Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy 2018 bez adresu zamieszkania? Wszystko zależy od CEPiK
0

Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, Marek Chodkiewicz, zakłada możliwość zrezygnowania z konieczności umieszczania adresu zamieszkania w blankietach prawa jazdy od 2018 roku. Prawo jazdy 2018 mogłoby inaczej wyglądać, pod warunkiem, że system CEPiK ruszy w finalnej formie.

Obecnie, przynajmniej w teorii, powinniśmy informować odpowiedni urząd o zmianie miejsca zamieszkania i każdorazowo wymienić prawo jazdy. Oczywiście, prawo to pewnie funkcjonuje w mocno ograniczonym wymiarze. Z tego też powodu grupa posłów złożyła interpelację do ministra infrastruktury, sugerując by wykreślić informację o miejscu zamieszkania z blankietów prawa jazdy.

Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, Marek Chodkiewicz, odniósł się bezpośrednio do interpelacji. Zaznaczył, że:

 
Czytaj
REKLAMA

Planujesz wakacje na motocyklu? Dominar 400 gwarantuje nieograniczoną przyjemność z jazdy.

Skorzystaj z oferty na zakup pakietu turystycznego w promocyjnej cenie 1999zł

Umieszczenie tych danych w dokumencie prawa jazdy dotychczas jest niezbędne dla organów egzekwujących prawo zarówno krajowych jak i zagranicznych. Jednak należy zauważyć, że obecnie trwają końcowe prace nad wdrożeniem systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPIK 2.0.). Wdrożenie systemu ewidencji kierowców w sposób pozwalający służbom kontrolnym na dostęp do wszelkich danych posiadacze prawa jazdy „online” jest planowane na 4 czerwiec 2018 r.

Wcześniej czy później, CEPiK 2.o w końcu zostanie wprowadzony w pełnej formie, a to oznacza, że może rzeczywiście z prawa jazdy zniknie informacja o adresie zamieszkania.

 
Czytaj
REKLAMA

ILUSTROWANY KATALOG CZĘŚCI ROMET PONY M1/M2 (MOTORYNKA)

Coś co warto posiadać w swojej bibliotece. Pełen katalog zawierający ilustracje i schematy w formie wykazu wszystkich części wraz z oryginalnymi numerami. Miękka oprawa. 44 strony.

Źródło: prawodrogowe.pl

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
20%
heh...
20%
Że co?
40%
Grrrr!
0%
Smutne
20%