Tragiczny bilans dla motocyklistów. Fatalne wypadki na polskich drogach w ostatnich dniach

Dwóch braci zginęło pod Nowym Miastem, a 25-letni motocyklista zmarł w wyniku poniesionych obrażeń w wypadku pod Włocławkiem. To tragiczne wypadki tylko z kilku ostatnich dni.

Dwóch braci jadących na dwóch motocyklach marki Suzuki straciło panowanie nad pojazdami i wypadło z drogi pod Nowym Miastem (woj. mazowieckie) w zeszłym tygodniu. Jak możemy wyczytać na stronach OSP Nowe Miasto:

O godzinie 19.30 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego z udziałem motocyklistów na drodze Nowe Miasto - Płońsk. Wypadek wydarzył się na łuku drogi z Nowego Miasta w kierunku Płońska dwaj motocykliści jadący w tym samym kierunku stracili panowanie nad pojazdami i zjechali do rowu uderzając w przydrożne drzewa. Pomimo trwającej kilkadziesiąt minut akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować życia dwóm młodym mężczyznom. Śmierć na miejscu ponieśli dwaj mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego w wieku 29 i 30 lat. Byli to bracia.

Jak doszło do tragicznego w skutkach wypadku wyjaśnia grupa dochodzeniowo-śledcza Płońsk pod nadzorem prokuratora. W akcji brali udział: OSP Nowe Miasto, JRG Płońsk, Zespół Ratownictwa Medycznego Płońsk, Zespół Ratownictwa Medycznego Ciechanów, Policja Nowe Miasto, Wydział Rychu Drogowego Płońsk, Grupa dochodzeniowo-śledcza Płońsk wraz z prokuratorem.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Także w zeszłym tygodniu do równie tragicznego w skutkach wypadku doszło pod Włocławkiem (woj. kujawsko-pomarskie). Dwóch motocyklistów poruszających się DK 91 w stronę Łodzi zderzyło się z ciągnikiem rolniczym. Przyczyny wypadku są obecnie wyjaśniane. 25- i 27-latek zostali przetransportowani do szpitala. Młodszy z nich w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

O tragicznych bilansach wypadków z udziałem motocyklistów regularnie piszą lokalne media. W samym województwie śląskim w lipcu zginęło 10. motocyklistów.

Źródła: OSP Nowe Miasto, Nasze Miasto Włocławek

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button