Okres próbny 2018: Minister mówi, że można by z niego zrezygnować

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, w wywiadzie dla Gazety Prawnej mówi: „Uważam, że z okresu próbnego dla młodych kierowców można by w ogóle zrezygnować i zgłosiłem taki pomysł”.

W wywiadzie dla Gazety Prawnej minister Marek Zagórski wypowiada się na temat realności wprowadzenia systemu CEPiK 2.0 w, kolejny raz przesuwanym, terminie oraz o możliwościach deregulacji i zmianach. Jedną z sugerowanych przez ministra jest całkowita rezygnacja z okresu próbnego.

Uważam, że z okresu próbnego dla młodych kierowców można by w ogóle zrezygnować i zgłosiłem taki pomysł. Ostatecznie się na to nie zdecydowaliśmy, ale we wspomnianym pakiecie deregulacyjnym przyjrzymy się i tej kwestii. Chodzi o to, by ustalić, ile elementów z tego pakietu próbnego dla młodych stażem kierowców jest niezbędnych dla zachowania bezpieczeństwa, a z jakich możemy zrezygnować – komentuje minister Zagórski.

Wspomniany w wypowiedzi pakiet deregulacyjny miałby nieco „okroić” projekt, dzięki czemu jego wprowadzenie byłoby łatwiejsze i w domyśle szybsze. Minister wspomina taże o chęci zrezygnowania z karty pojazdu (tzw. czerwonej książeczki) i szeroko komentowanej możliwości pozostawienia dowodu rejestracyjnego w domu.

W tym tygodniu odbywać będą się konsultacje pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji, a Ministerstwem Infrastruktury. Ich przebieg jest ważny dla możliwości wprowadzeni zmian.

Póki co od 4 czerwca dla młodych kierowców będzie obowiązywał okres próbny.

Źródło: prawodrogowe.pl, Gazeta Prawna

[trending]

 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button