Yamaha MT-125: Z bliska (wideo)

Yamaha zaprezentowała nowy model motocykla klasy 125 ccm. Jak z bliska wygląda MT-125? Trzeba przyznać że robi ogromne wrażenie.

Yamaha MT-125 to pełnowymiarowy motocykl który nie przypomina żadnej innej 125ątki. Agresywna stylistyka sugeruje że mamy do czynienia z poważnym sprzętem. Aluminiowa rama typu Deltabox budzi skojarzenia z najlepszymi sportowymi motocyklami Yamahy  i jest poniekąd znakiem firmowym tego producenta. Coś takiego w 125ątce to naprawdę fajna sprawa. Co dalej? Widelec upside down! Przyznamy, że rzadko widujemy ten typ zawieszenia w motocyklach niższych pojemności. Zdecydowanie duży ukłon  w stronę użytkownika – widelec zapewnia dobrą sztywność i poprawia prowadzenie podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Wahacz tylnego koła obsługuje pojedynczy, regulowany amortyzator – co pozwala na dostosowanie twardości zawiasu do wagi i upodobań motocyklisty.

Motocykl wymusza sportową pozycję i jest dość wysoki. Dla nas to zaleta, bo Yamaha MT-125 obiecują dobrą zabawę i odrobinę szaleństwa na drodze.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Czterozaworowy silnik chłodzony cieczą rozwija 15 KM. To max dopuszczony przepisami, dlatego możemy być pewni że motocykl nie jest ospały. Szczególnie że przygotowany do jazdy (zalany do pełna zbiornik paliwa i inne płyny) waży tylko 138 kg. Moment obrotowy – 12 Nm przy 9000 obr/min zapewnia dynamiczne przyspieszenie i jest to jedna z wyższych wartości wśród sprzętów tej klasy.

Do Yamahy można dokupić kilka oryginalnych akcesoriów, m.in. dedykowany, sportowy układ wydechowy Akrapovica czy cieszące oko dodatki jak osłony chłodnicy i łańcucha

Cena? Yamaha MT-125 kosztuje 17 700 zł. Cena warta rozważenia, szczególnie biorąc pod uwagę  to, co motocykl oferuje.

Andrzej Zaborowski

Redaktor serwisu Skuterowo.com

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button