Aktualnie czytasz:
Skoda 120: Przypadkowe spotkanie prawdziwego klasyka
1
 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Byłem bardzo zaskoczony takim widokiem – absolutnie klasyczna Skoda 120 na ulicach Warszawy. O dziwo auto w dość dobrym stanie jak na swoje lata.

Noo, Skoda 120. Dawno nie widziany, chyba prawie eksponat, ale jak się przyjrzeć to chyba ma problemy z geometrią, bo lekko jedzie bokiem, ale tak czy siak samochód wygląda na to, że jest w naprawdę dobrym stanie. Kurcze, jeszcze 20 lat temu był to widok codzienny, taka Skoda. Mam nadzieję, że dobrze mówię, że to jest 120. Nie jestem jakoś biegły z motoryzacji. Kurcze, niesamowity samochód, silnik z tyłu, z przodu strefa zgniotu kończy się jak w maluchu, czyli w kolanach. Tyle lat i jeździ. To jest chyba potwierdzenie tego, że czeska tradycja ma coś takiego w sobie, że po pierwsze to faktycznie jest w stanie jeździć przez lata i wyglądać nawet dobrze mimo, że to jest unikat, a w dodatku kontynuują tą piękną tradycję ze wsparciem niemieckim.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
  • Zdjęcie profilowe jas13
    23 listopada 2016 at 09:00

    Skoda 120 lub 130, silnik z tyłu, chłodnica z przodu (pojemność układu chłodzenia 14l).
    Wbrew pozorom samochód ma strefę zgniotu i był uznawany za stosunkowo bezpieczny w latach projektowania i wstępnej produkcji.