Aktualnie czytasz:
Egzamin z Pierwszej Pomocy będzie obowiązkowy na egzaminie już w 2013 roku
3

Przed chwilą zakończyła się konferencja prasowa Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka oraz Ministra Spraw Wewnętrznych Jacka Cichockiego w sprawie Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Sławomir Nowak na zorganizowanym dziś spotkaniu z dziennikarzami zdradził plany dot. kolejnych zmian w egzaminach na prawo jazdy. Jeszcze w roku 2013 wdrożony zostanie dodatkowy, obowiązkowy egzamin państwowy z udzielania pierwszej pomocy w części praktycznej. Negatywny wynik z tego zakresu ma skutkować wynikiem negatywnym wynikiem końcowym całego egzaminu.

Więcej o przepisach ruchu drogowego:

Prawo Jazdy 2013: Raport
Prawo Jazdy AM
Karta Motorowerowa
Taryfikator Punktów Karnych
Znaki Drogowe

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Fot.: MSWiA
Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe
  maxell
  9 stycznia 2013 at 14:09

  Super, zamiast podnieść drastycznie kary za wykroczenia (prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych itp), zamiast durnego parkowania wprowadzić program szkolenia kierowców, który nauczy ich nawyków i panowania nad pojazdem w poślizgu, oni robią wszystko, żeby było jak najmniej kierowców.
  Komu pomoże nauka udzielania pierwszej pomocy jak mało kto wie, żeby ominąć przeszkodę czasem trzeba puścić hamulec a nie cisnąć do oporu i czekać na efekt, a żeby wyjść z poślizgu trzeba czasem dodać gazu a nie hamować i kręcić kierownicą.
  Owszem, wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy jest ważna, ale co z tego jak większość się boi, bo już pomijam ich nie wiedzę, ale spora część boi się odpowiedzialności jeśli coś pójdzie nie tak. A temu nawet najlepsze szkolenia i egzaminy nie pomogą.
  Nic to nikomu nie da, a tylko zniechęci przyszłych kierowców.

 • Zdjęcie profilowe benekpe
  21 stycznia 2013 at 20:03

  Bzdury kolego wypisujesz! Znajomość udzielania pierwszej pomocy jest podstawą. Nikt nikogo nie ukarze, za nieprofesjonalne udzielenie pomocy. Jednak odstąpienie od niej podlega wysokiej karze!
  Ustawodawca dostosowuje nasze prawo do prawa unijnego. Już niedługo młodzi kandydaci na kierowców samochodów i jednośladów przekonają się, że zdobycie tego upragnionego dokumentu jakim jest prawo jazdy nie będzie takie łatwe! Egzaminy teoretyczne i praktyczne zweryfikują posiadane umiejętności i wiedzę. Najbardziej dotkliwe będzie to dla przyszłych motocyklistów. Nowe kryteria i zasady zdawania egzaminu, ograniczą swobodny i łatwy jak dotychczas dostęp do tych uprawnień.

 • Zdjęcie profilowe maczupakabra89
  27 stycznia 2013 at 10:54

  uważam, że to bardzo dobry pomysł.