Aktualnie czytasz:
Honda wygrywa Dakar 2020. Amerykanin Ricky Brabec dominuje klasę motocyklistów
0

Po 18. latach dominacji KTMa na szczycie podium w Rajdzie Dakar 2020 stanął amerykański zawodnik Hondy Ricky Brabec. 

Zawodnik Hondy Ricky Brabec zwyciężył Rajd Dakar 2020. To pierwsza edycja rajdu rozgrywana w Arabii Saudyjskiej i w, w opinii zawodników, powrót do ścigania zbliżonego trudnością i klimatem do „afrykańskich” Dakarów. Brabec od połowy rajdu kontrolował tempo i na metę wjechał z ponad 16-minutową przewagą. 

Na koniec dnia w końcu udało nam się osiągnąć zwycięstwo. Nie udałoby się to bez pracy całego zespołu i moich kolegów z teamu. To mój piąty Dakar i dopiero drugi raz dojeżdżam do mety. Jak się dzisiaj rano obudziłem, myślałem tylko o tym, żeby z uśmiechem na ustach dojechać do końca. Jestem tu, wygraliśmy - komentował na mecie Amerykanin.

Brabec przez ostatnie dni jechał w niedalekiej odległości swoich zespołowych kolegów, którzy - w razie potrzeby - służyliby pomocą i częściami zamiennymi. Sam na mecie ostatnich trzech odcinków mówił, że „jedzie na 70%”. Wystarczało to by kończyć poszczególne etapy w ścisłej czołówce. Dzisiaj, podczas finalnego dnia, był drugi i stracił zaledwie kilkadziesiąt sekund do lidera. 

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Musieliśmy być skoncentrowani każdego dnia. W naszym zespole nie ma jednego, czołowego zawodnika. Jesteśmy rodziną i walczymy o zwycięstwo dla Hondy. Dziś wszyscy wygraliśmy - dodał na mecie Dakaru. 

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Foto: Honda

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%