Aktualnie czytasz:
Mandat na miejscu? Tak, za mandat zapłacisz już na miejscu, w radiowozie. Mandat kartą płatniczą
0

Pilotażowy program ruszył w Opolu. Opolscy policjanci dają możliwość zapłacenia za mandat na miejscu, kartą płatniczą. Jeśli program się sprawdzi - a na pewno się sprawdzi - kolejne komendy zainwestują w terminale płatnicze. To sposób rządu na uszczelenie systemu i zwiększenie wpłat do budżetu państwa. 

O pomyśle wprowadzenie terminali płatniczych pisaliśmy we wrześniu:

Obok mandatu kredytowanego i zaocznego będziemy mięli możliwość zapłacić na miejscu, bezgotówkowo. Dodatkowo by zapłacić za mandat będzie można skorzystać np. z aplikacji na telefonie (np. IKO od PKO). Pozwolę sobie na suchy żarcik: trzeba tylko pamiętać, żeby przez IKO nie płacić na numer telefonu funkcjonariusza.

ZOBACZ TAKŻE: Dobra zmiana? Rząd pracuje nad możliwością płacenia mandatów kartą

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Ogólnopolskie media, w tym motoryzacyjny dział Onetu, informują, że pierwsze urządzenia trafiły do opolskich funkcjonariuszy. 15 terminali pozwoli na przeprowadzenie pilotażowego programu, który - jeśli się uda (a innej opcji nie widzę, przecież chodzi o pieniądze) - zostanie wdrożony w całym kraju.

Teraz po przyjęciu mandatu będziemy mogli wybrać opcję "kredytowany" lub "płatność kartą". Zmiana ta pozwala także na "kasowanie" na miejscu cudzoziemców, bez niewygodnego jeżdżenia do bankomatu.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Nadal będzie można przyjąć mandat kredytowany, bez konieczności płacenia na miejscu. Ufff...

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%