Test Peugeot Django 125 na prawo jazdy B - podsumowanie

Czas na podsumowanie naszego testu Peugeota Django 125, którym można poruszać się na prawo jazdy B. Peugeot spalił nam podczas dynamicznej jazdy 3,1 l 100 km, czyli niewiele.

Moc silnika wynosi 10 KM, jednak odbija się to pozytywnie na ekonomii silnika, tym bardziej że gaźnik nie dorównuje wtryskowi pod względem oszczędności w dawkowaniu paliwa. W mieście francuska 125ątka sprawdza się idealnie, jest wyjątkowo zwrotna i wygodna. Także miejsca na bagaż jest wystarczająco.

[nggallery id=413]

Peugeot Django 125 w najtańszej wersji Heritage kosztuje 13 990 zł, jednak w przypadku kiedy chcemy skonfigurować go sami cena wzrasta o 500 zł. Najdroższa wersja, Allure, to wydatek 14 990 zł. Można wybrać kolory nadwozia, rodzaj kanapy, lusterka wsteczne, zamontować bagażnik z przodu i wybrać jeszcze kilka innych cech. Dzięki temu skuter na pewno stanie się wyjątkowy i nabierze indywidualnego charakteru.

Aspekt wizualny jest co prawda bardzo ważny, bo skuter wygląda wyjątkowo atrakcyjnie, niemniej to nie wszystko. Czy Django jest wart swojej ceny? Naszym zdaniem jak najbardziej. Niepowtarzalny wygląd, duża praktyczność i dobre prowadzenie stawiają go w czołówce propozycji które trzeba rozważyć szukając skutera 125 ccm.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Andrzej Zaborowski

Redaktor serwisu Skuterowo.com

Inne publikacje na ten temat:

5 opinii

 1. Moim zdaniem trochę przegięli z ceną nawet jak za retro – to już jest pułap dużo mocniejszych i oferujących większą przestrzeń bagażową maxiskuterów takich jak Kymco Downtown, Aprilia SR MAX czy SYM GTS Joymax

 2. A mnie irytują „modele” na skuterach. Każda marka przedstawia w zasadzie pana w marynareczce, półbucikach itp. I później uciera się stereotyp i jak jedziesz „porządnie” ubrany, czyli buty, rękawiczki, spodnie, kurtka, to patrzą jak na kretyna i dziwią się jak on się ubrał, przecież to tylko skuter. A to, że już nawet 125tka pojedzie spokojnie ponad 100km/h, a mocniejsze nawet 160-180km/h to już nikt pod uwagę nie bierze. A nawet wywrotka przy 50km/h jak jesteśmy ubrani „na galowo” jak pan ze zdjęcia skończy się nieciekawie.

 3. W Polsce może taki ubiór wydaje się dziwny, (chociaż widziałem ludzi na ścigaczach tylko w koszulce i bermudach) ale w Paryżu, czy Rzymie jest czymś codziennym. Tam ludzie tak po prostu jadą do pracy.

 4. Tak, ale tam panuje inna kultura jazdy. Nikt nie chce Cię zabić widząc, że jedziesz na jednośladzie. I tam takie coś ma rację bytu.
  A u nas? Walka o przeżycie.
  Poza tym nie wyobrażam sobie i tak nawet jazdy po mieście tak ubranym. Powyżej 40-50km/h wieje już tak, że nawet przez kurtkę czasem czuję. A cenię swoje zdrowie bardziej niż elegancki wygląd. Zresztą zawsze na miejscu mogę się przebrać.

 5. To prawda, tak się jeździ w tych krajach. Tak czy inaczej kultura jazdy to jedno, a np. niesprzyjające warunki pogodowe to drugie. Wystarczy śliska jezdnia po deszczu, małe niedopatrzenie, blokada koła i gleba gotowa. Wielkiej różnicy między krótkimi spodenkami a garniturem nie będzie.

  https://www.youtube.com/watch?v=uumoqIzeThU

  Chętnie spytałbym lekarzy z włoskich, hiszpańskich czy francuskich szpitali, jak często mają do czynienia z takimi przypadkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button