125 ccm
Aktualnie czytasz:
Yamaha MT-125: Z bliska (wideo)
0

Yamaha zaprezentowała nowy model motocykla klasy 125 ccm. Jak z bliska wygląda MT-125? Trzeba przyznać że robi ogromne wrażenie.

Yamaha MT-125 to pełnowymiarowy motocykl który nie przypomina żadnej innej 125ątki. Agresywna stylistyka sugeruje że mamy do czynienia z poważnym sprzętem. Aluminiowa rama typu Deltabox budzi skojarzenia z najlepszymi sportowymi motocyklami Yamahy  i jest poniekąd znakiem firmowym tego producenta. Coś takiego w 125ątce to naprawdę fajna sprawa. Co dalej? Widelec upside down! Przyznamy, że rzadko widujemy ten typ zawieszenia w motocyklach niższych pojemności. Zdecydowanie duży ukłon  w stronę użytkownika – widelec zapewnia dobrą sztywność i poprawia prowadzenie podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Wahacz tylnego koła obsługuje pojedynczy, regulowany amortyzator – co pozwala na dostosowanie twardości zawiasu do wagi i upodobań motocyklisty.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

Motocykl wymusza sportową pozycję i jest dość wysoki. Dla nas to zaleta, bo Yamaha MT-125 obiecują dobrą zabawę i odrobinę szaleństwa na drodze.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Czterozaworowy silnik chłodzony cieczą rozwija 15 KM. To max dopuszczony przepisami, dlatego możemy być pewni że motocykl nie jest ospały. Szczególnie że przygotowany do jazdy (zalany do pełna zbiornik paliwa i inne płyny) waży tylko 138 kg. Moment obrotowy – 12 Nm przy 9000 obr/min zapewnia dynamiczne przyspieszenie i jest to jedna z wyższych wartości wśród sprzętów tej klasy.

Do Yamahy można dokupić kilka oryginalnych akcesoriów, m.in. dedykowany, sportowy układ wydechowy Akrapovica czy cieszące oko dodatki jak osłony chłodnicy i łańcucha

Cena? Yamaha MT-125 kosztuje 17 700 zł. Cena warta rozważenia, szczególnie biorąc pod uwagę  to, co motocykl oferuje.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%