Aktualnie czytasz:
Okres próbny 2018: Minister mówi, że można by z niego zrezygnować
0

Okres próbny 2018: Minister mówi, że można by z niego zrezygnować

autor: Michał Mikulski24 kwietnia 2018

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, w wywiadzie dla Gazety Prawnej mówi: „Uważam, że z okresu próbnego dla młodych kierowców można by w ogóle zrezygnować i zgłosiłem taki pomysł”.

W wywiadzie dla Gazety Prawnej minister Marek Zagórski wypowiada się na temat realności wprowadzenia systemu CEPiK 2.0 w, kolejny raz przesuwanym, terminie oraz o możliwościach deregulacji i zmianach. Jedną z sugerowanych przez ministra jest całkowita rezygnacja z okresu próbnego.

Uważam, że z okresu próbnego dla młodych kierowców można by w ogóle zrezygnować i zgłosiłem taki pomysł. Ostatecznie się na to nie zdecydowaliśmy, ale we wspomnianym pakiecie deregulacyjnym przyjrzymy się i tej kwestii. Chodzi o to, by ustalić, ile elementów z tego pakietu próbnego dla młodych stażem kierowców jest niezbędnych dla zachowania bezpieczeństwa, a z jakich możemy zrezygnować – komentuje minister Zagórski.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Wspomniany w wypowiedzi pakiet deregulacyjny miałby nieco „okroić” projekt, dzięki czemu jego wprowadzenie byłoby łatwiejsze i w domyśle szybsze. Minister wspomina taże o chęci zrezygnowania z karty pojazdu (tzw. czerwonej książeczki) i szeroko komentowanej możliwości pozostawienia dowodu rejestracyjnego w domu.

W tym tygodniu odbywać będą się konsultacje pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji, a Ministerstwem Infrastruktury. Ich przebieg jest ważny dla możliwości wprowadzeni zmian.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Póki co od 4 czerwca dla młodych kierowców będzie obowiązywał okres próbny.

Źródło: prawodrogowe.pl, Gazeta Prawna

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
20%
Interesujące
60%
heh...
20%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%