125 ccm
Aktualnie czytasz:
Yamaha MT-125: Z bliska (wideo)
0

Yamaha zaprezentowała nowy model motocykla klasy 125 ccm. Jak z bliska wygląda MT-125? Trzeba przyznać że robi ogromne wrażenie.

Yamaha MT-125 to pełnowymiarowy motocykl który nie przypomina żadnej innej 125ątki. Agresywna stylistyka sugeruje że mamy do czynienia z poważnym sprzętem. Aluminiowa rama typu Deltabox budzi skojarzenia z najlepszymi sportowymi motocyklami Yamahy  i jest poniekąd znakiem firmowym tego producenta. Coś takiego w 125ątce to naprawdę fajna sprawa. Co dalej? Widelec upside down! Przyznamy, że rzadko widujemy ten typ zawieszenia w motocyklach niższych pojemności. Zdecydowanie duży ukłon  w stronę użytkownika – widelec zapewnia dobrą sztywność i poprawia prowadzenie podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Wahacz tylnego koła obsługuje pojedynczy, regulowany amortyzator – co pozwala na dostosowanie twardości zawiasu do wagi i upodobań motocyklisty.

Motocykl wymusza sportową pozycję i jest dość wysoki. Dla nas to zaleta, bo Yamaha MT-125 obiecują dobrą zabawę i odrobinę szaleństwa na drodze.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Czterozaworowy silnik chłodzony cieczą rozwija 15 KM. To max dopuszczony przepisami, dlatego możemy być pewni że motocykl nie jest ospały. Szczególnie że przygotowany do jazdy (zalany do pełna zbiornik paliwa i inne płyny) waży tylko 138 kg. Moment obrotowy – 12 Nm przy 9000 obr/min zapewnia dynamiczne przyspieszenie i jest to jedna z wyższych wartości wśród sprzętów tej klasy.

Do Yamahy można dokupić kilka oryginalnych akcesoriów, m.in. dedykowany, sportowy układ wydechowy Akrapovica czy cieszące oko dodatki jak osłony chłodnicy i łańcucha

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Cena? Yamaha MT-125 kosztuje 17 700 zł. Cena warta rozważenia, szczególnie biorąc pod uwagę  to, co motocykl oferuje.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%