Aprilia RS4 125 i 50 ccm (motocykl na prawo jazdy B): Prezentacja

Aprilia RS4 125 i 50 ccm to flagowy jednoślad marki. To motocykl będący źródłem wielu westchnień fanów dwóch kółek. W wersji 125 ccm Aprilia posiada sześciobiegową skrzynię, dzięki czemu non stop mamy dostęp do pełnej mocy tej maszyny.

Wśród całego segmentu 50 i 125 ccm chyba nie da się zaleźć pojazdu o tak agresywnym i sportowym wyglądzie. To oczywiście nawiązanie do superbikeów, które są pożądane również przez właścicieli prawa jazdy B czy AM. Wraz z duchem czasu nie zabrakło w legendarnej już RS4 takich rozwiązań jak elektroniczny wtrysk paliwa czy komputer pokładowy. Z kolei deska rozdzielcza to esencja sportowego designu z którego słynie ta włoska marka.

Aprilia RS4 125 : Cena

Cena katalogowa – 18 800 PLN

Aprilia RS4 125 : Zdjęcia

[nggallery id=231]

Aprilia RS4 125 : Dane techniczne

Dane techniczne: Aprilia RS4 125
Marka Aprilia
Model RS4
Pojemność 125 cm3
Silnik czterosuwowy
Chłodzenie cieczą
Układ smarowania Mokra miska olejowa
Zapłon Elektroniczny CDI
Hamulec przód/tył tarczowy/tarczowy
Wymiary 1953/740/1138 mm
Pojemność baku 14,5 l
Ilość miejsc 2
Skrzynia biegów 6-biegowa

 

Wawrzyniec Jakubowski, Moto-Italia:

Witam wszystkich adeptów sportów motocyklowych. Dziś zaprezentujemy model Aprilia Rs4 125 cm – flagowy pojazd z Aprilii, jeżeli chodzi o małą pojemność. Znajdujemy się w salonie Moto-Italia. Jest to nasz flagowy salon importerski znajdujący się w Warszawie przy ulicy Puławskiej. Aprilia Rs4 koło której stoję jest to motocykl, na którym pierwsze szlify, pierwsze zwycięstwa osiągali tacy zawodnicy jak Valentino Rossi, Marco Simoncelli, Max Biaggi. Oni zaczynali właśnie od wyścigów, ścigali się na motocyklach o pojemności 125 cm3. Aprilia Rs4 125 na rok 2014 występuje w trzech barwach. Barwach, które widzimy na filmie, jest to dokładna kopia malowania motocykli, na których jeżdżą zawodnicy na Super Bike’ach w pucharze 2014. Występuję również w kolorze czarnym, matowym, oraz w kolorze żółtym. Najważniejszym elementem w motocyklach jest silnik o pojemności 125 cm3, czterosuwowy o mocy 15 KM. Bardzo dużą zaletą tego motocykla jest 6-przełożeniowa skrzynia biegów, jest to wyjątek w tej klasie motocykli, dzięki czemu możemy wykorzystać pełen zakres mocy, a jeżdżąc, czy na torze, czy w miejskich korkach jesteśmy w stanie zawsze mieć do dyspozycji pełno obrotowy i pełną moc silnika. Motocykl w swoich elementach nawiązuję do Aprili RS V4, czy najbardziej popularnego Super Bike i Super Bike chyba najbardziej utytułowanego w historii wyścigów motocyklowych. Przednia część, czacha motocykla, jego reflektory, owiewka, jest to element, który występuję wspólnie z modelem RS V4. Patrząc na motocykl z przodu niepewne oko może go wręcz pomylić z modelem RS V4. Istotnym elementem tego motocykla jest zawieszenie, które zarówno z przodu jak i z tyłu możemy dostosować do swoich potrzeb. Motocykl wyposażony jest w komputer pokładowy, który pokazuje nam prędkość maksymalną, spalanie, przebieg, prędkość średnią, wszystkie parametry jazdy, które są potrzebne do tego, żeby śledzić na bieżąco parametry. Pozycja na motocyklu jest pozycją sportową, lecz ma wiele cech komfortu. W związku z tym, jeżeli chcemy poruszać się na co dzień po mieście na tym motocyklu nie ma problemu, żeby wygodnie podróżować. Motocykl jest dwuosobowy, jest również miejsce dla pasażera, zatem dojeżdżając do szkoły, czy pracy, zawsze możemy jechać w dwie osoby. Charakterystycznym elementem również dla RS 4 125 jest krótki, ukryty tłumik, który bardzo fajnie eksponuję wahacz i powoduję, że motocykl nabiera cech sportowych. Dla porównania obok stojąca 50-tka ma już zupełnie inaczej rozwiązany tłumik i to jest już duża rura, która wystaję z boku motocykla. RS 4 50 od 125 różni się drobnymi szczegółami. Najważniejsze to układ wydechowy, oraz czacha z innym systemem rozwiązania świateł.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button