete. W razie wypadku/kolizji nie będzie działać ubezpieczenie.

  500 zl, zastanawia mnie tylko jedno jak osoba nie pelno letnia ma dostac mandat? zawsze byl sąd..

 2. rkos pisze:

  100zł za wymiane, skandal :)

 3. DooOminO pisze:

  Już lepiej poczekać 2 lata i A1 za 600-800zł zrobić

 4. Siwul3cc pisze:

  Aha czyli tak, zrobiłem karte motorowerową w tamte wakacje i mam skonczone 15 lat to nie musze nic robic ? Jedynie z własniej woli moge sobie wymienic na prawko AM zagadza sie?

 5. Lukario pisze:

  DooOminO napisał:

  siwul3cc prosze:

  Leszek napisał:
  Jazda na karcie będzie traktowane tak jak jazda bez uprawnień. 500 zł mandatu i skuter na lawete. W razie wypadku/kolizji nie będzie działać ubezpieczenie.

  500 zl, zastanawia mnie tylko jedno jak osoba nie pelno letnia ma dostac mandat? zawsze byl sąd..

  nie wierzę w aż tak wysoką karę. wg mnie kara będzie wynosić 50zł tak jak za brak dokumentów podczas kontroli.

 6. Arczo pisze:

  Trochę za wysokie te ich ceny. Mocno zmaleje liczba młodzieży na skuterach, przecież nie każdego będzie stać na prawo jazdy AM. Poza tym 100 zł za wymianę to też nie małe pieniądze.

 7. Nick3y pisze:

  Chyba właśnie oto im chodzi, widocznie myślą że “gimbusy” nie potrafią myśleć. Tym samym zaprzestali rozwój motocykli małolitrażowych w Polsce, bo tu jakieś moto 2,5-3 kafle, prawko 400 i zdać exam pańswowy nie będzie łatwo, współczuję 2000r+ którzy chcą jeździć…

 8. Nick3y pisze:

  I zapomniałem dodać, że to kolejny sposób aby państwo zarobiło trochę grosza, bo czemu by i dzieci nie kroić, c’nie?

 9. mientowy1 pisze:

  A co jeśli zatrzyma mnie policja po 19 stycznia i nie będę mieć tego prawa jazdy AM. Może zabrać mi dowód czy coś?

 10. Drzewko95 pisze:

  100 zł? Normalne chamstwo w państwie!

 11. DooOminO pisze:

  Siwul3cc napisał:

  A i zapomnialem dodac ze tzw \\\”gimbusy\\\” są czasami bardziej odpowiedzialni niz niektórzy kierowcy samochodów i innych środków transportu ;/

  \\\”niektorzy\\\” ale taka prawda, co do AM to po co wymieniac jak do 18 lat mozna A1 zrobic

 12. Siwul3cc pisze:

  Dziękuje panowie : ) Szczerze to troche mnie wkurzyli wydalem 50zl ; o na karte to jeszcze 100zl na wymiane i badania robic, ehhh chore państwo z kazdego kase zdzierają, chyba trzeba zacząć zbierac puszki i złom ;D

 13. Siwul3cc pisze:

  A i zapomnialem dodac ze tzw “gimbusy” są czasami bardziej odpowiedzialni niz niektórzy kierowcy samochodów i innych środków transportu ;/

 14. Leszek pisze:

  Sprawdziłem informacje odnośnie obowiązku wymiany karty. Należy tego dokonać przed ukończeniem 18 roku zycia, a nie zaraz po wejściu ustawy. podsumowując:

  Każdy, kto ukończył 14 rok życia i posiada kartę motorowerową, będzie mógł złożyć w Starostwie wniosek o wydanie uprawnień AM. Wcześniej konieczne będzie udanie się do lekarza po zaświadczenie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Koszt około 100 PLN. Należy tego dokonać przed upływem 18 roku życia. Inaczej uprawnienia wygasają.

