Aktualnie czytasz:
Mandat na miejscu? Tak, za mandat zapłacisz już na miejscu, w radiowozie. Mandat kartą płatniczą
0

Pilotażowy program ruszył w Opolu. Opolscy policjanci dają możliwość zapłacenia za mandat na miejscu, kartą płatniczą. Jeśli program się sprawdzi – a na pewno się sprawdzi – kolejne komendy zainwestują w terminale płatnicze. To sposób rządu na uszczelenie systemu i zwiększenie wpłat do budżetu państwa. 

O pomyśle wprowadzenie terminali płatniczych pisaliśmy we wrześniu:

Obok mandatu kredytowanego i zaocznego będziemy mięli możliwość zapłacić na miejscu, bezgotówkowo. Dodatkowo by zapłacić za mandat będzie można skorzystać np. z aplikacji na telefonie (np. IKO od PKO). Pozwolę sobie na suchy żarcik: trzeba tylko pamiętać, żeby przez IKO nie płacić na numer telefonu funkcjonariusza.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

ZOBACZ TAKŻE: Dobra zmiana? Rząd pracuje nad możliwością płacenia mandatów kartą

Ogólnopolskie media, w tym motoryzacyjny dział Onetu, informują, że pierwsze urządzenia trafiły do opolskich funkcjonariuszy. 15 terminali pozwoli na przeprowadzenie pilotażowego programu, który – jeśli się uda (a innej opcji nie widzę, przecież chodzi o pieniądze) – zostanie wdrożony w całym kraju.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Teraz po przyjęciu mandatu będziemy mogli wybrać opcję „kredytowany” lub „płatność kartą”. Zmiana ta pozwala także na „kasowanie” na miejscu cudzoziemców, bez niewygodnego jeżdżenia do bankomatu.

Nadal będzie można przyjąć mandat kredytowany, bez konieczności płacenia na miejscu. Ufff…

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%