Aktualnie czytasz:
Patelnia „Chabówka”: Patologii ciąg dalszy - numery startowe do „wyścigów”
6

Patelnia „Chabówka”: Patologii ciąg dalszy - numery startowe do „wyścigów”

autor: Michał Mikulski25 kwietnia 2018

Kontrowersyjny wypadek z początku sezonu, szeroko komentowany na arenie ogólnopolskiej, najwyraźniej nie dał do myślenia motocyklistom z „Chabówki”. W zeszły weekend na „Chabówce” wprowadzono numery startowe, a nielegalne spotkania motocykliści nazywają „treningami”.

 

Wydaje mi się, że na tym etapie obserwujemy bardziej działania motocyklowych trolli niżeli kogokolwiek innego. Bo kim trzeba być, żeby - wiedząc o nadchodzących wielkimi krokami konsekwencjach dla wszystkich lokalnych motocyklistów - wprowadzać na „Chabówce” numery startowe, w internecie opisywać nielegalne spotkania jako „treningi” i „wyścigi”, a przydrożny parking nazywać „pitlane”?

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Najdziwniejsza jest jednak bezradność służb mundurowych. W internecie bez większego problemu można znaleźć terminy nielegalnych spotkań. Widząc skalę patologii, dlaczego policja nie reaguje? Jak ma czuć się zwykły obywatel widząc bezkarność leczących kompleksy na dwóch zakrętach motocyklistów?

Choć nie mamy jeszcze dokładnego terminu, to na pewno jeszcze w tym roku będziemy prowadzić prace na tym odcinku zakopianki. Planowana jest tam wymiana całej nawierzchni, bo ta obecna powoli traci już swoją szorstkość. W tym samym czasie będziemy od nowa tworzyć też wspomniane pasy - mówiła dla Gazety Krakowskiej Iwona Mikrut-Purchla, rzeczniczka prasowa krakowskiego oddziału GDDKiA.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

W moim odczuciu powyższe działania to jak zakładanie moskitiery w okna do walki ze złodziejami.  Jestem w stanie założyć się, że problem patologii Patelni zostanie rozwiązany w krótkim czasie, dopiero po tym jak ktoś tam zginie. I prawdopodobnie będzie to osoba postronna.

Jaka jest Twoja reakcja?
12%
4%
47%
 • Tomasz
  25 kwietnia 2018 at 18:51

  Do autora tych jakże żałosnych wypocin…
  Ty się chyba zmieniłeś z członkiem na rozum. Z czego członek musi się teraz czuć bardzo pokrzywdzony! Ludzi z pasją, gotowych pomagać sobie nawzajem, czerpiących z życia garściami, wspierających się nawzajem nazywasz „leczącymi kompleksy”! A ta POSTRONNA osoba to rozumie że zginie idąc poboczem czterdziestki siódemki gdzie brak jakie kolwiek ścieżki czy chodnika?!
  Czytałem wiele nie zbyt mądrych artykułów ale przyznam że moje pojęcie dna i nieskończonego debilizmu właśnie zostało wzbogacone o nowy poziom. Gratuluję
  Jedź tam, spędź trochę czasu z tym ludźmi, spójrz na ich PATOLOGIĘ ich oczyma i staraj się zrozumieć co piszesz.

  • Rafał
   26 kwietnia 2018 at 06:38

   Osoba postronna nie musi oznaczać pieszego. Tam tez jeżdżą ludzie samochodami, możne nie zauważyłeś bo za szybko jeździsz?
   Dla mnie to patologia:
   – jeżdżą brawurowo?
   – łamią przepisy?
   – powodują niebezpieczeństwo?
   To dzięki takim mistrzom kierownicy (nie nazwę ich motocyklistami) społeczeństwo postrzega normalnych motocyklistów jako dawców nerek którym życzą jak najgorzej.
   Nie ma torów? A co zrobiliście, żeby taki powstał, po za narzekaniami?

 • bartek
  26 kwietnia 2018 at 08:25

  wygrali w budzecie obywatelskim budowę toru w krakowie.

 • Kuba
  26 kwietnia 2018 at 12:33

  Wygrali i nic z tego. Toru jak nie bylo tak i nie ma. Jest jeden prywatny. Ale polecam 200zł za godzinę jazdy po małym torze

 • Rafał
  29 kwietnia 2018 at 01:36

  Po wyczynach tych pseudo motocyklistów nie ma co się dziwić że ludzie tak Nas postrzegają, ulica to nie miejsce na wyścigi i autor tego artykułu ma racje. Panie Tomaszu to co się tam dzieje nie ma nic wspólnego z pasją, przykre że narażanie innych uczestników ruchu na śmierć bądź kalectwo nazywa się w ten sposób.

 • Adek
  22 czerwca 2019 at 22:18

  Jak ktoś debil, to niech ginie, chcącemu nie dzieje się krzywda. Ale jak będzie rzutka na poszkodowanego to na mnie nie liczcie ! Głupoty sponsorować ani myślę.