Peugeot Metropolis 400 2021: aż 76 litrów bagażnika i jeszcze więcej sportu

Dwie nowe wersje flagowego trójkołowca. Jest w czym wybierać!

W skrócie
  • Peugeot Metropolis w tym sezonie oferowany jest w dwóch nowych wersjach
  • Metropolis SW oferuje aż 76 litrów pojemności bagażowej
  • Z kolei Metropolis GT swoim wyposażeniem i prezencją jeszcze bardziej podkreśla sportową naturę tego trójkołowego maxiskutera

Europa jest obecnie największym rynkiem skuterów trójkołowych. To z resztą głównie europejskie marki zdają się wieść prym w klasie maxiskuterowych trójkołowców. Wśród nich na pewno wyróżniającym się pojazdem jest francuski Peugeot Metropolis, którego najnowsza odsłona miała premierę zaledwie w zeszłym roku. A już teraz w ofercie marki z lwem w znaku pojawiły się dwie nowe jego wersję. Co oferują?

Metropolis to flagowy okręt wśród pojazdów motocyklowych Peugeota. Jego przypominająca posturę lwa sylwetka oraz linie mają za zadanie płynne wpisywanie się w DNA marki. Gama Peugeot Metropolis, szykowna i elegancka, ma chyba wszystko co potrzebne by spełnić wymagania nawet najbardziej bezkompromisowej klienteli. Świetliste kły jako światła dzienne i 3 szkarłatne pazury jako światła tylne są wyraźną sygnaturą Peugeota i nawiązują przy okazji stylistyką do designu najnowszych samochodów producenta. Peugeot Metropolis ma z resztą więcej wspólnego z samochodami niż tylko wygląd.  Jest to np. układ ABS, automatyczne światła ostrzegawcze w przypadku awaryjnego hamowania, czy system Smart Key, a także zwiększoną stabilność (system zapobiegający przechyleniu blokujący przednie koła w ten sposób, że kierowca wcale nie musi podpierać się nogami na postoju), które czynią go niepowtarzalnym towarzyszem każdej podróży. Wśród wyposażenia upodobniającego ten pojazd do samochodu występuje także bogaty pakiet elektroniki.

Peugeot Metropolis 2021: aż cztery wersje do wyboru

Zintegrowane z deską rozdzielczą połączenie internetowe i-Connect (z wyjątkiem wersji Active) ma za zadanie zapewniać komfort, dostęp do informacji i bezpieczeństwo. Rozbudowany kolorowy wyświetlacz zegarów, połączony z aplikacją Peugeot Motocycles, oferuje system nawigacji oraz umożliwia szybkie i sprawne odczytywanie wiadomości SMS. W celu zwiększenia bezpieczeństwa wyżej umieszczono deskę rozdzielczą – zapewnia to naturalną pozycję jazdy i przede wszystkim umożliwia ciągłe obserwowanie drogi.

Przyjemność z jazdy nowym Metropolisem wspomaga także silnik o mocy 35,6 KM i momencie obrotowym 38,1 Nm, który jest w całości produkowany we Francji. Oferuje najlepsze osiągi w swojej kategorii. Wyższy moment obrotowy przy niższych obrotach i technologia LFE Low Friction Engine (niski współczynnik tarcia) zapewniają przyjemniejszą, cichą i ekonomiczną jazdę. Silnik Peugeot Metropolis został zaprojektowany z myślą o ograniczeniu zużycia paliwa, a jego zasięg to nawet 300 km przy pełnym zbiorniku (13 l.), co pozwala na jazdę autostradą i pokonywanie długich tras.

Peugeot Metropolis oferuje nie byle jaki przywilej: możliwość prowadzenia motocykla o pojemności 400cc z prawem jazdy kat. B, ponieważ należy do tej samej kategorii, co pojazdy o pojemności 125 cm³.

Trójkołowiec spełnia ciągle zwiększające się wymagania kierowców: pozwala na zachowanie dystansu społecznego, zmniejsza czas podróżowania, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo. Peugeot Metropolis pozostaje oczywistym wyborem, zarówno w mieście, na przedmieściach jak i na dłuższych trasach.

W tym sezonie do podstawowej wersji Peugeota Metropolis dołączają dwie fabrycznie dopasowane do różnych potrzeb klientów marki. Pierwszą z nich jest Metropolis SW – dla osób poszukujących rozbudowanej przestrzeni bagażowej. Łącząc użyteczność z estetyką, górny bagażnik wieńczy pojazd harmonijną linią, która jest całkowicie zintegrowana z designem. Peugeot Metropolis SW Peugeot Metropolis SW

Peugeot Metropolis SW: 2 zintegrowane bagażniki

Nowy Metropolis SW nie uznaje kompromisów oferując design w pełni spełniający oczekiwania klientów z górnej półki. Nowy bagażnik został zaprojektowany tak, aby razem z torbą podróżną idealnie wpasować się w pojazd jako całość – o pojemności aż 54 litrów może swobodnie pomieścić dwa kaski i otwiera się bez klucza, wystarczy naciśnięcie przycisku. Dodatkowy kufer uzupełnia podstwową przestrzeń bagażową pod siedzeniem o pojemności 22 litrów.

Inżynierowie Peugeot Motocycles zastosowali podwójne amortyzatory gazowe, regulowane w łatwy sposób przez kierowcę w zależności od obciążenia. Zapewnia to optymalny komfort jazdy. Ulepszone siedzenie także zapewnia większy komfort. Ergonomiczny fotel subtelnie komponuje się do tylnej części skutera i idealnie integruje oparcie pasażera.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Peugeot Metropolis GT: jeszcze więcej sportu

Kolejną z nowych wariacji nt. flagowego francuskiego skutera jest Peugeot Metropolis GT. w tej wersji pojazd otryzmał jeszcze więcej sportowego designu, podwójne regulowane amortyzatory  gazowe, aluminiową podłogę w przekroku i kierownicę typu “naked”. Dzięki tym zabiegom nowy Peugeot Metropolis GT ma podkreślać osobowość właściciela i jeszcze bardziej wyróżniać się z tłumu.

Nowy Peugeot Metropolis GT wyróżnia się sportowym wykończeniem, krótką, przyciemnianą szybą, przyciągającym oko kolorem Satin Titanium i płaską  podłogą wykończoną aluminium.

Nowy Peugeot Metropolis 400 2020: Nadjeżdża trójkołowa przyszłość? [wideo]

Aby podkreślić jej atletyczny aspekt, wersję GT wyposażono w błyszczące, 13-calowe, czarne felgi aluminiowe o żółtych krawędziach oraz kierownicę “naked“. Oznaczenie “GT” wygrawerowane na kierownicy oraz zmiana położenia przycisków hamulca postojowego i świateł awaryjnych  dodatkowo podkreślają sportowy  i dynamiczny wizerunek pojazdu.

Obydwie z nowych wersji Metropolisa dołączają do wersji wyposażeniowych Allure oraz Active. Jest więc w czym wybierać.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button