Aktualnie czytasz:
Nawet 500 zł mandatu za nietrzymanie rąk na kierownicy i pyskówki z policjantami
1

Zwiększenie uprawnień funkcjonariuszy policji wchodzi w życie 7 listopada. W ich ramach funkcjonariusz nie będzie musiał okazywać legitymacji, a za niewykonywanie poleceń grozi mandat w wysokości 500 zł.

Koniec z dyskusjami, komentarzami i „pyskówkami”. Za nietrzymanie rąk na kierownicy podczas kontroli drogowej może grozić mandat nawet w wysokości 500 zł. Taki sam za opuszczenie pojazdu podczas kontroli czy niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza. W myśl nowelizacji ustawy 7 listopada wzrosną kompetencje funkcjonariuszy policji.

500 zł za nietrzymanie rąk na kierownicy

Największe emocje wzbudza fakt, że funkcjonariusz policji będzie mógł wystawić mandat w wysokości 500 zł za niestosowanie się do poleceń. Puszczenie rąk z kierownicy, niepotrzebne dyskutowanie, wychodzenie z pojazdu – wszystko to może zostać ukarane. Celem nowelizacji jest usprawnienie kontroli drogowych i podniesienie statusu funkcjonariusza policji, na wzór zachodni lub amerykański. 

Funkcjonariusz spisze licznik

Podczas każdej kontroli drogowej funkcjonariusze będę spisywać aktualny stan licznika pojazdu, a dane wpisywać do CEP. Dane te będą uzupełniać te zbierane podczas okresowych przeglądów technicznych. Jeśli licznik zostanie cofnięty będzie to można w szybki sposób ustalić.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Z tego też powodu funkcjonariusz podczas kontroli będzie mógł zająć miejsce za kierownicą. 

Brak konieczności legitymowania się

Sporo kontrowersji wzbudza także fakt, że funkcjonariusze nie będą mięli obowiązku legitymować się. Ale, warto zauważyć, że muszę to zrobić na wyraźną prośbę kontrolowanego.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
11%