Skórzana kurtka motocyklowa czy dwuczęściowy kombinezon? (TRP Swift, TRP Viper)

Czego wymagać o idealnej kurtki motocyklowej? W pierwszej kolejności musi być ona bezpieczna, w drugiej wygodna, a w trzeciej dobrze wyglądać. Pojawia się jednak kolejne pytanie: wybrać skórę czy tekstylia? Dzisiaj sprawdzamy, jak spisuje się nowoczesna odzież skórzana.

Przed Wami dwa rozwiązania niemieckiej marki TRP. Jeśli o niej nie słyszeliście, to nic dziwnego – od niedawna dostępna jest na polskim rynku. TRP cechuje przede wszystkim bardzo wysoka jakość zastosowanej naturalnej skóry bydlęcej, w tym przypadku o grubości nieco ponad 1 milimetra. Model Swift to topowe rozwiązanie na letnie dni. Świetne dopasowanie do ciała, laserowa perforacja oraz podszewka z meshu robią robotę. Do tego nieco nietypowy, stonowany design.

O tym jakie podejście ma TRP niech świadczy fakt, że Swift wyposażona jest w wyjmowane protektory łokci i ramion Level 2, ale także – w standardzie – wyjmowany protektor pleców Level 2. Na łokciach i ramionach dla bezpieczeństwa zastosowano podwójną skórę , ale z drugiej strony w strategicznych miejscach umieszczono panele z materiału Cordura® Stretch™. Właśnie dlatego kurtka jest także wygodna, nie ma mowy o uczuciu skrępowania ruchów czy ciągnących „pachach” gdy siedzimy na motocyklu. Komfort jak w tekstyliach, ale nadal na plecach mamy skórę. Swift oczywiście można połączyć ze spodniami zamkiem 360.

Przeskakujemy szybko na dwuczęściowy kombinezon tej samej marki. TRP Viper to topowa dwuczęściówka męska. Tutaj także w standardzie protektor pleców Level 2, do tego protektory barkowe, ramion, kolan i bioder – też Level 2. Na łokciach znajdują się bajeranckie slidery, w zestawie znajdziemy oczywiście slidery na kolanach. Dodatkowo zewnętrzne protektory na barkach i kolanach. Kurtka połączona jest ze spodniami zamkiem 360 i jak to w przypadku dwuczęściówek bywa, nieźle spisałaby się także z jeasnami motocyklowymi. Warto pamiętać tylko, że kurtki z dwuczęściówek są nieco krótsze. W takiej sytuacji przydaje się np. pas nerkowy.

Viper także posiada panele ze stretchu i obok bezpieczeństwa oferuje ponadprzeciętny komfort. To rozwiązanie sportowe, które da radę podczas weekendowego wypadu w góry.

Najfajniejsze jest jednak to, że współczesna odzież motocyklowa tak dobrze wygląda. TRP jest świetnie wykonane, dopracowane, ale też bardzo klasyczne i delikatne. I to plus! Nie każdy chce świecić się jak Valentino Rossi. Skórzana odzież motocyklowa może mieć styl i klasę, a do tego być bardzo funkcjonalna.

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button