 15. matol1798 pisze:

  To już lepiej po 18 zrobić A2.

 16. DooOminO pisze:

  matol1798 napisał:

  To już lepiej po 18 zrobić A2.

  x2 ;)

 17. DooOminO pisze:

  nie ogarniam jednego z tego

  http://www.skuterowo.com/wymiana-karty-na-am-od-kiedy-i-za-ile/

  karte motorowerową trzeba wymienic do 18 roku zycia no okey ale po co wymieniac jezeli osoba ktora ukonczyla 18 rok zycia nie musi miec dokumentu? lol cytat \\\”Osobę, która przed dniem wejścia w
  życie ustawy ukończyła 18 lat, uznaje
  się za uprawnioną\\\”

 18. matol1798 pisze:

  Wiadomo że się nie opłaca i zrobią to prawko tylko ci co są zmuszeni je zrobić. Ci co chcą poczekać zrobią A1 czy tam A2.

 19. DooOminO pisze:

  michu95xf napisał:

  Czyli jak mam 15lat i kartę od 2lat to muszę ją wymieniać na prawko czy nie? bo już tego nie ogarniam.

  mozesz aczkolwiek nie musisz..

 20. Kapuchon pisze:

  Jak dobrze że 17 stycznia kończę 18 lat ;D 18 stycznia natomiast egzamin na kat. B ;D

 21. michu95xf pisze:

  Czyli jak mam 15lat i kartę od 2lat to muszę ją wymieniać na prawko czy nie? bo już tego nie ogarniam.

 22. michu95xf pisze:

  To punkty karne na am będą?

 23. michu95xf pisze:

  DooOminO dzięki

 24. MatiBis pisze:

  Musisz wymienić przed ukończeniem 18 lat …

 25. pajtyk06 pisze:

  A co jeżeli we wtorek (15 stycznia) oddam arkusz zaliczeń ubiegającego o kartę motorowerową i dostanę kartę po feriach to nie będe mógł jeździć ? :(

 26. DooOminO pisze:

  Domar96 napisał:

  Jak dla mnie 100zł za wymianę to stanowczo za dużo. Ale jest jeden plus tego rozwiązania, w czasie kontroli na większej pojemności dostaniemy 300, a nie 500zł mandatu. :)

  chyba mowisz o osobach pelnoletnich, bo ci co nie ukonczyli 18 roku zycia policja nie mogla im dac mandatu za wieksza pojmnosc jedynie sad rodziny ps jak policja miala by niby sprawdzic ze dany skuterma wieksza pojemnosc?

 27. Domar96 pisze:

  Ale mandat można dostać już od 17 roku życia, a z tymi większymi pojemnościami to nie chodziło mi o skuter tylko o motocykl, jakaś 125ccm albo coś w tym stylu. ;)

 28. Domar96 pisze:

  Jak dla mnie 100zł za wymianę to stanowczo za dużo. Ale jest jeden plus tego rozwiązania, w czasie kontroli na większej pojemności dostaniemy 300, a nie 500zł mandatu. :)

 29. Arczo pisze:

  Trochę nie rozumiem, jazda na karcie motorowerowej będzie traktowana jak jazda bez uprawnień, ale możemy na niej jeździć bo mamy czas do 18 roku życia na wymianę?

 30. genbi pisze:

  Arczo napisał:

  Trochę nie rozumiem, jazda na karcie motorowerowej będzie traktowana jak jazda bez uprawnień, ale możemy na niej jeździć bo mamy czas do 18 roku życia na wymianę?

  Jeżeli przed wejściem ustawy posiadałeś uprawnienia w tym wypadku kartę motorowerową możesz na niej jeździć do ukończenia 18 roku życia.
  Jeżeli do 18 roku życia nie wystąpisz o wymianę owej karty motorowerowej na prawo jazdy AM to tracisz tą możliwość i czeka cię ponowne zdawanie co według mnie jest w ogóle nieopłacalne gdyż można już zrobić A2.

