Prawo jazdy 2020. Gdzie najłatwiej zdać prawo jazdy?

Egzamin na prawo jazdy potrafi być stresujący. Dziesiątki oblanych osób wokół, sprawdzian praktyczny ciągnący się w nieskończoność i egzaminator, który tylko czeka na Twój błąd. Są jednak miejsca na mapie Polski, gdzie zdawanie egzaminu prawa jazdy wydaje się łatwiejsze. Sprawdźmy, gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy w 2020 roku.

Zdanie egzaminu na prawo jazdy to dosyć skomplikowana kwestia. Z jednej strony wybór odpowiedniej szkoły jazdy wydaje się kluczowy dla opanowania umiejętności jazdy oraz poznania przepisów ruchu drogowego. Z drugiej strony ogromny wpływ na finalny przebieg egzaminu może mieć  sam ośrodek WORD oraz jego polityka pracy. W których miastach najłatwiej zdać egzamin naprawo jazdy w 2020 roku?

>>>CZY JAZDA MOTOCYKLEM JEST NIEBEZPIECZNA?<<<

Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy wspomnieć o bardzo istotnej kwestii. W Polsce nie istnieje rejonizacja ośrodków egzaminacyjnych. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że egzaminowani nie są przypisywani do ośrodka znajdującego się rejonie zamieszkania. A to z kolei oznacza, że osoba która chce zdać egzamin na prawo jazdy może wybrać dowolny ośrodek egzaminacyjny na terenie Polski. O ile w przypadku egzaminu teoretycznego nie ma to większego znaczenia – pytania są wybierane losowo przez system, o tyle na egzamin praktyczny może to mieć olbrzymi wpływ.

Oto lista miast, w których najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy:

  • Jelenia Góra – 53 proc.
  • Ostrołęka – 51,9 proc.
  • Kalisz – 49,6 proc.
  • Łomża – 45,6 proc.
  • Biłgoraj – 43,2 proc.
  • Tarnobrzeg – 40,3 proc.
  • Włocławek – 40,1 proc.
  • Nowy Sącz – 35,7 proc.
  • Zielona Góra – 35 proc.
  • Skierniewice – 34,4 proc.
  • Bielsko-Biała – 34 proc.
  • Olsztyn – 34 proc.

Powyższe zestawienie czarno na białym pokazuje, że najłatwiej egzamin na prawo jazdy jest zdać w Jeleniej Górze (53% egzaminów kończy się wynikiem pozytywnym). Z kolei najniższą zdawalnością może “pochwalić” się Łódź – zdawalność nie przekracza 25%. Trochę lepiej jest w Koszalinie (25,4%) i Radomiu (25,6%).


Czy to oznacza, że powinniśmy się rzucać właśnie na ośrodek egzaminacyjny właśnie w tym mieście? Nie do końca. olbrzymi wpływ na pozytywny przebieg egzaminu ma przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne. Dodatkowo musimy pamiętać, że jeśli pochodzimy z np. z Olsztyna, w którym zaledwie 34% egzaminów kończy się wynikiem pozytywnym, to najprawdopodobniej nie będziemy znali wcześniej wspomnianej Jeleniej Góry oraz pułapek, dzięki którym egzaminatorzy będą chcieli sprawdzić nasze umiejętności oraz wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego.

Jeśli uważasz, że jest to jedyne logiczne rozwiązanie i zmiana miejsca pomoże Ci w zdaniu egzaminu, to pamiętaj, że nie musisz jechać przez pół Polski, aby zapisać się na egzamin na prawo jazdy. Egzamin możesz umówić za pomocą strony internetowej, do której link znajdziesz tutaj!

Bardzo ciekawym zjawiskiem są rozbieżności dotyczące zdawalności egzaminów teoretycznych. Na tym polu prowadzi Lublin, w którym aż 58,9% egzaminów teoretycznych kończy się wynikiem pozytywnym. Z kolei najgorzej Bolesławiec z wynikiem 45,2 proc. Tutaj różnice nie są duże i wynikają najczęściej z braku dobrego przygotowania do egzaminu – świadczą o tym wyniki powtórnego egzaminu teoretycznego.

 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

źródło: Gazeta Pomorska

 

 

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button