Aktualnie czytasz:
Nawet 500 zł mandatu za nietrzymanie rąk na kierownicy i pyskówki z policjantami
1

Zwiększenie uprawnień funkcjonariuszy policji wchodzi w życie 7 listopada. W ich ramach funkcjonariusz nie będzie musiał okazywać legitymacji, a za niewykonywanie poleceń grozi mandat w wysokości 500 zł.

Koniec z dyskusjami, komentarzami i „pyskówkami”. Za nietrzymanie rąk na kierownicy podczas kontroli drogowej może grozić mandat nawet w wysokości 500 zł. Taki sam za opuszczenie pojazdu podczas kontroli czy niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza. W myśl nowelizacji ustawy 7 listopada wzrosną kompetencje funkcjonariuszy policji.

500 zł za nietrzymanie rąk na kierownicy

Największe emocje wzbudza fakt, że funkcjonariusz policji będzie mógł wystawić mandat w wysokości 500 zł za niestosowanie się do poleceń. Puszczenie rąk z kierownicy, niepotrzebne dyskutowanie, wychodzenie z pojazdu – wszystko to może zostać ukarane. Celem nowelizacji jest usprawnienie kontroli drogowych i podniesienie statusu funkcjonariusza policji, na wzór zachodni lub amerykański. 

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Funkcjonariusz spisze licznik

Podczas każdej kontroli drogowej funkcjonariusze będę spisywać aktualny stan licznika pojazdu, a dane wpisywać do CEP. Dane te będą uzupełniać te zbierane podczas okresowych przeglądów technicznych. Jeśli licznik zostanie cofnięty będzie to można w szybki sposób ustalić.

Z tego też powodu funkcjonariusz podczas kontroli będzie mógł zająć miejsce za kierownicą. 

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Brak konieczności legitymowania się

Sporo kontrowersji wzbudza także fakt, że funkcjonariusze nie będą mięli obowiązku legitymować się. Ale, warto zauważyć, że muszę to zrobić na wyraźną prośbę kontrolowanego.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
11%
heh...
11%
Że co?
0%
Grrrr!
67%
Smutne
11%