  Mam nadzieje że ci co nadal nie rozumieją będą juz wiedzieć o co biega ;)

 31. DooOminO pisze:

  Mam pytanie jezeli ktos zdaje prawo jazdy w wieku 18 lat to moze razem z prawkiem na auto dac tez do wymiany tą karte motorowerową i placic tylko raz 100 zl?

 32. DooOminO pisze:

  Majac kategorie b nie trzeba miec am tak?

 33. matex85 pisze:

  masakra i kompletny bezsens… jeszcze trochę i na taczkę trzeba będzie mieć prawo jazdy…

 34. dzm pisze:

  to ja juz nie rozumiem, jak mam 16 lat to muszę ją wymieniac czy nie? przeciez 100zl za to to jest rozboj, ja bym chetnie sobie za ta stowker zatankowal drogiej benzynki. co sie w tej polszy dzieje do ch…oinki

 35. DooOminO pisze:

  dzm napisał:

  to ja juz nie rozumiem, jak mam 16 lat to muszę ją wymieniac czy nie? przeciez 100zl za to to jest rozboj, ja bym chetnie sobie za ta stowker zatankowal drogiej benzynki. co sie w tej polszy dzieje do ch…oinki

  Proszę, popatrzą na moją wcześniejszy odpowiedź w tym temacie na taką samą odpowiedź..

 36. DooOminO pisze:

  Am nie oplaca sie wymieniac wgl bo po ukonczeniu 18 lat to chyba kazdy robi prawo jazdy (B) a jezeli mamy B to mozemy jezdzic motorowerem ;)

 37. Baniak pisze:

  Michu95xf tak musisz wymienić kartę na prawko AM

  DooOminO napisał:

  “Już lepiej poczekać 2 lata i A1 za 600-800zł zrobić”

  Po zmianie przepisów nie opłaca się już robić a1. A2 masz od 18 a po 2 latach od posiadania A2 możesz robić PEŁNE A (co jest kompletną bzdurą…) Cena kursu jak i egzaminu ma drastycznie wzrosnąć wiec za 3/4egzaminy mógł byś zapłacić ponad 4tys zł. Moim zdaniem na chwile obecną robimy AM(14), A2(18) A(20).

 38. Omegos1996 pisze:

  Boże 100 zł szczyt wszystkiego i jeszcze badania normalnie w tym kraju z człowieka kase zdzierają co za różnica czy bd jeździł na karcie czy na prawku, przecież karta nie jest lewym dokumentem jakoś wcześniej to nikomu nie przeszkadzało a teraz tak..

 39. zahrad77 pisze:

  Czyli mając 15 lat i karte od 2 lat to trzeba tą karte wymienić tak?

 40. KrzysiekP pisze:

  tak obowiązkowo a wcześniej należy się udać do lekarza medycyny który posiada uprawnienia do wypisywania orzeczenia dotyczącego prowadzenia pojazdów mechanicznych

 41. zahrad77 pisze:

  kur.. w jakim ja kraju mieszkam

 42. DooOminO pisze:

  po co ma wymieniac omg?..

 43. DooOminO pisze:

  Ile razy kurw* mam pisać, że nie trzeba wymieniać ?! masz czas do 18 roku życia czyli 5lat, po co sobie głowę tym zawracać?-.-

 44. kamilosgr200 pisze:

  mam 13 lat i obawiałem się że nie będę do urodzin (do września) jeżdzić moim motorowerem na karcie. dobrze że pomyśleli o 13-latkach i bede mógł jeżdzić na karcie przez cały sezon.
  Ale 100 zł trochę dużo, i jeszcze orzeczenie lekarskie?

 45. matol1798 pisze:

  A myślałem że gimnazjalista potrafi czytać ze zrozumieniem :-)

 46. lucek71 pisze:

  Wszyscy narzekają na państwo, że takie i owakie, ale jak ma być inne skoro większość tutaj tekstu ze zrozumieniem nie potrafi przeczytać… ręce opadają.

