Aktualnie czytasz:
Egzamin na prawo jazdy 2018: Koniec z placami manewrowymi? 

Egzamin na prawo jazdy 2018: Koniec z placami manewrowymi? 

autor: Przemysław Borkowski18 czerwca 2018

W odpowiedzi na pomysł ministerstwa, zakładający zakaz współdzielenia placów przez OSK, stowarzyszenie „AUTOS” odpowiada: zrezygnujmy z placów manewrowych.

Jak podaje Antyweb, łódzkie stowarzyszenie „AUTOS” zbiera podpisy pod pismem skierowanym do Ministerstwa Infrastruktury w którym sugeruje zrezygnowanie z placów manewrowych podczas egzaminu na prawo jazdy. Stowarzyszenie sugeruje, że manewrowanie nie odpowiada warunkom panującym na drodze i ten czas można by poświęcić na np. jazdę po drogach ekspresowych. Dodatkowo egzamin praktyczny na planu manewrowym w obecnej formie przyczynia się do sporego odsetku niezdanych egzaminów.

Postulaty stowarzyszenia nie są czysto altruistyczne. MI pracuje nad, wcześniej już proponowanymi, zmianami, które zabroniłyby współdzielenie placów manewrowych przez mniejsze ośrodki. To oczywiście automatycznie podniosłoby cenę i wyeliminowało mniejsze szkoły jazdy na rzecz większych firm. 

 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Faktem jest, że pokazywanie gdzie są żarówki i jak sprawdzić olej na egzaminie praktycznym w XXI wieku wydaje się mocno bezsensowne. Tak samo jak startowanie pod górkę z hamulca ręcznego, gdy w praktyce większy problem młodym kierowcom sprawia radzenie sobie z podejmowaniem decyzji, odnajdywanie się w przestrzeni czy sytuacje awaryjne. 

Dodatkowo ingerencja rządy w to kto od kogo wynajmuje plac manewrowy jest ewidentną zagrywką w czyimś interesie i nie wydaje się to być interes małych przedsiębiorców. 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Śmiertelny wypadek na placu manewrowym. Nie żyje kursant z Warszawy

Jaka jest Twoja reakcja?
70%
6%
4%
27 Komentarze
1 2 3
 • Xev
  18 czerwca 2018 at 22:46

  Parkowanie na mieście wiec ok.

 • Heniu
  18 czerwca 2018 at 22:50

  Plac ok by uczyć ruszać 1 do przodu i stóp powtorki do bulu aż opanuje się ruszanie nauczyciel wie czy może wyruszyć wtedy na miasto z kursantem 30 godz no sorry nie nauczysz nikogo jazdy do doskonałości praktyka będzie uczyć koperty by zaparkować mandaty wysokie ubezpieczenia nauczą parkować każdego nawiasem pisząc widziałem spora grupę weteranów którzy parkują na kilka podjazdów a co ma taki swierzak być juz perfekcjonista posiadam prawko dobre 30 lat 0 wypadków z mojej winy poruszam się dość szybko a doświadczenie nabiera się z kilometrami nikt nie będzie orłem po przejechaniu 800 km bo więcej nie zrobi żaden kursant przez 30 godz i tak dalej spory zasięg km obleje będziesz mieć z kim xnowusz jeździć a i ja ponowny egzamin i kilo się kręci kasa płynie chętni są

 • Paweł
  19 czerwca 2018 at 16:35

  Hahaha, a potem pojedzie taki na miasto, stanie pod górką i nie ruszy, bo mu będzie auto gasło. Wiele razy widziałem takie sytuacje. Nie polecam poruszania się za takimi kierowcami. Zostawcie ten plac w spokoju.