Aktualnie czytasz:
Sezon motocyklowy bez granic: Mufki Tucano Urbano
6

Pewnie nie raz każdy z nas przemoczył kiedyś rękawice. Albo narzekał na brak zręczności podczas wyciągania czegoś z kieszeni. Włoska firma Tucano Urbano zaproponowała rozwiązanie łączące komfort i praktyczność użytkowania podczas jazdy w chłodne dni.

Mufki znane są już od wieków. Za to Motomufki to zupełna nowość na naszym rynku. Wyglądem przypominają doklejone sztuczne ręce do kierownicy. W rzeczywistości to po prostu zakładane „kieszenie” w których zawsze jest ciepło i sucho.

Motomufki Tucano Urbano świetnie izolują przed wodą i chłodem

Motomufki zapewniają komfort podczas miejskiej jazdy

Jaką mają przewagę nad rękawiczkami? Przede wszystkim lepiej izolują przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Wykonane są w całości z neoprenu – materiału który zarazem nie przepuszcza wiatru i dodatkowo jest wodoszczelny. Po drugie w każdej chwili można wyciągnąć z nich ręce. Jest to o wiele prostsze, niż zdejmowanie i zakładanie rękawic. Na światłach spokojnie można sięgnąć do kieszeni i przykładowo sprawdzić ilość nieodebranych połączeń. Dodatkowo trudno je zgubić w przeciwieństwie do klasycznych rękawiczek. Inną i oczywistą kwestią jest wygląd. Ludzie z uśmiechem oglądają się za naszymi dużymi rękoma.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jakość. Jak na włoskie Tucano Urbano przystało do jakości wykonania produktu nie można mieć żadnych zastrzeżeń.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Mufki instaluje się w bardzo prosty sposób. Pasują do każdego skutera.

Montaż i kompatybilność. Testowane motomufki pasują do wszystkich pojazdów i są banalnie proste w montażu i demontażu. W komplecie otrzymujemy dodatkowe filcowe podkładki, zaciski i nakładki. Dzięki nim będziemy mieli pewność, że nie zsuną się one podczas jazdy i przy okazji, że podczas postoju nagle nie zmienią one w nieoczekiwany sposób swojego właściciela. Instalacja z zegarkiem w ręku trwała 6 minut.
Niestety producent nie uprzedził o tym, że nie należy zbyt mocno zaciskać plastikowych opasek, przez co manetka gazu nie będzie odbijać, a to na pewno nie wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo.

Wady? Poniżej zera poprzez przewodnictwo cieplne sprawia, że klamki hamulców są bardzo zimne w dotyku. Poza tym do używania przyrządów takich jak kierunkowskazy czy klakson trzeba się przyzwyczaić. Kciuki motomufek są wykonane z cieńszego materiału w celu poprawy precyzji, jednak i tak trzeba za każdym razem nieco się skupić, nim trafi się w odpowiedni przycisk.

Czy warto? Jeśli często poruszasz się skuterem głównie po mieście, na krótkich dystansach to tak! Noszenie ze sobą rękawiczek i ciągłe je zakładanie i zdejmowanie jest uciążliwe. Motomufki instaluje się raz na cały jesienno – zimowy sezon i w tym czasie skutecznie nas izolują od nieprzyjemnego otoczenia.

To nie koniec testów z cyklu Sezon bez granic w Skuterowo.com. Wkrótce sposób na ochronę dolnych kończyn bez konieczności kupowania specjalnej odzieży.

Motomufki Tucano Urbano, cena 159 PLN (Motokoce.pl). Dostępne również w sklepie Skuterowo.com.

Zobacz jak testowaliśmy motomufki Tucano Urbano

[nggallery id=17]

Fot.: Skuterowo.com
Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%