Pytania na prawo jazdy 2020: Nowe zmiany w egzaminach

Często docierają do nas informacje o zmianach w przepisach ruchu drogowego. Prawo drogowe ciągle dostosowywane jest do warunków na polskich drogach. Dlatego także co pewien czas przeprowadzane są aktualizacje pytań w testach dla egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Jakie zmiany pojawiły się tym razem?

Jedne z najnowszych zmian w przepisach dotyczą chociażby jazdy na tzw. suwak podczas mijania zwężenia na wielopasmówkach, czy tworzenia korytarza życia. Przepisy dotyczące tych zagadnień weszły w życie 6 grudnia 2019 roku.Z pewnością więc nowe pytania obejmą te zagadnienia. Na tym się jednak nie skończy, bo zapowiadanych jest ponad 200 nowych pytań. Zmiany zapowiedziano ponad 5 miesięcy temu i tyle też było czasu do przygotowania się z wiedzy o aktualnych przepisach. Jazda na suwak i korytarz życia obejmują aż ok. 40 nowych pytań. Kolejnych prawie 180 odnosi się do takich zagadnień jak piesi w ruchu drogowym, pierwszeństwo, czy sygnalizacja świetlna - tak informuje "Rzeczpospolita".

Obecnie baza pytań dla teoretycznej części egzaminu na prawo jazdy obejmie łącznie 3270 pytań. Część z nich to pytania specjalistyczne dla danych kategorii uprawnień, również tych do prowadzenia tramwaju. Pytania z biegiem czasu zmieniają się, po wejściu nowych przepisów baza jest aktualizowana. Np. w roku 2019 została usunięta część pytań ze względu na wejście nowych przepisów (brak obowiązku posiadania dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie OC oraz dowodu rejestracyjnego).

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy trwa 25 minut i obejmuje 20 pytań z wiedzy podstawowej obowiązującej każdego kierowcę niezależnie od kategorii uprawnień oraz 12 pytań z wiedzy specjalistycznej dla danej kategorii. Każde z pytań posiada przypisaną wartość wyrażaną w punktach (od 1 do 3), w zależności od znaczenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Maksymalna ilość punktów do zdobycie na egzaminie teoretycznym to 74. Aby zdać "teorię", należy uzbierać przynajmniej 68 punktów.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button