Uniwersalny zestaw motocyklowy od HELD. Na gorąc i na deszcz

Wysokie temperatury potrafią odstraszyć motocyklistów równie skutecznie co niskie, a znalezienie uniwersalnej odzieży motocyklowej nie należy do najłatwiejszych zadań. Dzisiaj przedstawiamy sposób jak poradzić sobie z wysokimi temperaturami, bez straty na poziomie bezpieczeństwa.

Dylemat motocyklistów w upalne dni: bezpiecznie czy wygodnie? Zostawienie motocyklowej kurtki w domu przy ponad 30 stopniach Celsjusza jest kuszące, zwłaszcza jeśli mamy przemieszczać się po mieście. Problem pojawia się oczywiście podczas najmniejszej nawet stłuczki. Z drugiej strony letnia odzież motocyklowa nie jest nie zawsze na tyle uniwersalna żeby radzić sobie z niższymi temperaturami i ulewnym deszczem.

Dziś przedstawiamy komplet od niemieckiego producenta odzieży motocyklowej HELD, który naszym zdaniem poradzi sobie dosłownie w każdych warunkach. Dlaczego? Spieszę z wyjaśnieniem!

Uniwersalna kurtka tekstylna HELD AeroSec GTX

Jedna z ciekawszych kurtek uniwersalnych na rynku ma dwie komory – na mokre i suche dni.

Letnia kurtka motocyklowa kojarzy się w pierwszej kolejności z dużo ilością meshu (i słusznie) oraz prostym designem w stylu lekkiej, miejskiej bluzy. Nasza dzisiejsza propozycja jest nieco inna, ponieważ jest to kurtka turystyczna z… asem w rękawie. HELD AeroSec GTX posiada dwie komory z których jedna to wewnętrzna kurtka z membraną Gore-Tex. Jak to działa? W bardzo prosty sposób. W wersji „letniej” wchodzimy między membranę a kurtkę zewnętrzną, w wersji „zimnej” pod membranę, zapinając dwa osobne suwaki i wkładając ręce w rękawy membrany. Wyobraźcie sobie dwuwarstwową kurtkę, w której nie musicie wypinać membrany, tylko w zależności od tego w jaki sposób założycie kurtkę zmienia się jej charakter.

Na to wszystko kurtka HELD AeroSec GTX została uszyta z materiału 500D Ripstop, posiada podszewkę z Coolmaxu oraz ochraniacze łokci i barków SAS-Tec. Jak na uniwersalną kurtkę turystyczną przystało nie zabrakło w niej praktycznych kieszeni, ogromnej ilości regulacji, wentylacji i możliwości zastosowania podpinki ocieplającej. To właśnie dlatego AeroSec GTX idealnie poradzi sobie także z niższymi temperaturami czy deszczem. Zamiast dwóch zestawów w motocyklowej szafie mamy jeden, ultra-uniwersalny.

Uniwersalne rękawice HELD Air N Dry

Jeśli dalej nie możecie sobie wyobrazić jak działa technologia 2w1 od HELD to wystarczy zobaczyć klip prezentujący rękawice HELD Air N Dry:

Ta sama koncepcja, ale zastosowana w uniwersalnych rękawicach motocyklowych. Air N Dry także oferują dwie komory i wyposażone są w membranę Gore-Tex. Rękawice uszyto z kangurzej skóry oraz odpornego materiału DuPont® Cordura. W „strategicznych” miejscach znajdziemy wzmocnienia materiałem Superfabric, do tego oczywiście wzmocnienia kostek. Rękawice posiadają dwa regulowane paski dla idealnego dopasowania, elastyczne wstawki i perforowaną skórę od wewnątrz. Dzięki technologii 2w1 zapomnicie o spoconych dłoniach w gorące dni i o przemoczonych rękawicach gdy pada. Na to wszystko HELD Air N Dry oferują uniwersalny, lekko sportowy styl.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Uniwersalna skóra motocyklowa HELD Cosmo 3.0

Kto powiedział, że tylko tekstylia mogą być uniwersalne? HELD w swojej ofercie posiada także motocyklową skórę na każdą pogodę. Pierwszym krokiem w stronę uniwersalności jest TFL Cool System. W uproszczeniu to rozwiązanie, które sprawia, że ciemne kolory odbijają światło. Dzięki temu czarna kurtka HELD Cosmo 3.0 nagrzewa się wielokrotnie mniej niż odpowiedniki bez technologii TFL. Jak duże są różnice? Nawet do 12 stopni w słońcu!

Obok tego Cosmo 3.0 posiada sporo wentylacji (zamki na bicepsie, klatce piersiowej, plecach oraz centralny panel meshowy) i perforację.

HELD Cosmo to skóra, w której będziesz czuć się jak w tekstyliach.

Drugim krokiem w stronę uniwersalności jest technologia Clip In, która pozwala uzupełnić skórę o membranę lub ocieplenie. W standardzie znajdziemy także ochraniacze Sas-Tec na łokciach i ramionach, kieszeń na protektor pleców oraz zamek 360 pozwalający na spięcie kurtki z dedykowanymi spodniami

[trending]

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button