125 ccm
Aktualnie czytasz:
Skutery Trójkołowe: Jak jeżdżą i ile kosztują? Jaki skuter wybrać?
1

W Polsce ostatnio pojawiło się kilka „dziwnych” nowości – skuterów, które na przedniej osi posiadają dwa koła. Nie sposób nie zauważyć jak coś tak niespotykanego mija nas na ulicy, albo stoi gdzieś zaparkowane czekając na oryginalnego właściciela.

Z pewnością, ktoś kto kupuje taki sprzęt zwraca uwagę nie tylko na wymiar praktyczny, ale też na chęć wyróżnienia się ze smutnego tłumu. Skutery trójkołowe naprawdę zwracają na siebie uwagę o czym przekonaliśmy się za każdym razem testując tego typu maszynę.

1. Yamaha Tricity 125. Do dziś dnia uważamy test tego skutera za jeden z najbardziej zabawnych. Tomek śmigając tą maszyną przez ponad tydzień wciąż musiał odpowiadać na pytania typu „panie kierowniku, a czemu to ma dwa koła z przodu”. W końcu uznał tak też zatytułuje artykuł opisujący Tricity 125, którym można jeździć z prawem jazdy B. Cena to 15 000 PLN. Na tle innych to okazja.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

2. Peugeot Metropolis 400i. Niestety nie występuje w wersji 125. Nic dziwnego – to olbrzym napchany elektroniką i gadżeciarską rozpustą. Rekordowa jest też cena – 40 000 zł. W zamian mamy do dyspozycji mega wygodny sprzęt, który być może nie grzeszy osiągami, ale daje niesamowitą dawkę radości z jazdy. Przednie zawieszenie oparte jest na wahaczach, które z kolei są spięte z bardzo precyzyjnym zawieszeniem dającym dużą pewność prowadzenia, zwłaszcza w zakrętach.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

3. Piaggio MP3 i Gilera Fuoco 500. Oba pojazdy mają ze sobą wiele wspólnego. Pochodzą z tej samej fabryki i bazują na wspólnych podzespołach. Piaggio jest bardziej stylowe, a Gilera niezwykle agresywna. Jeden i drugi skuter to prekursorzy nurtu trójkołowców z automatyczną skrzynią biegów i blokowaniem kół podczas postoju. Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczne spinanie pojazdu w pionie przy prędkości poniżej 3 km/h. Daje to możliwość postoju na światłach bez konieczności wystawiania nóg na asfalt. Mega wygodny pomysł. Cena? Do 40 000 zł (w zależności od silnika i wyposażenia).

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
57%
Interesujące
21%
heh...
2%
Że co?
5%
Grrrr!
2%
Smutne
5%