 47. misiek2604 pisze:

  DooOminO

  Z tego co ja zrozumiałem to jest tak:
  Jeśli skończyłeś 18 lat przed tą sobotą (19 stycznia) od której wchodzi ustawa nie ma sensu wymieniać karty motorowerowej, na prawo jazdy AM, gdyż iż ponieważ nie jest Ci ono potrzebne do kierowania motorowerem. Natomiast jeśli kończysz 18 lat w niedzielę (20 stycznia) to już jest Ci to prawko potrzebne, gdyż będziesz w innym wypadku jeździł bez uprawnień, tak jakbyś sobie wsiadł do samochodu bez prawka i zaczął sobie jeździć.

 48. misiek2604 pisze:

  DooOminO napisał:

  nie ogarniam jednego z tego

  http://www.skuterowo.com/wymiana-karty-na-am-od-kiedy-i-za-ile/

  karte motorowerową trzeba wymienic do 18 roku zycia no okey ale po co wymieniac jezeli osoba ktora ukonczyla 18 rok zycia nie musi miec dokumentu? lol cytat \\\”Osobę, która przed dniem wejścia w
  życie ustawy ukończyła 18 lat, uznaje
  się za uprawnioną\\\”

  Z tego co ja zrozumiałem to jest tak:
  Jeśli skończyłeś 18 lat przed tą sobotą (19 stycznia) od której wchodzi ustawa nie ma sensu wymieniać karty motorowerowej, na prawo jazdy AM, gdyż iż ponieważ nie jest Ci ono potrzebne do kierowania motorowerem. Natomiast jeśli kończysz 18 lat w niedzielę (20 stycznia) to już jest Ci to prawko potrzebne, gdyż będziesz w innym wypadku jeździł bez uprawnień, tak jakbyś sobie wsiadł do samochodu bez prawka i zaczął sobie jeździć.

 49. gregorkin pisze:

  Mogą czy muszą ? Bo to zasadnicza różnica. Jeżeli zapis ustawy brzmi “mogą” to znaczy “nie muszą” a tym samym cała ustawa to kolejna próba wyłudzenia od ludzi pieniędzy przez bandę “tusia”.

 50. maras95 pisze:

  no niestety ja będę musiał to 100zł wydać bo jeździć muszę zbyt długie dystanse na pieszo, może nic się nie stanie i nie musiałbym wymieniać ale może akurat i wtedy 500zł mandat a gorzej jakby miał miejsce wypadek i policja by przyjechała 500zł kary i jeszcze muszę z własnej kieszeni nie tylko skuter naprawić a także pojazd drugiego kierowcy

 51. maras95 pisze:

  misiek2604 napisał:

  DooOminO napisał:

  nie ogarniam jednego z tego

  http://www.skuterowo.com/wymiana-karty-na-am-od-kiedy-i-za-ile/

  karte motorowerową trzeba wymienic do 18 roku zycia no okey ale po co wymieniac jezeli osoba ktora ukonczyla 18 rok zycia nie musi miec dokumentu? lol cytat \\\\\\\\\\\\”Osobę, która przed dniem wejścia w
  życie ustawy ukończyła 18 lat, uznaje
  się za uprawnioną\\\\\\\\\\\\”

  Z tego co ja zrozumiałem to jest tak:
  Jeśli skończyłeś 18 lat przed tą sobotą (19 stycznia) od której wchodzi ustawa nie ma sensu wymieniać karty motorowerowej, na prawo jazdy AM, gdyż iż ponieważ nie jest Ci ono potrzebne do kierowania motorowerem. Natomiast jeśli kończysz 18 lat w niedzielę (20 stycznia) to już jest Ci to prawko potrzebne, gdyż będziesz w innym wypadku jeździł bez uprawnień, tak jakbyś sobie wsiadł do samochodu bez prawka i zaczął sobie jeździć.

