Aktualnie czytasz:
Nawet 500 zł mandatu za nietrzymanie rąk na kierownicy i pyskówki z policjantami
1

Zwiększenie uprawnień funkcjonariuszy policji wchodzi w życie 7 listopada. W ich ramach funkcjonariusz nie będzie musiał okazywać legitymacji, a za niewykonywanie poleceń grozi mandat w wysokości 500 zł.

Koniec z dyskusjami, komentarzami i „pyskówkami”. Za nietrzymanie rąk na kierownicy podczas kontroli drogowej może grozić mandat nawet w wysokości 500 zł. Taki sam za opuszczenie pojazdu podczas kontroli czy niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza. W myśl nowelizacji ustawy 7 listopada wzrosną kompetencje funkcjonariuszy policji.

500 zł za nietrzymanie rąk na kierownicy

Największe emocje wzbudza fakt, że funkcjonariusz policji będzie mógł wystawić mandat w wysokości 500 zł za niestosowanie się do poleceń. Puszczenie rąk z kierownicy, niepotrzebne dyskutowanie, wychodzenie z pojazdu - wszystko to może zostać ukarane. Celem nowelizacji jest usprawnienie kontroli drogowych i podniesienie statusu funkcjonariusza policji, na wzór zachodni lub amerykański. 

Funkcjonariusz spisze licznik

Podczas każdej kontroli drogowej funkcjonariusze będę spisywać aktualny stan licznika pojazdu, a dane wpisywać do CEP. Dane te będą uzupełniać te zbierane podczas okresowych przeglądów technicznych. Jeśli licznik zostanie cofnięty będzie to można w szybki sposób ustalić.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Z tego też powodu funkcjonariusz podczas kontroli będzie mógł zająć miejsce za kierownicą. 

Brak konieczności legitymowania się

Sporo kontrowersji wzbudza także fakt, że funkcjonariusze nie będą mięli obowiązku legitymować się. Ale, warto zauważyć, że muszę to zrobić na wyraźną prośbę kontrolowanego.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
11%