Niskie IQ, a jazda skuterem

Dzisiaj przedstawię historię krótką, niepouczającą i mało zabawną. Może jednak wzbudzić politowanie i grymas na twarzy czytelników Skuterowo.com. No dobra, to o co chodzi?

Piękny, słoneczny, piątkowy poranek. Kurs na kaskadę spotkań po Warszawie. Skuter jest idealnym rozwiązaniem mając w planach przebycie kilkadziesiąt kilometrów po zatłoczonej Stolicy. Przy okazji testowy Barton Firefox pozna klimat miejskiego ścisku w trybie gaz-hamulec-gaz. Ten rozpędza się bardzo dynamicznie, prowadzi się pewnie, wiezie mnie do celu w naprawdę miły sposób. Jednak jedna rzecz nie daje mi spokoju. Przy prędkości 50 km/h coś strasznie stuka! Może to kamyczki obijające się o plastiki? W końcu w okolicy wiele remontów i na asfalcie leży wiele kilogramów piachu, kamyków i innych składników wysypujących się z brudnych wywrotek. Choć nie. Kamyki przez 11 kilometrów nie mogą leżeć na drodze, ani ciągle wyskakiwać z rowków bieżnika.

A nie, teraz wiem już na pewno (pomyślałem po kilku chwilach). To wydobywa się z przekładni! Strzelanie w skuterowej przekładni... to na pewno łożysko sprzęgła! Albo pasek. Tak to na pewno naderwany pasek napędowy tak się obija. Będę jeździć ostrożnie. Bo jak wiadomo zerwanie tego elementu z automatu skierowuje skuter na przyczepkę. Do najbliższego warsztatu.

Mając świadomość, że układ napędowy dycha ostatkiem sił ruszałem bardzo ostrożnie. Pół manetki to maks. Powtarzałem sobie. Przejechałem pół Warszawy patrząc jak wyprzedzają mnie rowerzyści...

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Zrobiło się nieco chłodniej. Czas się zapiąć! Pojechałem dalej. Zdziwił mnie fakt, że z przekładni nie wydobywają się już żadne odgłosy... No tak, zamek od kurtki obijał się na wietrze...

Fot.: Skuterowo.com

Inne publikacje na ten temat:

Inne publikacje na ten temat:

8 opinii

  1. Ee tam od razu pod IQ podpinać taką przygodę 😉 Różnie to bywa a fakt, że jechałeś wolniej z powodu niezidentyfikowanych dźwięków słyszalnych w czasie jazdy świadczy o czymś przeciwnym do tytułu, to zdarzenie zawdzięczasz raczej roztrzepaniu/koncentracji uwagi na kierowaniu.
    W mieście trzeba mieć oczy dookoła głowy a nie przyglądać się jeszcze za przyczynami jakichś drobnych hałasów, skoro nie zagrażają one bezpośrednio bezpieczeństwu jazdy 🙂

  2. Miałem coś podobnego, jadę poza miastem i słyszę non stop jakieś metaliczne dzwonienie. Pomyślałem, że pewnie silnik ma złe smarowanie i zaraz pierścienie wyskoczą wydechem. Co się okazało? Kluczyk od disclocka, który opierał się o kierownicę podskakiwał i wpadał w rezonans… Kiedyś z innym motorowerem miałem ten sam przypadek. Tam także winnym okazała się zbyt duża liczba kluczy przy stacyjce. Mimo wszystko fakt, że to tylko kluczyk niezmiernie mnie w tamtej chwili ucieszył :D.

  3. Lepiej dmuchać na zimne i w razie niepokojących dźwięków zachować szczególną ostrożność. Ta historia przypomniała mi fragment filmu Kasia i Tomek jak przyjechali do serwisu bo coś im dzwoni. Mechanicy rozglądają się po aucie i po jakimś czasie wyciągają ze stacyjki kluczyk, a do niego uczepiony owczy dzwonek.

  4. No to niezłe szczęście, ja swojego przez całe miasto wlaśnie pchałem i wróciłem do domu o 02:02, istny horror ;x

    Mam nadzieje, ze to tylko brak paliwa, a nie cos powazniejszego. Strzały z tłumika mnie przeraziły ;c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button