  No trudno witamy w polsce

 52. lucek71 pisze:

  1. Każdy, kto ukończył 14 rok życia i posiada kartę motorowerową, będzie mógł złożyć w Starostwie wniosek o wydanie uprawnień AM. Wcześniej konieczne będzie udanie się do lekarza po zaświadczenie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Koszt około 100 PLN. Należy tego dokonać przed upływem 18 roku życia. Inaczej uprawnienia wygasają.
  2. Osoby, które przed 19 stycznia 2013 ukończyły 18 lat nie muszą posiadać prawa jazdy AM.
  3. Osoby, które posiadają kartę, ale nie ukończyły 14 roku życia, do momentu osiągnięcia wymaganego wieku nie muszą dokonywać wymiany na AM.
  4. Koszt kursu na prawo jazdy AM ma wynieść około 500 PLN, będzie obejmować łącznie 20 godzin szkolenia (teoria i praktyka).
  5. Koszt egzaminu państwowego w WORD na kategorię AM wynosić będzie: 140 PLN (praktyczny) + 30 PLN (teoretyczny).
  6. Zapisy na szkolenia/kusy i egzaminy na prawo jazdy AM rozpoczną się wiosną 2013.

  Czego tutaj nie rozumieć?

 53. lucek71 pisze:

  maras95 napisał:

  no niestety ja będę musiał to 100zł wydać bo jeździć muszę zbyt długie dystanse na pieszo, może nic się nie stanie i nie musiałbym wymieniać ale może akurat i wtedy 500zł mandat a gorzej jakby miał miejsce wypadek i policja by przyjechała 500zł kary i jeszcze muszę z własnej kieszeni nie tylko skuter naprawić a także pojazd drugiego kierowcy

  Art.133 ust.2
  Karta motorowerowa wydana na podstawie przepisów ustawy z dn. 20 czerwca 1997r.- Prawo o ruchu drogowym, zachowuje ważność i uprawnia do prowadzenia motoroweru do czasu ukończenia przez jej posiadacza 18 roku życia. Karta motorowerowa podlega wymianie, na koszt osoby uprawnionej, na prawo jazdy kat. AM, o ile osoba ma ukończone 14 lat.

 54. matol1798 pisze:

  To bardziej się opłaca zrobić A1 i potem wyrobić prawo jazdy na którym będzie zaznaczone AM.

 55. lucek71 pisze:

  do jazdy motorowerem uprawniać będzie AM, każde A i nawet B :)

 56. matol1798 pisze:

  Chodzi o to że nie opłaca się wymieniać karty jeśli ktoś chce pojeździć czymś mocniejszym niż 50-tką i zrobić A1.

 57. matol1798 pisze:

  buczek78 napisał:

  czy karte rowerowa mozna wymienic na prawo jazdy am?

  No chyba żartujesz…

 58. buczek78 pisze:

  czy karte rowerowa mozna wymienic na prawo jazdy am?

 59. lucek71 pisze:

  buczek78 napisał:

  z tym prawkeim am to glupota bo jak ja mialbym takie prawko zrobic to lepiej zrobic a 1

  A czy ktoś Cię zmusza żebyś robił kategorię AM? Idąc tym tokiem rozumowania to A1 też się nie opłaca robić, bo można przecież dwa lata później A2 mieć.

 60. buczek78 pisze:

  z tym prawkeim am to glupota bo jak ja mialbym takie prawko zrobic to lepiej zrobic a 1

 61. Faziu pisze:

  Panowie a co z osobą która robiła kartę na policji i dostała tylko zaświadczeniem na wydanie karty motorowerowej ? tez mogę iść z tym zaświadczeniem do starostwa i mi dadzą prawko za bańkę ?

 62. CrisPL pisze:

  A to ciekawe, bo byłem w urzędzie w moim mieście i powiedziano mi, że nie muszę wymieniać karty na AM.

