Aktualnie czytasz:
Vespa Elettrica: Od 2017 roku rusza produkcja elektrycznego skutera z logo Vespa
0
Informacja Prasowa.

Grupa Piaggio skupiła się na rozwoju silnika elektrycznego, aby zmienić mobilność przyszłości. Wprowadzając projekt Vespa w wersji elektrycznej – nowe rozwiązanie mobilności w połączeniu z najbardziej elegancką marką jednośladów na świecie – robi krok w przyszłość będąc wierna wartościom, które towarzyszyły jej od początku.

Ponad 4 miliardy ludzi z 7 miliardowej populacji na ziemi żyje i pracuje w mocno zatłoczonych miejskich aglomeracjach. Nasze miasta nieustannie się rozwijają i powiększają, co bezpośrednio wpływa na konieczność częstego przemieszczania na wydłużających się odległościach przy stale rosnącej liczbie użytkowników ruchu.

Sektor transportu stanął przed obliczem zmiany związanej z epokowymi wyzwaniami, połączonymi ze środowiskiem naturalnym, zanieczyszczeniami i zmianą jakości życia.

W swojej najbardziej zaawansowanej odsłonie, elektryczny silnik jest ostatnimi czasy najbardziej faworyzowanym rozwiązaniem ze względu na wymagania stawiane dzisiejszej mobilności.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

TECHNOLOGICZNE WYZWANIE

Grupa Piaggio, której tradycje związane z elektrycznymi silnikami sięgają już połowy lat 70-tych i która wprowadziła pierwszy najlepiej sprzedający się skuter hybrydowy, inwestuje w elektryczną mobilność przyszłości i podczas targów EICMA 2016 zaprezentowała projekt Vespa Elettrica.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Vespa Elettrica konstrukcyjnie bazuje na popularnym modelu Primavera. Przedni okrągły reflektor, okrągły kształt lusterek, 11 calowe koła czy owalny kształt uchwytu dla pasażera – to elementy charakterystyczne dla Primavery, które posiada również Elettrica. To co różni pokazany na EICMA egzemplarz od protoplasty to duży, w pełni elektroniczny wyświetlacz.

Vespa Elettrica pokazana została w aluminiowym kolorze nadwozia oraz niebieskimi akcentami – listwami, przeszyciem siedziska i rantem aluminiowych felg. Również emblemat modelu Elettrica jest w kolorze niebieskim.

Ta koncepcja będzie przełożona na finalną wersję elektrycznej Vespa Elettrica, której produkcja i sprzedaż są zaplanowane na drugą połowę 2017.

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%