Jak poprawić bezpieczeństwo na motocyklu? Motocyklowy wideorejestrator MIO

Często mówimy o kaskach, bezpiecznych kurtkach i sposobach na zadbanie o swoje bezpieczeństwo, gdy dojdzie do kolizji. Dużo rzadziej o bezpieczeństwie aktywnym, unikaniu sytuacji drogowych, które mogą doprowadzić do kolizji. A jeszcze rzadziej o zabezpieczeniu prawnym - czyli dokładnie takim, które daje nam motocyklowy wideorejestrator. 

Stali czytelnicy Jednoślad.pl bez dwóch zdań zdają sobie sprawę z tego czym jest regres ubezpieczeniowy i jak bardzo nie warto jeździć bez ważnego OC czy odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Tematy te poruszaliśmy wielokrotnie. Co jednak z sytuacjami w których motocyklista jest bez winy, posiada wszystkie niezbędne dokumenty, odzież ochronną, a i tak dochodzi do kolizji. Na dodatek do kolizji, którą ciężko rozstrzygnąć bez odpowiedniego nagrania.

W naszym przypadku najczęściej jeździmy z włączonymi kamerami akcji. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne - baterie szybko się wyładowują, a jakość obrazu po zmroku pozostawia wiele do życzenia. Z pomocą przychodzi wideorejestrator motocyklowy.

Motocyklowy wideorejestrator MIO MIVUE M760D

W zestawie znajdziemy wszystko, co niezbędne by zainstalować Mio na naszym motocyklu. Kamery są niewielkich rozmiarów, spełniają normy IP67, więc możecie spać spokojnie - nic im się nie stanie, bez względu na warunki pogodowe. Pracująca w nich matryca STARVIS od Sony wraz z ogniskową nawet F1.6 pozwoli nagrywać także w słabych warunkach oświetleniowych. Kamery standardowo rejestrują obraz 1080p w 30 klatkach na sekundę. W pudełku znajduje się 32 Gb kart pamięci.

Kamery podpinamy do jednostki sterującej wyposażonej w GPS. To mózg całego przedsięwzięcia, który rejestruje także nasze położenie czy czas. Dzięki temu łatwo będzie określić kiedy i w jakim miejscu doszło do ewentualnego zdarzenia drogowego. Jednostka sterująca posiada moduł WiFi, który pozwala połączyć Mio MiVue ze smartfonem. W dedykowanej aplikacji możemy sprawdzić nagrania, eksportować je, ale także - nadawać LIVE do mediów społecznościowych. 

Jeszcze więcej funkcjonalności posiada program MiVue Manager, w którym możemy zobaczyć chociażby nasze położenie z odtwarzanego wideo na Mapach Google.

Więcej o urządzeniu przeczytacie na stronie producenta - MIO.pl

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Jaka poprawa bezpieczeństwa to urządzenie uchroni mnie od wypadku czy może zapobiegnie wypadkowi ?NIE . Takie bzdury opowiadać to powinno być karane. Pomoże jedynie w dojściu do prawdy z kożyścią dla użytkowników lub wręcz przeciwnie. Mamo, tato ,żono i tak dalej jadę w świat mam ubezpieczenie, kamere śpijcie spokojnie nic mi nie może się stać. To tak samo jak wmawianie pieszemu właź na przejście masz pierwszeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button