Aktualnie czytasz:
Vespa Elettrica: Od 2017 roku rusza produkcja elektrycznego skutera z logo Vespa
0
Informacja Prasowa.

Grupa Piaggio skupiła się na rozwoju silnika elektrycznego, aby zmienić mobilność przyszłości. Wprowadzając projekt Vespa w wersji elektrycznej – nowe rozwiązanie mobilności w połączeniu z najbardziej elegancką marką jednośladów na świecie – robi krok w przyszłość będąc wierna wartościom, które towarzyszyły jej od początku.

Ponad 4 miliardy ludzi z 7 miliardowej populacji na ziemi żyje i pracuje w mocno zatłoczonych miejskich aglomeracjach. Nasze miasta nieustannie się rozwijają i powiększają, co bezpośrednio wpływa na konieczność częstego przemieszczania na wydłużających się odległościach przy stale rosnącej liczbie użytkowników ruchu.

Sektor transportu stanął przed obliczem zmiany związanej z epokowymi wyzwaniami, połączonymi ze środowiskiem naturalnym, zanieczyszczeniami i zmianą jakości życia.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

W swojej najbardziej zaawansowanej odsłonie, elektryczny silnik jest ostatnimi czasy najbardziej faworyzowanym rozwiązaniem ze względu na wymagania stawiane dzisiejszej mobilności.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

TECHNOLOGICZNE WYZWANIE

Grupa Piaggio, której tradycje związane z elektrycznymi silnikami sięgają już połowy lat 70-tych i która wprowadziła pierwszy najlepiej sprzedający się skuter hybrydowy, inwestuje w elektryczną mobilność przyszłości i podczas targów EICMA 2016 zaprezentowała projekt Vespa Elettrica.

Vespa Elettrica konstrukcyjnie bazuje na popularnym modelu Primavera. Przedni okrągły reflektor, okrągły kształt lusterek, 11 calowe koła czy owalny kształt uchwytu dla pasażera – to elementy charakterystyczne dla Primavery, które posiada również Elettrica. To co różni pokazany na EICMA egzemplarz od protoplasty to duży, w pełni elektroniczny wyświetlacz.

Vespa Elettrica pokazana została w aluminiowym kolorze nadwozia oraz niebieskimi akcentami – listwami, przeszyciem siedziska i rantem aluminiowych felg. Również emblemat modelu Elettrica jest w kolorze niebieskim.

Ta koncepcja będzie przełożona na finalną wersję elektrycznej Vespa Elettrica, której produkcja i sprzedaż są zaplanowane na drugą połowę 2017.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%