Motul
Aktualnie czytasz:
Jeździć, czy nie jeździć? Oto nasza propozycja na samotne wiosenne wieczory.
2

Nie tak sobie wszyscy wyobrażaliśmy początek tegorocznego sezonu. Podpowiadamy co robić, by odpowiednio spożytkować czas spędzany wg zaleceń w domowym zaciszu.

Jeździć? Nie jeździć? Wielu z nas staje obecnie przed podobnym dylematem.  Jeżeli zachowujesz najwyższy stopień ostrożności, poruszasz się w pojedynkę najlepiej po mniej uczęszczanych drogach i utrzymujesz bezpieczny odstęp od innych osób, to patrząc zdroworozsądkowo możesz się przewietrzyć ładując w ten sposób swój oraz motocyklowy akumulator po zimie. Paliwo obecnie jest tak tanie jak już dawno nie było a możliwość elektronicznego płacenia za benzynę bez wchodzenia do budynku stacji pozwala komfortowo i bezpiecznie zatankować. Poza tym duża część nas musi przecież nadal jeździć do pracy, a motocykl to obecnie dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż podróż komunikacją zbiorową. Jeśli mimo tego wolisz nie wychylać nosa z domu, czy ogródka i po prostu przeczekać najgorsze to taką postawę także doskonale rozumiemy. Dbanie o swoje i innych zdrowie to podstawa, której powinniśmy się trzymać nie tylko teraz, ale także na co dzień.


Jedno jest pewne: Nie warto, a nawet nie wolno obecnie przebywać w miejscach publicznych oraz tam, gdzie narażamy się niepotrzebnie na bezpośredni kontakt z innymi, dlatego naszym pomysłem na urozmaicenie czasu w tych niezbyt ciekawych momentach jest akcja #zostajęwgarażu. Zamiast popołudnia i wieczory spędzać jak do tej pory na wszelakiej aktywności na zewnątrz i wśród znajomych, możesz teraz ten czas poświęcić swojej maszynie oraz odzieży i akcesoriom, które w większości przypadków zawsze warto przejrzeć jeszcze raz po zimie i korzystając z czasu w garażowym zaciszu wyprowadzić na niespotykany od nowości poziom.  Większość z nas sezon motocyklowy rozpoczyna w pośpiechu i podnieceniu: Jest ciepły dzień to szybko trzeba korzystać! Tym razem zróbmy to inaczej, na spokojnie. Zejdźmy wieczorem do garażu – tu mocno naszym zdaniem wskazana jest dla podniesienia nastroju odpowiednia muzyczka – i przyjrzyjmy się dokładniej czekającej na wiosnę maszynie. Na pewno znajdzie się coś do dopieszczenia. Starcie pozimowego kurzu może nie wystarczyć więc nawet sucha kąpiel odpowiednimi specyfikami np. preparatem Motul Wash & Wax może wiele zdziałać. Ten czas można także wykorzystać na to, do czego zwykle większość z nas podchodzi po macoszemu – czyszczenie łańcucha i zębatek oraz wahacza i osłon.

>>Jak odpowiednio czyścić i smarować łańcuch motocyklowy? Oto 5 najważniejszych zasad<<

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Mając więcej czasu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdjąć osłonę zębatki zdawczej i usunąć z jej okolic niewidoczne z zewnątrz pokłady zużytego smaru zmieszanego z brudem. Ta czynność okazuje się wcale nie taka  żmudna mając pod ręką odpowiednie specyfiki. To także dobry moment by w końcu należycie wypolerować i wyczyścić kolektory wydechowe z zapieczonych odprysków smoły, asfaltu i brudu, czy doczyszczenie lampy i owiewek z zaschniętych na wiór insektów. Latające robactwo potrafi dostać się w każdą nawet najmniejszą szczelinę i kładę orzechy przeciwko dolarom, że na każdym używanym choć przez kilkaset kilometrów sprzęcie znajdą się takie miejsca z mikro-cmentarzami.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

>>Jak skutecznie zadbać o czystość kasku i pozbyć się insektów z motocykla<<

Nie zapomnijmy przy tej okazji zajrzeć w okolice zacisków hamulcowych. Usunięcie pyłu powstającego podczas ścierania się klocków czy przesmarowanie prowadnic, to prosta czynność, która odpłaci się w sezonie.

>>Jak zadbać o układ hamulcowy motocykla<<

Sprawdźmy także stan ogumienia – czy nie ma pęknięć w konstrukcji opony oraz wbitych w bieżnik obcych ciał. Opona zużywa się nierównomiernie? Wykrycie tego zjawiska w porę i odpowiednia reakcja (zacznijmy choćby od kontroli ciśnienia) uchroni gumę przed przedwczesną wymianą. Co jeszcze możemy zrobić przy motocyklu? Oczywiście sprawdzić stan akumulatora i naładować świeżą energią, sprawdzić naciąg szprych w kołach, ewentualne luzy w zawieszeniu, sprawne działanie wszystkich świateł, czy przesmarowanie linek. Przyda się na pewno również wyczyszczenie ariboxu i przedmuchanie papierowego filtra powietrza, lub kąpiel i nasączenie nowym płynem gąbkowej jego odmiany. Zawsze dobrą opcją jest także przeczyszczenie po zimie układu paliwowego – zawsze jest co robić.

>>Jak krok po kroku przeczyścić układ paliwowy motocykla<<

A co jeśli czekałeś z wymianą oleju silnikowego aż do teraz? Swieża oliwa zawsze na propsie! Jeśli zastanawiasz się jaki olej zastosować w swojej maszynie, to sprawę zdecydowanie ułatwi wejście na stronę dobierz-olej.pl

Jeżeli któraś z tych czynności będzie sprawiać Ci trudność, to zamów online, lub telefonicznie przegląd w serwisie. Obecnie wiele firm wychodzi naprzeciw klientom, oferując profesjonalny serwis motocykla w systemie door-to-door.


Ty w tym czasie możesz zająć się swoim ubiorem i akcesoriami. Kombinezon skórzany, lub komplet tekstylny – odpowiednia pielęgnacja w obydwóch przypadkach pozwoli cieszyć się nie tylko nienagannym wyglądem, ale także utrzymaniem właściwości materiałów. Wyczyszczenie kasku, dopieszczenie wizjerów i wlotów, naładowanie baterii w interkomach, porządna pielęgnacja obuwia, które na motocyklu nigdy nie ma lekko i przyda mu się odpowiednie spa – lista działań w każdym przypadku także jest długa, więc odpalmy wspólnie akcję #zostajęwgarażu i przygotujmy nasze maszyny i osprzęt jak nigdy wcześniej.

Aby zaopatrzyć się we wszystkie specyfiki marki Motul z serii MC Care, które okazują się bardzo przydatne podczas pielęgnacji i serwisu jednośladu, także nie musisz wychodzić z domu. Znajdziesz je m.in. w ofertach internetowych hurtowni Auto Partner, Inter Motors oraz Larsson.

Jaka jest Twoja reakcja?
83%
17%
0%
  • Marcin
    24 marca 2020 at 08:36

    Jezdzic ? Nie jezdzic?. Oczywiscie jezdzic. Trzeba tylko przestrzegac kilku zasad podanych w artykule. A chodzi glownie o unikanie skupisk ludzkich, nie spotykanie sie ze znajomymi i higienę rak. Jazda motocyklem jest w tym momencie bezpieczna i napewno zdrowsza niz siedzenie w domu. Zreszta tak jak wyjscie do lasu

  • Jony
    24 marca 2020 at 08:45

    Jeździć ale tylko na jednym kole….