Aktualnie czytasz:
Jedna bateria by rządzić nimi wszystkimi. Honda Mobile Power Pack na targach CES 2018
1

Honda zupełnie przypadkiem wpadła na pomysł identyczny jak ten, który w życie od kilku lat próbuje wprowadzić Gogoro. Honda Mobile Power Pack to jednolity standard przemysłowego pakietu baterii, który może być używany w formie przenośnego generatora, albo jako pakiet do napędzania naszego elektrycznego PCX-a.

Czekam na pozew ze strony tajwańskiego startupu Gogoro, poważnie. Rozwiązania zaprezentowane podczas targów CES 2018 (chociaż, w gwoli ścisłości – były prezentowane nieco wcześniej już w Japonii) do złudzenia przypominają rozwiązania z sukcesem stosowane przez Gogoro.

W sumie dla nas to bez różnicy, zwłaszcza że logika za pomysłem jest niezła.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Co dzieje się, gdy zabraknie prądu w naszym pilocie do telewizora? Wymieniamy baterie. Dlaczego więc nie wprowadzić wspólnego standardu magazynowania energii dla transportu i przemysłu? Takie rozwiązanie zaproponowało w/w Gogoro, a teraz z identycznego założenia wychodzi Honda prezentując Honda Mobile Power Pack:

Nim więcej czytam na temat Mobile Power Pack, tym bardziej mam wrażenie, że musiało dość do porozumienia pomiędzy Hondą, a startupem Gogoro. W sumie w zunifikowanym systemie chodzi o to, żeby był zunifikowany – różne pojazdy z różnymi bateriami i różnymi stacjami ładującymi to zaprzeczenie koncepcji.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Wracając do tematu: Honda chce, żebyśmy taką baterię mogli wyjąć z dowolnego pojazdu / urządzenia i w razie potrzeby wymienić ją na nową. Wymienić w specjalnych stacjach, które przypominają wielkie maszyny z napojami. Oczywiście ta część projektu jest mocno koncepcyjna.

Tak samo jak mocno koncepcyjny jest autonomiczny, samobieżny pojazd 3E-D18:

Ale już dużo bardziej realny jest skuter PCX Electric, który ma trafić na rynek jeszcze w tym roku. Zgadliście: pod siedzeniem znajdziemy dwa pakiety baterii.

Na rynku elektrycznych pojazdów zaczyna się intensywnie dziać, a pisałem o tym kiedyś – elektryczne motocykle to kwestia głównie chęci angażu dużych producentów, niekoniecznie kwestia ograniczeń technologicznych.

Źródło: CNET.com, Honda Global

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
50%
Interesujące
50%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%