Prawo jazdy 2018 bez adresu zamieszkania? Wszystko zależy od CEPiK

Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, Marek Chodkiewicz, zakłada możliwość zrezygnowania z konieczności umieszczania adresu zamieszkania w blankietach prawa jazdy od 2018 roku. Prawo jazdy 2018 mogłoby inaczej wyglądać, pod warunkiem, że system CEPiK ruszy w finalnej formie.

Obecnie, przynajmniej w teorii, powinniśmy informować odpowiedni urząd o zmianie miejsca zamieszkania i każdorazowo wymienić prawo jazdy. Oczywiście, prawo to pewnie funkcjonuje w mocno ograniczonym wymiarze. Z tego też powodu grupa posłów złożyła interpelację do ministra infrastruktury, sugerując by wykreślić informację o miejscu zamieszkania z blankietów prawa jazdy.

Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, Marek Chodkiewicz, odniósł się bezpośrednio do interpelacji. Zaznaczył, że:

Umieszczenie tych danych w dokumencie prawa jazdy dotychczas jest niezbędne dla organów egzekwujących prawo zarówno krajowych jak i zagranicznych. Jednak należy zauważyć, że obecnie trwają końcowe prace nad wdrożeniem systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPIK 2.0.). Wdrożenie systemu ewidencji kierowców w sposób pozwalający służbom kontrolnym na dostęp do wszelkich danych posiadacze prawa jazdy „online” jest planowane na 4 czerwiec 2018 r.

Wcześniej czy później, CEPiK 2.o w końcu zostanie wprowadzony w pełnej formie, a to oznacza, że może rzeczywiście z prawa jazdy zniknie informacja o adresie zamieszkania.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Źródło: prawodrogowe.pl

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button