Aktualnie czytasz:
Mandat na miejscu? Tak, za mandat zapłacisz już na miejscu, w radiowozie. Mandat kartą płatniczą
0

Pilotażowy program ruszył w Opolu. Opolscy policjanci dają możliwość zapłacenia za mandat na miejscu, kartą płatniczą. Jeśli program się sprawdzi – a na pewno się sprawdzi – kolejne komendy zainwestują w terminale płatnicze. To sposób rządu na uszczelenie systemu i zwiększenie wpłat do budżetu państwa. 

O pomyśle wprowadzenie terminali płatniczych pisaliśmy we wrześniu:

Obok mandatu kredytowanego i zaocznego będziemy mięli możliwość zapłacić na miejscu, bezgotówkowo. Dodatkowo by zapłacić za mandat będzie można skorzystać np. z aplikacji na telefonie (np. IKO od PKO). Pozwolę sobie na suchy żarcik: trzeba tylko pamiętać, żeby przez IKO nie płacić na numer telefonu funkcjonariusza.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

ZOBACZ TAKŻE: Dobra zmiana? Rząd pracuje nad możliwością płacenia mandatów kartą

Ogólnopolskie media, w tym motoryzacyjny dział Onetu, informują, że pierwsze urządzenia trafiły do opolskich funkcjonariuszy. 15 terminali pozwoli na przeprowadzenie pilotażowego programu, który – jeśli się uda (a innej opcji nie widzę, przecież chodzi o pieniądze) – zostanie wdrożony w całym kraju.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Teraz po przyjęciu mandatu będziemy mogli wybrać opcję „kredytowany” lub „płatność kartą”. Zmiana ta pozwala także na „kasowanie” na miejscu cudzoziemców, bez niewygodnego jeżdżenia do bankomatu.

Nadal będzie można przyjąć mandat kredytowany, bez konieczności płacenia na miejscu. Ufff…

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%