Aktualnie czytasz:
Honda wygrywa Dakar 2020. Amerykanin Ricky Brabec dominuje klasę motocyklistów
0

Po 18. latach dominacji KTMa na szczycie podium w Rajdzie Dakar 2020 stanął amerykański zawodnik Hondy Ricky Brabec. 

Zawodnik Hondy Ricky Brabec zwyciężył Rajd Dakar 2020. To pierwsza edycja rajdu rozgrywana w Arabii Saudyjskiej i w, w opinii zawodników, powrót do ścigania zbliżonego trudnością i klimatem do „afrykańskich” Dakarów. Brabec od połowy rajdu kontrolował tempo i na metę wjechał z ponad 16-minutową przewagą. 

Na koniec dnia w końcu udało nam się osiągnąć zwycięstwo. Nie udałoby się to bez pracy całego zespołu i moich kolegów z teamu. To mój piąty Dakar i dopiero drugi raz dojeżdżam do mety. Jak się dzisiaj rano obudziłem, myślałem tylko o tym, żeby z uśmiechem na ustach dojechać do końca. Jestem tu, wygraliśmy – komentował na mecie Amerykanin.

Brabec przez ostatnie dni jechał w niedalekiej odległości swoich zespołowych kolegów, którzy – w razie potrzeby – służyliby pomocą i częściami zamiennymi. Sam na mecie ostatnich trzech odcinków mówił, że „jedzie na 70%”. Wystarczało to by kończyć poszczególne etapy w ścisłej czołówce. Dzisiaj, podczas finalnego dnia, był drugi i stracił zaledwie kilkadziesiąt sekund do lidera. 

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Musieliśmy być skoncentrowani każdego dnia. W naszym zespole nie ma jednego, czołowego zawodnika. Jesteśmy rodziną i walczymy o zwycięstwo dla Hondy. Dziś wszyscy wygraliśmy – dodał na mecie Dakaru. 

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Foto: Honda

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%