 63. lucek71 pisze:

  Bo nie musisz wymieniać, ale ta karta wygaśnie wraz z uzyskaniem przez Ciebie pełnoletności, a wraz z nią Twoje uprawnienia na poruszanie się motorowerem.

 64. bassa50 pisze:

  witam mam pytanie odnosnie skuterów ja mam 33 lata czy ja tesz mam zrobic karte AM bo mam tylko dowód rejestracyjny bo nic stego niekumam???moje gg-6629510

 65. kamil_sek pisze:

  100 za wymiane i 50 za badania chyba jakoś tak, ja jeszcze musze zaczekać na dowód osobisty

 66. Kuba11 pisze:

  Możesz jeździć na karcie do 18 roku życia.

 67. rebeluch pisze:

  A jeżeli mam ukończone 14 lat (ur 01.01.1999r) I kartę motorowerową zdałem przed wejściem ustawy (ok. 2 miesiące przed) i posiadam kartę to czy muszę ją wymieniać koniecznie ? Czy na karcie motorowerowej nie można jedździc i dadzą mi mandat ?/
  Jak to jest bo nie rozumiem ??

 68. ~ SZCZEPAN pisze:

  Witam. Mam KATREMOTOROWEROWA[DUPLIKAT]Z 1994R.BYLEM W STAROSTWIE WYDZIAL KOMUNIKACJI CELEM WYMIANY NA KAT.AM.USLYSZALEM Z TEJ KARTY NIE MOZNA NA AM.CHCE SOBIE KUPIC AUTKO CZTEROKOLOWCA I NIEWIEM CZY BEDE MOGL PORUSZAC SIE NA TEJ KARCIE MOTOROWEROWEJ.PROSZE MI DAC KONKRETNA ODPOWIEDZ,

 69. ~ Das pisze:

  By prowadzić czterokołowiec lekki wymagane jest prawo jazdy dowolnej kategorii (np.AM,T). Karta motorowerowa nie jest prawem jazdy. Gdybyś zdawał kartę po 20.06.1997 to mógłbyś ją wymienić na AM (po badaniu lekarskim). Boli, ale tak to wygląda.


Zostaw komentarz do tego artykułu
Dodając komentarz akceptujesz regulamin Jednoślad.pl

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Znak A-18b: zwierzęta dzikie

Znak A-18b: zwierzęta dzikie

28 grudnia 2010

Znak ostrzega przed możliwością napotkania na drodze zwierząt dzikich. Stosuje się go do oznaczania miejsc, w których zwierzęta dziko żyjące często przekraczają drogę (lasy z dużą ilością zwierzyny, szlaki wędrówek zwierząt)

Prawo0 opinii

Junak: Wprowadzimy skutery i motocykle 125 ccm

Junak: Wprowadzimy skutery i motocykle 125 ccm

02 czerwca 2014

Po pierwszych doniesieniach o zmianie przepisów (skuter na prawo jazdy kat. B) w branży zawrzało. Przyznaje to w przesłanym oświadczeniu Karol Kopytek, przedstawiciel marki Junak.

125 ccm Skutery Wiadomości0 opinii

Yamaha XV950R: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Yamaha XV950R: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

27 grudnia 2014

Oryginalność, oryginalność i jeszcze raz świetne wykończenie. XV950R to połączenie stylu retro z nowoczesnością, czyli coś co na dzisiejszym rynku jest wręcz pożądane.

Motocykle Zdjęcia0 opinii

Portal i Forum Motocyklowe Jednoślad.pl

Portal i forum motocyklowe Jednoślad.pl wykorzystuje pliki sesji cookie. © 2005-2016 Wydawca: Jednoślad.pl. Grupa OnAir!, 01-231 Warszawa, Płocka 5a, Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jednoślad.pl to funkcjonujący od 2005 roku portal motocyklowy oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.