Aktualnie czytasz:
Czyszczenie układu paliwowego motocykla. W jaki sposób usunąć wodę i zanieczyszczenia
1

Czy posiadanie wtrysku paliwa w nowoczesnym motocyklu pozwala zapomnieć o konieczności czyszczenia układu paliwowego? Jak w prosty sposób poradzić sobie z zanieczyszczeniami?

W przeszłości standardowym procederem podczas serwisowania motocykla było czyszczenie gaźnika oraz ewentualna synchronizacja w motocyklach kilkucylindrowych. Normy emisji spalin wymusiły od producentów motocykli zastosowanie wtrysku paliwa, dzięki czemu motocykle nie tylko są bardziej ekologiczne, ale także wymagają mniej obsługi. Nie można jednak zapominać, że jakość paliw bywa przeróżna, a zanieczyszczenia oraz woda osadzają się w układzie paliwowym naszego pojazdu.

Jest wiele sposobów na poprawienie sprawności jednostki napędowej w motocyklu i zadbanie o to, żeby nasz ukochany pojazd długo nam posłużył. Pisaliśmy już o regularnej wymianie oleju silnikowego. Jednym z zadań oleju silnikowego jest właśnie oczyszczanie jednostki napędowej.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

W przypadku układu zasilania (paliwowego) należy zastosować dedykowane rozwiązania. Najbardziej inwazyjnym sposobem będzie czyszczenie wtryskiwaczy. Najlepiej taki proces przeprowadzić w sprawdzonym warsztacie motocyklowym, który posiada myjkę ultradźwiękową (wideo poniżej). Często jednak nie ma konieczności posuwać się do rozbierania silnika. Odpowiedni, dedykowany dodatek do paliwa powinien wystarczyć.

Czyszczenie układu paliwowego w motocyklu krok po kroku

  • Kupujemy dedykowany preparat do czyszczenia układu paliwowego, np. MOTUL Fuel System Clean
  • Czytamy na ulotce w jakich proporcjach z paliwem musi zostać zmieszany (np. 200:1)
  • Dodajemy preparat do paliwa

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

I to wszystko! Regularne stosowanie preparatów czyszczących układ paliwowy zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń w 100% usuwa wodę z układu. Ten łatwy proces pozwoli oczyścić układ także z wody. Stosowanie preparatów (dodatków) do paliwa jest zupełnie bezpieczne, a częstotliwość korzystania z nich zależy od użytkownika motocykla oraz sposobu eksploatacji pojazdu.

Warto dodać, że preparaty czyszczące układ paliwowy sprawdzą się także w motocyklach wyposażonych w gaźnik. Na sam koniec dobrze pamiętać o tankowaniu paliwa na większych, renomowanych stacjach benzynowych.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
67%
Interesujące
33%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
  • Zdjęcie profilowe Wombat
    30 lipca 2019 at 21:30

    ale PO CO? skoro takie preparaty są w paliwie w ilościach ujętych normą?
    jak nie tankujemy na bocznicy kolejowej z rosyjskiego pociągu to nie ma ryzyka jakiejś wody która nam zostanie w zbiorniku (a raczej zbiorniczku) motocykla