Egzamin na prawo jazdy 2018: Koniec z placami manewrowymi? - Opinie, Forum i Dane Techniczne Jednoślad.pl

Egzamin na prawo jazdy 2018: Koniec z placami manewrowymi? 

W odpowiedzi na pomysł ministerstwa, zakładający zakaz współdzielenia placów przez OSK, stowarzyszenie „AUTOS” odpowiada: zrezygnujmy z placów manewrowych.

Jak podaje Antyweb, łódzkie stowarzyszenie „AUTOS” zbiera podpisy pod pismem skierowanym do Ministerstwa Infrastruktury w którym sugeruje zrezygnowanie z placów manewrowych podczas egzaminu na prawo jazdy. Stowarzyszenie sugeruje, że manewrowanie nie odpowiada warunkom panującym na drodze i ten czas można by poświęcić na np. jazdę po drogach ekspresowych. Dodatkowo egzamin praktyczny na planu manewrowym w obecnej formie przyczynia się do sporego odsetku niezdanych egzaminów.

Postulaty stowarzyszenia nie są czysto altruistyczne. MI pracuje nad, wcześniej już proponowanymi, zmianami, które zabroniłyby współdzielenie placów manewrowych przez mniejsze ośrodki. To oczywiście automatycznie podniosłoby cenę i wyeliminowało mniejsze szkoły jazdy na rzecz większych firm. 

[trending]

 

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Faktem jest, że pokazywanie gdzie są żarówki i jak sprawdzić olej na egzaminie praktycznym w XXI wieku wydaje się mocno bezsensowne. Tak samo jak startowanie pod górkę z hamulca ręcznego, gdy w praktyce większy problem młodym kierowcom sprawia radzenie sobie z podejmowaniem decyzji, odnajdywanie się w przestrzeni czy sytuacje awaryjne. 

Dodatkowo ingerencja rządy w to kto od kogo wynajmuje plac manewrowy jest ewidentną zagrywką w czyimś interesie i nie wydaje się to być interes małych przedsiębiorców. 

Śmiertelny wypadek na placu manewrowym. Nie żyje kursant z Warszawy

Inne publikacje na ten temat:

27 opinii

  1. Plac ok by uczyć ruszać 1 do przodu i stóp powtorki do bulu aż opanuje się ruszanie nauczyciel wie czy może wyruszyć wtedy na miasto z kursantem 30 godz no sorry nie nauczysz nikogo jazdy do doskonałości praktyka będzie uczyć koperty by zaparkować mandaty wysokie ubezpieczenia nauczą parkować każdego nawiasem pisząc widziałem spora grupę weteranów którzy parkują na kilka podjazdów a co ma taki swierzak być juz perfekcjonista posiadam prawko dobre 30 lat 0 wypadków z mojej winy poruszam się dość szybko a doświadczenie nabiera się z kilometrami nikt nie będzie orłem po przejechaniu 800 km bo więcej nie zrobi żaden kursant przez 30 godz i tak dalej spory zasięg km obleje będziesz mieć z kim xnowusz jeździć a i ja ponowny egzamin i kilo się kręci kasa płynie chętni są

  2. Hahaha, a potem pojedzie taki na miasto, stanie pod górką i nie ruszy, bo mu będzie auto gasło. Wiele razy widziałem takie sytuacje. Nie polecam poruszania się za takimi kierowcami. Zostawcie ten plac w spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button